Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58665 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #45 -: Декември 09, 2014, 02:53:57 pm »
По-скоро проявата на външни планети в ретрофаза в натала, е свързана с фокусиране, концентриране в изявите на природата на същите по един труден, нетрадиционен, конфронтиращ се начин и винаги чрез другите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #46 -: Декември 09, 2014, 05:05:24 pm »
Вещичка, тези дни тригона Венера Стрелец-Юпитер Лъв активира ли натални или прогресивни Луна/ Венера/Юпитер/Нептун ,5-ти дом ?

Не знам. Не съм си гледала картата от години  :017:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #47 -: Декември 09, 2014, 08:46:54 pm »
Стар, споделям личен опит и включих в коментара си "чрез другите'-100 човека родени в периода, при който и трите тежки планети са в ретро фаза, на 100 различни места , по 100 различни лични начина обръщат "посоката на света-чертаят  нов път" , изброих как и защо.Това е факт, не е въпрос на доказване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #48 -: Декември 09, 2014, 10:23:55 pm »
Не, този път цветовете са от много камбанарии-потвърдих споделеното, провереното и обновеното във времето от 100x100 любители, (о)ценители и пътеводители в астрологията. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #49 -: Декември 09, 2014, 10:50:14 pm »
starinthenightsky,
много ми е приятно да те чета и всеки път когато го правяме спохожда чувството,че чета цитати от книги и никога твоите лични наблюдения.Книгите ни програмираха да приема качествата на Плутон за негови,на Сатурн за негови....със същият успех щяхме да приемем,ако в книгите бяха написали,че Венера(класиката) действа като Плутон..В обсъждания случай говорим за ретро.Ретро транссатурнови  имам 3 броя и всичките са свързани с най-личните ми  планети мажорно.Никакъв цвят не придават,а определят начина ми на действие в околната среда.Ако приемем,че са висши октави на Венера,Меркурий и Марс,вкарват в живота ни лично действие,но мотивирано на по-високо ниво.От тях най-ъглова,ясно поставена ми е Плутон(У5) съвпад с ИЦ(Ретро!).Имам изключително,задълбочено развивана система за всичко,което предствлява 5Д.Ретрото,до което съм била допусната от други хора предствлява фикс тема,която се наблюдава под лупа и се развива под формите на мисъл и действие.
С една дума домовете,които управляват ретро транссатурновите са ми в доста висока фаза на  развитие,както и домовете,в които се намират.
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 06:23:21 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #50 -: Декември 09, 2014, 10:52:14 pm »
По-скоро проявата на външни планети в ретрофаза в натала, е свързана с фокусиране, концентриране в изявите на природата на същите по един труден, нетрадиционен, конфронтиращ се начин и винаги чрез другите.
Или пък начинът е просто магнетично привличащ,подобно на жаден за знания маниак?  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #51 -: Декември 09, 2014, 11:03:21 pm »
Или пък начинът е просто магнетично привличащ,подобно на жаден за знания маниак?  ;)

Добре казано, има нещо такова, но не задължително да са знания . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #52 -: Декември 09, 2014, 11:06:33 pm »
Добре казано, има нещо такова, но не задължително да са знания . ;)
Само дадох пример със знанията.Но по тези планети е маниашко.Някой ден ще разказвам в подходящата тема за моя 4Д!   :012: :-* :08:

