Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93751 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #30 -: Юни 30, 2015, 04:05:03 pm »
Понеже аз  й дадох акъла - защо пък да не слага? Аз го правя понякога - и то не само по лицето. Ефектът е много добър. Естествено, говорим за много малки количества - на върха на нокътя.


Хепи, ми имам вътрешни резерви относно свинската мас и туй то. И да ме питаш защо, не мога да ти кажа, защото не съм изследвала обстойно въпроса, но това е все пак животински продукт и затова.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натурална козметика
« Отговор #31 -: Юни 30, 2015, 04:30:28 pm »
Навсякъде напоследък е фалш-пускат нещо сравнително добро за зарибявка и после го развалят с евтинджоси!Говоря за храни и напитки,но е общо явление .Големите компании чета имат синтетични еквиваленти почти на всички миризми,предполагам са десетки пъти по-евтини от натуралните,но се оправдават с разходи за разработване на технологията .Гледах как правят инсулин с генетично променени дрожди-разходи никакви,цената за литър инсулин сигурно е левче за литър разреден,а го продават на здравните каси за хиляди ,антибиотиците по същия начин .С големите печалби тия имат лобита,не се съмнявам правят поръчкови научни изследвания,в смисъл плащат на някой научен сътрудник за разработка в техен интерес,естествено за да оправдае парите ако трябва ще фалшифицира,колко му е и контролиращите органи да се подкупят-имам лични наблюдения,така,че никога не можем да сме сигурни във синтетичните имитации,натуралното особено етерични масла за лекуване са незаменими .За етерично масло от лайка например чета,естествено е синъо,напоследък намирали само безцветно-това не е това!Представям си как го бухат това фалшивото в разни кремове-ефектът е непредвидим!

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Натурална козметика
« Отговор #32 -: Юни 30, 2015, 04:35:04 pm »
Вещичка,УВ фактора мисля е различна концентрация на силициеви,цинкови или титаниеви люспи в крема,които да отразяват УВ ,не  е философия да се направи,не знам къде се намират като суровина обаче .

Happy58

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #33 -: Юни 30, 2015, 04:50:06 pm »
............................ тоест забрави ако някой ти каже, че нещо натурално ще те спаси от слънцето.

офф, пак ще опонирам, ама ... има и такова ... зехтин, в който се слагат някакви билки, престоява 20-тина дни на слънце, добавя се етерично масло по желание (за мирис) и получавате невероятно лекарство против слънце и студ. Проблемът е, че като си лежите на кърпите или обличате веднага дрехи, те в един момент започват на миришат на гранясало. Но и този проблем реших - изварявам ги със сапун за пране и всичко им минава - стига да може да се изварява де.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #34 -: Юни 30, 2015, 04:57:56 pm »

По-добри,ако питат тебе!! Ти какво се изкара? Щяла да сравнява съставките... А,кой ще сравнява технологията? Не ми се говори нататък... Плащало се за име - Ха-Ха и ХА,това име как става известно и продажно,от ниско качество и оплакване на купувачите ли? Хайде по-тихичко,че си с двата крака вътре,че и с големите претенции.
А относно въпросната,тя да си  каже дали не и се свидят парите,ти не познаваш Кардиналните явно,изобщо не ги познаваш.

Пак питам: тъп ли си или днес ти е ден?!?

Технологията е ЕДНА!!! Работи се с готови бази, които се продават със спесификация за действие от производителя! НЯМАШ МЪРДАНЕ от спесификациите, защото ефектът ще е непредвидим!

Технологията за правене на сапуни дали в домашни условия или промишлени условия е ЕДНА И СЪЩА! Сапун се прави от мазнина + натриева основа. Друг вариант за правене на сапун НЯМА! За глицериновите добавят алкохол мисля, но не съм много сигурна. Сапун се постига от осапуняване на мазнини, а осапуняването се постига само с натриева основа!!!

Дали ще бъркаш в дома си в бехерови чаши или в завода в огромните копани е все тая - едно и също е. С тази разлика, че в заводските вече използват само синтетични заместители на натуралните съставки.


Относно името: Рефан бяха ненадминати в глицериновите сапуни до момента, в който замениха натуралните съставки със синетични. Изградиха си име навремето и сега под това име пробутват и кучешки лайна ако искат. Така се прави от векове в индустриите.


« Последна редакция: Юни 30, 2015, 05:06:43 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #35 -: Юни 30, 2015, 05:03:51 pm »
офф, пак ще опонирам, ама ... има и такова ... зехтин, в който се слагат някакви билки, престоява 20-тина дни на слънце, добавя се етерично масло по желание (за мирис) и получавате невероятно лекарство против слънце и студ. Проблемът е, че като си лежите на кърпите или обличате веднага дрехи, те в един момент започват на миришат на гранясало. Но и този проблем реших - изварявам ги със сапун за пране и всичко им минава - стига да може да се изварява де.

