Автор Тема: Вещици  (Прочетена 4412 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Вещици
« -: Февруари 20, 2014, 11:18:28 am »
Как се познава дали си съвременна вещица ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2014, 12:26:24 pm »
Дефинирай "вещица"  :29:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Вещици
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2014, 12:56:13 pm »
Човек ,който притежава умения/знания,неподлежащи на логична дисекция,"лекуващи "другите ;вещ   в нещо ,което не е оторизирано от стожерите на обществените канони и правила;изолиран/самотен.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 01:00:04 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2014, 01:06:24 pm »
Със самата дефиниция си си отговорила сама на въпроса  ;).

Обикновено вещите в занаята си кротуват и не развяват байрака, че са такива или инакви. Може да ги познае само друга от тях.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Вещици
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2014, 01:29:26 pm »
Попитах за "съвременни " вещици .


Цитат
Може да ги познае само друга от тях.

А те самите как се самоопределят като такива ,това ми е интересно ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2014, 01:48:36 pm »
Едва ли се самоопределят като такива. Търсят определени знания, абстрахират се от останалият свят поради най-различни причини, правят каквото им харесва... Просто си живеят живота според разбиранията си. По-скоро останалият свят ги определя като вещици.


Ако пък се подбъзикваш с никнейма ми, то трябва да знаеш, че е метафора на нещо съвсем различно  :d030:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Вещици
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2014, 01:55:39 pm »
А ,не мислиш ли,че не търсят нищо ,а просто "знаят" ?!?  ::)

P.S.Темата няма връзка с никнейма ти,мен ме кефи -днес ме провокира едно предаване и телепатично те "повиках"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2014, 02:00:22 pm »
А ,не мислиш ли,че не търсят нищо ,а просто "знаят" ?!?  ::)


Ми анджък де, но не можеш да знаеш всичко. Парадокса на знанието е, че колкото повече знаеш, то толкова повече не знаеш.

Давам пример: представи си, че този емотикон  :) - жълто кръгче е твоето знание, а крайните му очертания са твоето незнание. Сега си представи, че си понаучила туй онуй и знанието ти е станало вече този емотикон  ;) - респективно твоето незнание (очертанията му) са се увеличили. Та туй то и затова на хора твърдящи, че знаят всичко да нямаш вяра  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Вещици
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2014, 02:06:41 pm »
Аз не отъждествявам "зная" с "всичко зная" ,първото не подлежи на логично обяснение,интуитивно е/талант;второто е заявка,проява на вътрешно убеждение,състояние,темперамент. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2014, 02:09:49 pm »
Всеки, който има проявление на вътрешно знание, се стреми да го надгради с външно такова. Това си е нещо нормално.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Вещици
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2014, 02:19:56 pm »
Така е,права си.

Но в частност по темата,не всеки в тази насока е вещица/вещер ,трябва да има нещо специфично,това 'търся". ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Вещици
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2014, 02:34:41 pm »
трябва да има нещо специфично,това 'търся". ;)

Специфичното е насоката на знанията, които се стремят да придобият.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн