Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436598 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1050 -: Ноември 18, 2018, 05:55:08 pm »
Фортунадес,ми като гледам,ако ти е верен часа на раждане ,Меркурий се е обърнал на к7 при теб.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1051 -: Ноември 18, 2018, 07:07:53 pm »
Ами защо  не качиш карти в тема за синастрии, или композит с транзити за деня на сватбата и ако някой види или мисли нещо ще каже ,ти също и така .
Ребека, добре ще сложа карти, за да видя насоки.

Фортунадес,ми като гледам,ако ти е верен часа на раждане ,Меркурий се е обърнал на к7 при теб.
Сафо, уж ми е верен, правена ми е ректификация. Не се знае колко е точна обаче.. не съм намерила, някой който иска да се занимава с това все още.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1052 -: Ноември 18, 2018, 08:01:05 pm »
ха,ха ....по-скоро принца се превърна в жаба

Значи нова приказка трябва да си харесаш...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1053 -: Ноември 18, 2018, 08:56:41 pm »
Принцовете са си жаби. Любовта на жената ги прави принцове.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1054 -: Ноември 18, 2018, 10:23:46 pm »

Добре де, кажете тогава кое да чета, препоръчайте ми нещо смислено и истинско. Знаете ли колко е трудно човек да се рови и да се върти в кръг с информация и да не знае коя да избере.
Много ме интересуват синастриите и предсказателните аспекти.


Ако ти е полезно нещо от тези файлове. "Цикли на взаимоотношенията" на Стивън Аройо.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1055 -: Ноември 18, 2018, 10:32:52 pm »
Ако ти е полезно нещо от тези файлове. "Цикли на взаимоотношенията" на Стивън Аройо.
Рени, много ти благодаря. Свалих ги и сега, ще ги   видя.
 :58:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1056 -: Ноември 25, 2018, 04:28:04 pm »
не намерих тема за цикъл Слънце/Юпитер,който предстои да се случи след часове.При мен на к7,фък.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1057 -: Ноември 25, 2018, 04:36:05 pm »
Трябва да има, Алена ги пуска тези теми. При мен в опозиция с прогресивния.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1058 -: Ноември 27, 2018, 09:49:11 am »
 Здравейте, въпросът ми е дали ако има СД Сатурн в квадрат към  Слънцето и в същата година по транзити Саурн е отново в друг, твърд аспект към Слънцето, е указание за значимо събитие. Твърд аспект на Сатурн по дирекции задължително ли е нещо страшно?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1059 -: Ноември 27, 2018, 10:53:50 am »
Здравейте, въпросът ми е дали ако има СД Сатурн в квадрат към  Слънцето и в същата година по транзити Саурн е отново в друг, твърд аспект към Слънцето, е указание за значимо събитие. Твърд аспект на Сатурн по дирекции задължително ли е нещо страшно?

Когато са активирани Светилата е важно, а от Сатурн двойно важно, но трябва и по натал да има връзка Слънце- Сатурн, не задължително аспект. Например, Сатурн в Лъв, в 5-ти, Слънце в Козирог, в 10-ти, Слънце у 10-ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1060 -: Ноември 27, 2018, 11:10:58 am »
 Благодаря много , Рени! Да, има връзка между Слънцето и Сатурн натално, Слънцето е в Козирог.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1061 -: Ноември 27, 2018, 02:08:09 pm »
Здравейте, въпросът ми е дали ако има СД Сатурн в квадрат към  Слънцето и в същата година по транзити Саурн е отново в друг, твърд аспект към Слънцето, е указание за значимо събитие. Твърд аспект на Сатурн по дирекции задължително ли е нещо страшно?
По транзит се отчита и в кой дом се случва, Сатурн от кой дом квадратира Слънцето, както в натала, така и в картата, при която Слънцето е поставено за АС, за да се разбере темите на кои домове ще са засегнати, а по дирекция може да има връзка с професионалния живот, не е задължително да е свързано с важна фигура в живота ти.

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1062 -: Ноември 27, 2018, 03:49:22 pm »
 Акрукс, благодаря за отговора. Малко се обърках :). Значи, Сатурн транзитира в 4 дом и прави съвпад със Слънцето, а дирекционен Сатурн от 1 дом прави квадрат със Слънцето. Сатурн управлява 4 и 5 дом в натала. Професионалния живот не е засегнат.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1063 -: Ноември 27, 2018, 08:23:18 pm »
Акрукс, благодаря за отговора. Малко се обърках :). Значи, Сатурн транзитира в 4 дом и прави съвпад със Слънцето, а дирекционен Сатурн от 1 дом прави квадрат със Слънцето. Сатурн управлява 4 и 5 дом в натала. Професионалния живот не е засегнат.
Обърка се, защото не си уточнила какъв твърд аспект прави транзитен Сатурн със Слънцето и аз ги наквадратих  :012:
А то било съвпад... За дирекция не се гледат домове, тълкуват се планетите според тяхното естество- т.е. Сатурн ограничава, затруднява в професионално отношение теб, като личност, творческите ти пориви, енергийно може да имаш спад.
По транзит в 4д Сатурн носи промени- смяна на дом, местоживеене, приключване на образование/връзка и започване на работа/нова сериозна връзка.
По метода, за който писах- Слънцето, разглеждано като асцендент, Сатурн ще минава през 1-вия дом, твоята личност, твоето Аз ще бъде затруднено, ще ти е тегаво, но ще е за добро- Сатурн чисти само ненужното, а нужното го заздравява. 

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1064 -: Ноември 27, 2018, 09:16:53 pm »
 Сърдечно благодаря за подробния отговор и отделеното време, Акрукс!!!