 :bedtime2: :58:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #53 -: Декември 10, 2014, 12:36:03 am »
Стар, тук няма спор, ти самата отразяваш  трудното  и  бунтарското на същите-три външни натални планети в ретро фаза, по начина, по който се изразяваш/утвърждаваш, противопоставяйки се на утвърдени стереотипи.Колко хора могат да те чуят или да те видят, с/в онова, което прокопаваш като нов път ?!? Нали питаше, защо така се получава при теб -ето това е част от отговора и не само при теб. Аспектите  им с личните планети, прави интегрирането на същите   по-трудно, нетипично, но гарантира съзнателното им изразяване във времето. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #54 -: Декември 10, 2014, 07:04:57 am »
Значи напълно грешно ме четеш и разбираш, Дракониада. Недолюбвам тесногръди хора, които се водят по стереотипи изградени от някои друг и сляпо се придържат към тях и такива на които хоризонта им стига само до прочетеното или казаното от някой друг. И винаги споделям моите наблюдения на практика.
Щеше да ми е интересно да споделиш за твоите ретротранссатурнови какъв цвят придават на планетите,с които имат аспект.Как са се изявили чрез  външни обстоятелства,след като редовното твърдение е,че работят на вътрешно ниво и никога ли не ти се е случвало да действаш чрез някоя от тях с аспект от някоя друга планета,разбира се.Или самостоятелно с нея.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #55 -: Декември 10, 2014, 11:26:13 am »
Щеше да ми е интересно да споделиш за твоите ретротранссатурнови какъв цвят придават на планетите,с които имат аспект.Как са се изявили чрез  външни обстоятелства,след като редовното твърдение е,че работят на вътрешно ниво и никога ли не ти се е случвало да действаш чрез някоя от тях с аспект от някоя друга планета,разбира се.Или самостоятелно с нея.

Не се заяждай, Дракониада. Всяка планета, действаща на вътрешно ниво има и външен израз, тъй като влияе върху цялостното поведение на индивида. Ако ти си вглъбена и сериозна, защото Сатурн не те ограничава, а прави разсъжденията ти по-аналитични и обрани откъм излишество, по-задълбочени и търсещи ядрото на идеята, определено няма как да изглеждаш повърхностна лигла.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #56 -: Декември 10, 2014, 10:29:27 pm »
Не се заяждай, Дракониада. Всяка планета, действаща на вътрешно ниво има и външен израз, тъй като влияе върху цялостното поведение на индивида. Ако ти си вглъбена и сериозна, защото Сатурн не те ограничава, а прави разсъжденията ти по-аналитични и обрани откъм излишество, по-задълбочени и търсещи ядрото на идеята, определено няма как да изглеждаш повърхностна лигла.
Parvo me izvinete za latinicata-imam Uranovi problemi i mi se precakvat tokove i tehnika.
Vtoro: NE se zaiajdam,A se interesuvam ot stanovishta,bazirani na lichnia opit na starinthenightsky,a ne na TEB.
Treto: mnogo mi e grozno da pisha s latinski bukvi i dnes nqma da pisha poveche tuk.
Chetvarto: obiasnete mi zashto imam chuvstvoto,che imate problem s asimiliraneto na tona v napisanoto ot men,da ne govoria za sadarjanieto?
Priatna vecher.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #57 -: Декември 13, 2014, 07:22:50 am »
имам една единственна ретро планета в натала -Юпитер Телец ,диспозитор на Слънцето,планета единственна по  даден признак в хороскопа +синглетон в горна полусфера, сега в ретро периода вие ми кажете какво е по различното от тези с директен Юпитер по рождение  ::)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #58 -: Декември 13, 2014, 07:34:11 am »
имам една единственна ретро планета в натала -Юпитер Телец ,диспозитор на Слънцето,планета единственна по  даден признак в хороскопа +синглетон в горна полусфера, сега в ретро периода вие ми кажете какво е по различното от тези с директен Юпитер по рождение  ::)
Наблюдавай дома,в който транзитира Ретро Юпитер.Ще ти направи квадратура на собствената си позиция??Предполагам,че ще те връхлетят много мащабни идеи в темата на дома,в който минава в момента,но дали ще имат развитие е под голям въпрос,дори и с добре аспектиран натален Юпитер.Идеята е много вероятно да е нещо,което вече си обмисляла-може да е от преди 12г. ;)

« Последна редакция: Декември 13, 2014, 07:39:18 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #59 -: Декември 13, 2014, 10:27:25 am »
Въобще не разбирам какво твърдят двата лагера, то толкова облечено в завоалирани думи, че не мога да го съблека :)