Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93902 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Натурална козметика
« Отговор #75 -: Август 10, 2015, 12:39:29 pm »
Така понеже не исках да рискувам сложих маслото преди да се окъпя и резултатът е задоволителен. Косата ми е мекичка и значително обема ми се намали, което е супер, щото ме дразнеше  :012: Определено вече съм фенка на бадемовото масло  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #76 -: Ноември 11, 2015, 05:16:15 pm »
Я да питам, понеже вече почнаха да ми се появяват леки бръчки около очите и се замислям за козметика против първи бръчки, ама малко ме е шубе да почвам  :)
За или против сте подобна козметика?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #77 -: Ноември 11, 2015, 05:27:38 pm »
Има натурални масла, които изглаждат фини бръчици - бадемово, жожоба... Особено са подходящи за суха и чувствителна кожа. На мен много рано ми се появиха мимически бръчки /може би защото ми е по-тънка кожата/, тогава не им обърнах внимание. С възрастта станаха по-дълбоки и изразени, но вече никакви кремове не помагат, само филъри евентуално.

За твоята млада и все още свежа кожа можеш да ползваш някой по-лек хидратиращ крем, но и с изглаждащо действие /за първи бръчки/. Виж в някоя био дрогерия, предлагат много богат избор, интересни продукти. От по-скъпа медицинска козметика преминах изцяло на такива кремове и продукти, много съм доволна. И ефектът е по-добър, особено като се съчетае с редовни козметични процедури.

От био продуктите на Ardes има хубави неща, особено са подходящи за чувствителна кожа. Има био масла, има кремове, има и на флуидна основа, с по-лека текстура. В момента ползвам хидратиращ крем с някакъв вид италианска роза, много съм доволна. Хидратира, освежава, успокоява, не омазнява и не се напластява върху кожата, попива мигновено. Tesori De Liguria пише върху опаковката, производителят е Ardes - крем с 24-часово действие за чувствителна кожа. От същата серия има и овлажняващо гелче с хиалурон.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #78 -: Ноември 11, 2015, 06:31:43 pm »
Точно това четях сега, шипковото масло полагало при бръчки, от жожоба също, мисля да ги пробвам  :)

От хидратиращия крем на Нукс съм страшно доволна и ми действа добре, не мисля да го сменям, само за околоочния се изкушавам да е против бръчки, но първо с маслата ще опитам да видим дали ще помогнат.

Ех, ако не бях пушила, можеше да ми се забави стареенето с някоя и друга годинка  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #79 -: Ноември 11, 2015, 06:42:31 pm »
Шипковото масло, доколкото знам, е много мазно и тежко, по-скоро за ранички и трудно заздравяващи белези би могло да се използва. От по-леките масла може да ползваш алое, жожоба. Жожобато е подходящо както за суха чувствителна кожа, така и за мазна, склонна към обриви и зачервявания.

Козметика Нуксе ползвах преди 5-6 години - продуктите им са качествени, но на мен кремовете ми идваха твърде тежки, дори за смесена кожа. Тогава бях с доста по-мазна кожа, сега е станала нормална, дори леко дехидратирана.

Появата на фини линии и бръчки е естествен процес, зависи от много фактори - на обкръжаващата среда и индивидуални. Никога не съм пушила, но много рано се сдобих с мимически линии - още на 23-24-годишна възраст.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 06:46:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натурална козметика
« Отговор #80 -: Ноември 11, 2015, 06:54:55 pm »
Сатен, в момента в Ремедиум има една изтичаща промооферта на travel kit на Filorga  с мицеларна вода, мезо серум и два продукта за бръчици - един за мимически и един за очи 3 в 1 - контур, тъмни кръгове и мигли. На добра цена е сега - 55 лв за комплект,  количеството е малко, но за начало е ок. И за нощна грижа в твоя случай.

Пробутаха ми ги преди време в една дрогерия в чужбинско, където се случих със затрит багаж и се оказаха перфектни. Ще ти се харесат повече от нукс, но пробвай първо с това пакетче.

За по-зряла кожа са повечето им продукти  но хидрафилърите им може и да ти паснат.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 06:56:56 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #81 -: Ноември 11, 2015, 07:08:44 pm »
Дияна, погледнах ги, малко агресивни ми се струват, вероятно са доста ефективни, но ми се ще от толкова рано да ги почвам подобни.

Цитат
Активни съставки - ботоксо-подобен трипептид, NCTF-мезотерапевтичен комплекс, капсулирана хиалуронова киселина, пилинг-активни съставки.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Натурална козметика
« Отговор #82 -: Ноември 11, 2015, 07:27:01 pm »
Дали от наближаващия Сатурнов възврат или от квадрата на тр. Сатурн към АС и аз имам едно усещане, че съм остаряла. Буквално за дни...
Насочих се интуитивно и аз към масло, аюрведично. Ползвам го от време на време и не мога да споделя все още какъв е ефекта.




Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #83 -: Ноември 11, 2015, 07:29:05 pm »
На Филорга съм ползвала само пилинг с алфахидрокси киселини, за в домашни условия. Е, драстичен ефект нямаше, по-скоро за освежаване. И идва твърде скъп в сравнение с професионална грижа. Къде са 140 лв., къде са 25-40 лв. Ако се търси по-изразен ефект, тогава се прави пилинг в козметично студио.

От по-скъпите продукти Лиерак са хубави, но на мен ми дразнеха кожата, явно имат по-активни съставки. Имаше и някаква швейцарска марка продукти, обогатени с кислород. Забравих как се казват, от тях не успях да опитам /сега се сетих - Skincode/.

Направо се родих с тази био козметика, по-голям комфорт за кожата никога не съм усещала.
« Последна редакция: Ноември 11, 2015, 08:10:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #84 -: Ноември 11, 2015, 07:48:23 pm »
Направо се родих с тази био козметика, по-голям комфорт за кожата никога не съм усещала.

Мда, преди се чудех с какво да си чистя лицето, от всичко ми се възпаляваше кожата.
Един ден си взех био розова вода за 8 лева, едно червено петно нямам по лицето вече и ефекта беше за по-малко от месец :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #85 -: Ноември 11, 2015, 07:50:40 pm »
И при мен розовата вода свърши чудо, вече я използвам вместо тоник. Тя не е на спиртна основа, не дразни кожата и не щипе. Дори я използвам за други нужди - почиствам възпалените очички на единия персийски котарак, за почистване на лаптопи също върши чудесна работа.  ;D

Дори не е био, вземам я от супермаркета. И кремът от същата продуктова линия е хубав, нищо че струва само 5-6 лв.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Натурална козметика
« Отговор #86 -: Ноември 11, 2015, 08:43:20 pm »
Дияна, погледнах ги, малко агресивни ми се струват, вероятно са доста ефективни, но ми се ще от толкова рано да ги почвам подобни.

Ами, не мисля, че са агресивни - знаеш, че имам свръхчувствителна и склонна към розацея кожа, и от две години ползвам само една определена серия, другите неща са ми забранени. Това филоргче не ми навреди, изсуши и кожата ми си запази комфорта. За ефект- не знам, не го ползвам постоянно, само на път, че като ми затрият моите, ми излизат доста по-солени :P

Просто днес го фидях на прИмоция :012:
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Натурална козметика
« Отговор #87 -: Ноември 11, 2015, 08:54:17 pm »
Аз мисля за бръчките да си хакна направо ботокс и ставам 2 в 1 -ще ходя на профи покер турнири. Играчът с каменно лице, а ако ми се и дореве- уж имам  муха в окото и ще мина и за каменно сърце.Въобще като минеш една възраст и омачкаш чаршафите като дърт мъпетшоу грозник- само ботокс :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #88 -: Ноември 11, 2015, 10:51:39 pm »
Абе...като спрях цигарите и качих 2кг, се подмладих с няколко години
Първо отвътре, после отвън трябва да е грижата

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #89 -: Април 10, 2016, 11:33:24 pm »
Вещенгер,не бяха ли в тази тема рецептите ти за сапунчета?Искам да опитам да направя сапунче на базата на твоя опит,но май са изчезнали .  :o

П.П:В твоите сапунчета май нямаше сода каустик  :017: :)
« Последна редакция: Април 10, 2016, 11:39:56 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: