Автор Тема: Видимото и невидимото  (Прочетена 35152 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Видимото и невидимото
« -: Април 19, 2015, 12:07:31 pm »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 01:54:41 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #1 -: Април 19, 2015, 12:16:37 pm »
Стар, благодаря за темата. :)
За мен интуицията е познавателна -знам, без да доказвам същото, и чувство-усещам, за да оцелея, да се предпазя.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #2 -: Април 19, 2015, 12:19:46 pm »
Досега 2 пъти съм усещала определени събития,даже мога да кажа,че беше усещане+мисъл  :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #3 -: Април 19, 2015, 01:13:06 pm »
Изводите ми за Рени не бяха астрологични. После ги потърсих в картата/астрологията.  :)
Трудно ми е да ти го обясня, Стар. Може би различно виждаме.

Сетивата, които трябва да ловят сигнали, често закърняват. Много често разум подкопава положението.  :)


Писах, пък изтрих. Така ще е.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #4 -: Април 19, 2015, 01:31:24 pm »
Аз съм сатурнлива. Често слагам бариери и не казвам, следвам, нямам смелост да покажа някакъв усет. Защото - няма разумно обяснение. После виждам, че не е нужно такова, за да покажеш усет, който е бил верен.

В последно време по-често съм перде. Преди филтрирах 99% от информацията, която достига до мен, казвах само 1%. Сега филтрирам 90%. Напредвам. Бавно и безславно.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #5 -: Април 19, 2015, 02:42:21 pm »
Когато съм действала спонтанно/интуитивно, без много-много да претеглям и анализирам, съм била на прав път. За съжаление,"културните" пластове ме затискат и действам "разумно". :)

п.п.Кое провокира този разговор? :)
« Последна редакция: Април 19, 2015, 09:07:00 pm от Uran »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #6 -: Април 19, 2015, 02:50:44 pm »
Луна в огнен знак е интуитивно-познавателна.За да видиш нещо, трябва да го знаеш.
Луната във воден и земен знак е интуитивно-чувствителна. За да усетиш невидимото, трябва да игнорираш разума.
Луна във въздушен знак е логична.
Иначе всеки,който си позволи може да   види невидимото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #7 -: Април 19, 2015, 02:52:35 pm »
Започна от темата за лунарни анализи. След молба на Рени да разгледаме новия лунар.

И аз като Уран - първото, което дойде като информация, то е било правилното. Започна ли много да му мисля, да претеглям и опитвам да обясня, бъркам се.

Много хубава тема, много ми харесва, Стар. Но никак не ми се разкрива осмия дом.  :38:
Много ми е лично.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #8 -: Април 19, 2015, 04:09:47 pm »
Поне при мен ,когато се задейства интуицията,има зададен въпрос,мисловна задача,която преди да се задейства мисленето и логиката се възприема като дразнител,електрическа потенциална разлика,когато има отговор ,той е като електрически разряд,свекавица .Проблемът е ,че е прекалено бърза,тогава няма как се включва мисленето,за осъзнаване и ако не се помни първата мисъл-образ,логическото мислене обърква нещата ,това става и най-често   .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #9 -: Април 19, 2015, 07:41:14 pm »
Интуицията иска упражняване. За мен е сякаш инструмент за виждане/чуване/усещане на човек/ситуация. Евентуално за предусещане на следващата реплика :012:, по-напред не съм стигал във времето. Трябва да искаш да чуеш/видиш/усетиш, да си се отворил за постъпваща информация. После, каквото постъпва — не пречи да се обмисли логично. При запонзнанство с хора установявам, че интуицията е много полезна — няма как да знаеш дали каквото казва другият е вярно, но усетът за него, другата информация отвъд думите, тя е дори по-ценна.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #10 -: Април 19, 2015, 09:00:00 pm »
Случвало ми се е да се пръкне от нищото мисъл, идея, реплика и да се случи/материализира, но това не е интуиция. Нещо друго е.

Happy58

  • Гост
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #11 -: Април 19, 2015, 09:00:27 pm »
Може ли да си кажа нещо нумерологично :) - интересен разговор между 11-ки се е заформил тук :) - само Рептил не ми се вписва в картинката :). А на Уран въобще не ѝ знам цифрите.

11 е висша форма енергия, свързана с интуицията.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #12 -: Април 19, 2015, 09:02:36 pm »
Може ли да си кажа нещо нумерологично :) - интересен разговор между 11-ки се е заформил тук :) - само Рептил не ми се вписва в картинката :). А на Уран въобще не ѝ знам цифрите.

11 е висша форма енергия, свързана с интуицията.

 :017: Да, и  аз съм 11-ца. (02.02.1969)
« Последна редакция: Април 19, 2015, 09:05:38 pm от Uran »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #13 -: Април 19, 2015, 09:05:05 pm »
Ама сериозно ли всички сме 11-ки  ;D

Happy58

  • Гост
Re: Видимото и невидимото
« Отговор #14 -: Април 19, 2015, 09:08:39 pm »
:017: Да, и  аз съм 11-ца.

Значи и ти си в кюпа :) .... но той кюпа има различни гнезда :), в които 11 действа различно в живота. Ако споделиш цялата дата, мога да разбера, в кое "гнездо" си.

Но определено ми е много полезно да ви чета - относно проявлението на 11 :) - аз си нямам такава цифра и ми е трудничко да я усетя, затова се задоволявам само да наблюдавам "как става" :)