Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429737 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1095 -: Януари 04, 2019, 09:08:19 pm »
Оф,Акрукс,всичко това вероятно важи и за натални позиции?Меркурий квадрат Сатурн.
Натален квадрат Меркурий и Сатурн

Може да имате проблеми с организирането на вашите мисли, и липсата  на психична дисциплина да е пречка за ефективното учение. Проучването и концентрацията са голямо предизвикателство за вас, а ученето (особено вербалните умения) е трудна работа, но след като сте научили словесния израз може да го превърнете в една от най-силните си страни. Може да имате проблеми с отричането на идеи, които са от значение или практични. Някои от вашите идеи са нереалистични или евентуално дори безотговорни.

Транзитен Сатурн квадрат Меркурий

При квадрат и опозиция се среща песимизъм, безпокойство и тревога, тежка работа и трудно общуване. Негативната умствена настройка кара хората да виждат нещата по – лоши, отколкото са всъщност. Трудно време за учещи, студенти. Липса на вдъхновение и бързина на ума. Разногласия и проблеми с колеги, близко обкръжение, роднини. Възможни са и проблеми със здравето свързани с белите дробове, тънките черва, нервите, костите, зъбите, коленете, кожата.Трудности при пътуване, с транспорт и комуникации.

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 208
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1096 -: Януари 09, 2019, 09:26:05 am »
Когато транзитния Сатурн направи точен квадрат с наталният ми Меркурий имах сериозни здравословни проблеми и операция (изкараха ми далака,а той май беше по Сатурн),
отделно умът ми не беше в добро състояние и дори сам избрах някои негативни избори.

По натал Сатурн/Меркурий са ми в тригон,Меркурий У 1, У 10, а Сатурн У 5, У 6.

Дали заради наталният тригон,считам че важи максимата всяко зло за добро или можеше да е още по-зле,наистина можеше. ::)
Никой не резонира с планетите, така както ти!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1097 -: Януари 09, 2019, 09:54:44 am »
Когато транзитния Сатурн направи точен квадрат с наталният ми Меркурий имах сериозни здравословни проблеми и операция (изкараха ми далака,а той май беше по Сатурн),
отделно умът ми не беше в добро състояние и дори сам избрах някои негативни избори.

По натал Сатурн/Меркурий са ми в тригон,Меркурий У 1, У 10, а Сатурн У 5, У 6.
При мен също Сатурн е У5, 6 , а Меркурий У1, 10 - натално е неаспекиран
Когато тр. Сатурн от 4д направи квадрат с Меркурий в 1д преди две години почина мама, обхвана ме депресия и песимизъм, а след 40те дни ме тръшна на легло някакъв грип и кашлях близо месец - по Меркурий- белите дробове

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1098 -: Януари 11, 2019, 11:13:52 am »
Здравейте!

От миналата година опитвам да се регистрирам в сайта,и все не ми даваше и днес: Voala! Успях!
Виждам и познати потребители тук и се радвам, че най-накрая ми даде да се регистрирам :)

Абсолютно начинаеща съм в астрологията, а много искам да се запозная поне с основните понятия.

И да попитам: Какво дава прогресивно слънце през Асцендент? :)
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 11:22:01 am от Хриспа »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1099 -: Януари 11, 2019, 11:59:48 am »
Здравейте!

От миналата година опитвам да се регистрирам в сайта,и все не ми даваше и днес: Voala! Успях!
Виждам и познати потребители тук и се радвам, че най-накрая ми даде да се регистрирам :)

Абсолютно начинаеща съм в астрологията, а много искам да се запозная поне с основните понятия.

И да попитам: Какво дава прогресивно слънце през Асцендент? :)
По-принцип аспекта е хубав,НО.зависи в кой знак  се случва,какво управлява,щото ако е 6/12 домове например и ац е везни,няма да е ок.Аспектите също са от значение,към Ац.Ос на взаимоотношенията,ти успяваш да се регистрираш тук :).....

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1100 -: Януари 11, 2019, 12:09:37 pm »
Благодаря за отговора!

Асцендента е Козирог, слънце в Скорпион.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1101 -: Януари 11, 2019, 09:25:41 pm »
Привет, привет.

Някой знае ли кои аспекти, планети и т.н. показват дали една жена има вкус към начина на обличане и към модата.
Въпросът ми е породен от това, че има жени които си купуват скъпи модни дрехи на известни дизайнери и т.н. обаче хич не ги бива в съчетаването им. Знаете, че има цветове и материи които не могат и не бива да се съчетават, както и днешните къси и широки дрехи, които за мен са някакво недоразумение на модата. Разбирам, че има пълни жени, които по някакъв начин се опитват да прикрият недостатъците си, обаче това нещо в момента е от тип "чувал"...
Много ще се радвам да ми помогнете в това начинание.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1102 -: Януари 12, 2019, 01:40:09 pm »
Привет, привет.