Това няма UV ефект, а лечебен ефект, тоест не те пази от слънцето, а лекува последствията от него. Да не говорим, че масло, което седи дълго на слънце гранясва, а гранясало масло се изхвърля, а не се използва! Всичките си базови масла съхранявам в хладилник иначе не става. Единствено жожобата може да седи и навън без да и стане нещо, защото на практика е течен восък и няма разваляне.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #36 -: Юни 30, 2015, 08:18:47 pm »
Това няма UV ефект, а лечебен ефект, тоест не те пази от слънцето, а лекува последствията от него. Да не говорим, че масло, което седи дълго на слънце гранясва, а гранясало масло се изхвърля, а не се използва! Всичките си базови масла съхранявам в хладилник иначе не става. Единствено жожобата може да седи и навън без да и стане нещо, защото на практика е течен восък и няма разваляне.

не знам кое какво е, но вече 5г му наблюдавам действието - помага в ситуации, при които и най-високото UV се проваля. На плажа действа великолепно, невероятен загар и то без почервеняване преди това, кожата става невероятна. Гранясване няма, не мога да кажа защо - дори и в хладилник не го държим - но тъканите, върху които попада,започват наистина да миришат в един момент. Последното нещо, на което бях свидетел - излекува рана на пръст, която всичките западни лекарства не са могли да оправят.

Не е необходимо да спорим (пък и аз не съм подготвена теоретично :) ) - само споделям опит, а кой какво/как/къде/защо ще прави, си е негова работа :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #37 -: Юли 02, 2015, 10:33:55 pm »
Е,кажете ми сега,това не е ли признак за човек - скръндза? Или по-приятно казано - това не е ли признак за аскетизъм?
Тези кардиналните явно са последователи на аскетизма,като началото е Овенът,след което Везните и в Козирог историята ескалира. Раците не съм ги забелязвал да се стискат,но нищо чудно и те да са,но друг вид. Thanks.  :)
Ал,говорим единствено за опит да се откаже химията.За козметика всяка жена тук е погребала толкова пари,колкото ти не си виждал накуп по филмите  :d030: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #38 -: Юли 02, 2015, 10:40:55 pm »
Момичета,залях в буркани кантарион,розмарин,липа и невен със зехтин  :72: .Пържа ги на слънце.  :012: Комбинацията я препоръчват за суха кожа и възстановяване.Ако никой не е пробвал магията,ще съм първата,която ще дава обратна връзка и ще бъде опитно мишленце.  ;D Кожата ми е достатъчно суха,за да преценя има или няма ефект и възстановяване.
Днес бях в една аптека и дълго не можех да откъсна очи от юсеринчето  :'( ,но нали реших да опитвам съвсем натурално,не си купих десетилетните разработки на една чудесна дрогичка за кожинката ми  :'( :d030: Колко съм волева!  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #39 -: Юли 02, 2015, 10:43:31 pm »
Въпрос:
Другите Луни в Овен с какви кожи сте?  :)
Ако не сте със сухи скинове Марсовете в коя стихия са?  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #40 -: Юли 02, 2015, 10:48:29 pm »
Да ви кажа, за себе си съм установила, че за доброто състояние на моята кожа е в пъти по-важно да ходя на редовни козметични процедури, а не какъв крем ползвам.

Ползвала съм и по-скъпи кремове и маски - на Нуксе, Лиерак, медицинска козметика - и си ходех със зачервено лице и мазна кожа. После минах на био козметика, малко по-евтин вариант.

Сега редовно ходя на козметични процедури и ползвам крем и измиващ гел "Българска роза" за 5 лв. от супермаркета. Кожата ми никога не е била по-чиста и в по-добро състояние. Години наред беше мазна, от време на време преминаваше към смесена. Сега си е баш нормална, без никакви аномалии. Гладка като на бебе, с изключение на мимическите бръчици, но тях ги имам още от 23-годишна възраст.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #41 -: Юли 02, 2015, 11:09:08 pm »
Чух за този гел,но ненавиждам рози и производните от тях продукти. Ще ме размислиш да пробвам.А кремът през деня какъв ти е?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натурална козметика
« Отговор #42 -: Юли 02, 2015, 11:09:59 pm »
Не на мене тия!
Волева - не е точната дума,въпреки че волята на Овните не е за пренебрегване.
Кои не на теб?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натурална козметика
« Отговор #43 -: Юли 02, 2015, 11:19:54 pm »
Аз си оправих кожата с Nuxe, за първи път някой крем да ми пасне идеално, а какво ли не съм пробвала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натурална козметика
« Отговор #44 -: Юли 02, 2015, 11:21:03 pm »
Чух за този гел,но ненавиждам рози и производните от тях продукти. Ще ме размислиш да пробвам.А кремът през деня какъв ти е?

И аз не обичам нщо с аромат на роза. Но тия продукти имат много добра поносимост с моята кожа, те са за чувствителна. Ползвам измиващия им гел, после минавам с розова вода /вместо тоник/, накрая слагам кремче от същата серия /имат дневен и нощен/. Попива добре, овлажнява, освежава, не оставя мазни следи - за мен това е най-важното, нямам нужда от подхранване.

А кремовете на Нуксе са много добри, но на мене ми идваха малко по-тежки и плътни. Моята кожа има нужда основно от хидратация и свежест, иначе се омазнява.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui