Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429780 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1080 -: Декември 14, 2018, 02:58:27 pm »
Фортунадес,ще имам скоро прогресивно новолуние съвпад Марс.И понеже без дирекция няма събитие,какво пише Картър за  дир.Слънце съвпад с Марс? Малка надежда ми дава аспекта 72* Меркурий-Марс.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1081 -: Декември 14, 2018, 03:40:20 pm »
Фортунадес,ще имам скоро прогресивно новолуние съвпад Марс.И понеже без дирекция няма събитие,какво пише Картър за  дир.Слънце съвпад с Марс? Малка надежда ми дава аспекта 72* Меркурий-Марс.
Имала съм този аспект на 35г, но понеже Марс е точен съвпад с Нептун, то по същото време дир. Слънце е съвпадало и с Нептун, не само с Марс. По това време бях започнала много добре платена работа, където се изискваше голяма физическа активност, а като видях малко повече пари в джоба реших, че не ми трябва мъж и се разведох- Нептун ми изигра лоша шега, след 10г пак се бракувахме, когато прогр Луна мина през 5д над Сатурн У5, също както при първия брак.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1082 -: Декември 14, 2018, 04:09:05 pm »
и като гледам предстоящите затъмнения,първото ще ми квадратира Марса откъм 8ми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1083 -: Декември 26, 2018, 09:42:03 pm »
Броим ли антисия на прогресивна планета за съвпад с натална или не ?14 градуса Везни къде да проверя в кой градус от Риби се отразява.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1084 -: Декември 26, 2018, 10:07:10 pm »
Антисиите само в наталната карта се отчитат.
14гр Везни-антисията е в 16гр. Риби.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1085 -: Декември 26, 2018, 10:14:30 pm »
Благодаря ,значи нямаме слива  :012:Съответно приемаме че транзит към натална пак -не  :017:Преди май мислех че една антисия на транзитна към натална е дала плод

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1086 -: Декември 27, 2018, 11:36:28 am »
Качвам книгата тук и в e-books.
Много ще ви бъда благодарна, ако и хвърлите едно око и ме насочите... Защото този Чарлз е много напред с материала за разлика от мен :D

https://drive.google.com/file/d/1BbWjMlx-bMHkTTnpkMcFmuIDf_69tnii/view?usp=sharing

Благодаря за книжката, fortunades! Имам я, но е останала встрани от другите и сега й обърнах внимание :) Прегледах си някои ректификации, благодарение на нея.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1087 -: Януари 01, 2019, 10:18:13 pm »
Благодаря за книжката, fortunades! Имам я, но е останала встрани от другите и сега й обърнах внимание :) Прегледах си някои ректификации, благодарение на нея.
delphin,
Радвам се, че съм те подсетила за нещо и е имало резултат.
Исках да попитам нещо.
Имам Solar Fire, и там ми смята дирекциите. Обаче там има начало (орбис 1*), кулминация(орбис 0*) и край на дирекцията(орбис 1*).
Гледам следното:
Дир.Сатурн квадратура нат.Венера , качих снимка за да го видите.
Интересува ме тази дирекция, кога се очаква да даде даденото събитие?
Защото периода е много голям. Бях гледала едни видео клипове на Червенков и той твърдеше, че когато орбиса достигне 0*, започват да се случват събитията и до края на периода от 2 години, те са се случили или приключили.
Сега в дадената карта така Сатурн е У1, а Венера е У5 телец и У10 във Везни. Както знаем това са предпоставки за влошаване на партньорските взаимоотношения или влошаване на работните такива. И тъй като Дир.Сатурн се намирав във втори дом,предполагам че и финансовото състояние не е добро, тъй като Сатурн ограничава. Мъжът има връзка от Юни 2017г., а тази дирекция е започнала месец след това. 
Има и друг аспект Дир. Слънце в 10ти дом опозиция нат. Луна в 4 дом, който започва и приключва по същия период, както предния аспект.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1088 -: Януари 02, 2019, 12:08:53 pm »

Сега в дадената карта така Сатурн е У1, а Венера е У5 телец и У10 във Везни. Както знаем това са предпоставки за влошаване на партньорските взаимоотношения или влошаване на работните такива. И тъй като Дир.Сатурн се намирав във втори дом,предполагам че и финансовото състояние не е добро, тъй като Сатурн ограничава.
Коментирано е вече, че при дирекции се взема предвид естеството на участващите планети, а не кой дом управляват и в кой дом се намират. Ако бъдат засегнати финанси и отношения, това ще е заради Венера, която е естествен управител на втори и седми дом, а Сатурн на 10д, свързан с кариера и положение в обществото.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1089 -: Януари 02, 2019, 01:46:51 pm »
Има значение при всички прогностични техники, в частност при дирекции, планетите как се свързват с домовете по натал, нямат значение естеството на  знаците, в които се случва обмена между дирекционна планета и натална. Домофикацията прави картата специфична и приближават рождената карта до реалността.  :)
Не е все едно, дали Венера по натал ти управлява МЦ или 3-ти и по дирекция Марс я квадратира.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1090 -: Януари 02, 2019, 02:54:47 pm »
Благодаря Ви akruks и Рени.
Сега нещата ми стават много по-ясни.

Исках да добавя още нещо. Книгата която чета е много добре обяснено, но все ми се губи нишката.
Вижте как е описано.
Това означава, че на всичко трябва да се обърне внимание.

« Последна редакция: Януари 02, 2019, 03:57:32 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1091 -: Януари 02, 2019, 10:48:23 pm »
Има значение при всички прогностични техники, в частност при дирекции, планетите как се свързват с домовете по натал, нямат значение естеството на  знаците, в които се случва обмена между дирекционна планета и натална. Домофикацията прави картата специфична и приближават рождената карта до реалността.  :)
Не е все едно, дали Венера по натал ти управлява МЦ или 3-ти и по дирекция Марс я квадратира.
В случая тя е  писала кои домове управляват в дирекционна карта споменатите планети, а не в натала, поне така разбрах коментара. И не говорим за всички прогностични методи, а за дирекции.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1092 -: Януари 03, 2019, 10:52:29 am »
Да, Акрукс, правилно си разчела коментара, но влиянието на дирекционната планета в аспект с натална е зависимо от това, кои домове управлява, откъде идва. Както влиянието на наталния аспект запазва своята природа и по дирекция- няма как Сатурн у 8-ми по натал квадрат Слънце, да донесе  добра кариера, постижения на натива, при дирекционен тригон със Слънце.
Ако Марс, Сатурн са  у6 нат. дом , по дирекция първото, което ще търсим като проява е здраве и то със знак "-".
Ако Луна е у6 нат.дом, първото, което ще търсим как семейния стандарт ще промени навиците в ежедневието ни, всекидневните ни ритуали, например.
Ето, различно е.
Няма разлика, всички прогностични техники са "зависими" от домовете.Нали при дирекция  движим и домовете символично. Това е светата астрологична троица: планета- знак- дом. Аспекта създава динамиката, задвижва картата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1093 -: Януари 04, 2019, 12:28:49 pm »
Да, Акрукс, правилно си разчела коментара, но влиянието на дирекционната планета в аспект с натална е зависимо от това, кои домове управлява, откъде идва. Както влиянието на наталния аспект запазва своята природа и по дирекция- няма как Сатурн у 8-ми по натал квадрат Слънце, да донесе  добра кариера, постижения на натива, при дирекционен тригон със Слънце.
Ако Марс, Сатурн са  у6 нат. дом , по дирекция първото, което ще търсим като проява е здраве и то със знак "-".
Рени, при мен Сатурн натално е У5, У6 в 5д. и в момента имам точен квадрат с дир. Меркурий, който натално е У1, у10 в 1д.
Здравето ми е добре, слава Богу, взех си тези дни висок приз в областта на японската поезия, но оттам нататък изцяло действа написаното за този квадрат, независимо дали е от дир. Сатурн към Меркурий или от дир. Меркурий към Сатурн и без значение на управлението им, а именно:
МЕРКУРИЙ КВАДРАТУРА СЪС САТУРН : Множество ТРЕВОГИ И ГРИЖИ. Подозрителност, песимизъм и депресии. Саркастичност в изказванията. Околните говорят с лошо за родения. Недобро време за ПОДПИСВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ, ДОГОВОРИ и кореспонденция. Човек трябвада се погрижи за репутацията и доверието към себе си, да се ограничава по отношение на ненужни разговори, да се въздържа от критики или упреци, да се старае да е усърден в занятията си и жизнерадостен без отслабване на предпазливостта.

И понеже съветът е да се ограничавам в разговорите, излизам от обяснителен режим и друг път ще си поговорим, а и си имам работа.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1094 -: Януари 04, 2019, 12:33:10 pm »
Оф,Акрукс,всичко това вероятно важи и за натални позиции?Меркурий квадрат Сатурн.