Някой знае ли кои аспекти, планети и т.н. показват дали една жена има вкус към начина на обличане и към модата.
Въпросът ми е породен от това, че има жени които си купуват скъпи модни дрехи на известни дизайнери и т.н. обаче хич не ги бива в съчетаването им. Знаете, че има цветове и материи които не могат и не бива да се съчетават, както и днешните къси и широки дрехи, които за мен са някакво недоразумение на модата. Разбирам, че има пълни жени, които по някакъв начин се опитват да прикрият недостатъците си, обаче това нещо в момента е от тип "чувал"...
Много ще се радвам да ми помогнете в това начинание.
Венера,упр.на 1,у2,у5.......

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1103 -: Януари 12, 2019, 04:51:11 pm »
Венера,упр.на 1,у2,у5.......
Сафо, а имаш ли наблюдения върху това, кое ги кара да не умеят да ги съчетават?
Защото например мъжът ми има една колежка, която си няма приятел и пътува по света с нейна приятелка, и постоянно си купува дрехи и обувки. Обаче изобщо не може да ги съчетава. Даже той ми казва че се обличала много странно. А бившата му шефка пък извън работата все ходеше с едни раздърпани дрехи, а е жена мениджър. Сега то е ОК да си ходиш както си искаш де, но разликата беше огромна. И много такива недоразумения на природата. Сестра ми например пък си пада по "циганските" вид шарки и дрехи :D Венера и е У5 везни и У12 Телец в Близнаци в 12ти дом, Асц Рак, другата девойка пък пак е с Асц Рак с У5 везни и У1 Близнаци, но Венера и е в Телец,  но от тези двете карти не мога да направя съпоставка.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1104 -: Януари 12, 2019, 06:31:48 pm »
Аз имам приятелка с Луна и Венера в Близнаци- изключително стилна и елегантна.
Всичко е въпрос на вкус и излъчване- има жени, на които и несъчетаеми неща стоят добре.
За една моя дружка с Венера Везни да си от глава до пети в черно е най- фешън нещото на света.
Много съм спорила с нея по този въпрос.
Значение имат фигурата, гримът, излъчването.
При мен Венера е У5, често получавам комплименти и още по- често колежки ме копират.
Но не го отдавам толкова на вкуса си- и аз имам странни съчетания понякога, колкото на стройната фигура.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1105 -: Януари 12, 2019, 06:49:38 pm »
Аз имам приятелка с Луна и Венера в Близнаци- изключително стилна и елегантна.
Всичко е въпрос на вкус и излъчване- има жени, на които и несъчетаеми неща стоят добре.
За една моя дружка с Венера Везни да си от глава до пети в черно е най- фешън нещото на света.
Много съм спорила с нея по този въпрос.
Значение имат фигурата, гримът, излъчването.
При мен Венера е У5, често получавам комплименти и още по- често колежки ме копират.
Но не го отдавам толкова на вкуса си- и аз имам странни съчетания понякога, колкото на стройната фигура.
Корея,
Много ти благодаря за споделеното. За това търся някакви специфични аспекти.
Сега извинявам се, но бива ли да съчетаеш зелен пуловер, на който ръкавите са ти до средата на китката, а дължината му е малко под гърдите и загащен в дънки, които са прави тип мъжки модел, разпокъсани отдолу, червени чорапи, които се показват от едни гумени боти до кокалчето на глезена... А косата горе е вързана на вързоп... И то да ходиш така в държавна институция, а шефката да ти е роднина...
Според мен си зависи и от Венерата, как ти е поставена, в какъв знак ти е и Луната-тя нали дава женственост. Знам че Луна в огнени знаци, не се чувства добре и по този начин, една жена е от типа "мъжкарана" т.е. иска всичко да си върши сама, а не се глези така че да се направи на беззащитна и по този начин да примами мъжете да и свършат работата.
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 06:51:58 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1106 -: Януари 12, 2019, 08:03:48 pm »
Попаднах случайно на интервю с психоложка предполагам, която коментираше как сексапила, това да си атрактивна е въпрос на това да се усещаш добре в кожата си като жена. Да се чувстваш женствена. Това те прави атрактивна, желана. Независимо от това дали си с дънки или си се натокала като за корица на някое списание. Съответно да излъчваш това. Стайлингът сам по себе си, ако не се чувстваш женствена, може да фокусира вниманието на мъжката половина, която да те разглежда само като сексуален обект.
Стайлингът, дрехите, аксесоарите дори и добре комбинирани, ако не резонират с личния стил, може да стоят като подарени.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1107 -: Януари 12, 2019, 08:13:48 pm »
Попаднах случайно на интервю с психоложка предполагам, която коментираше как сексапила, това да си атрактивна е въпрос на това да се усещаш добре в кожата си като жена. Да се чувстваш женствена. Това те прави атрактивна, желана. Независимо от това дали си с дънки или си се натокала като за корица на някое списание. Съответно да излъчваш това. Стайлингът сам по себе си, ако не се чувстваш женствена, може да фокусира вниманието на мъжката половина, която да те разглежда само като сексуален обект.
Стайлингът, дрехите, аксесоарите дори и добре комбинирани, ако не резонират с личния стил, може да стоят като подарени.
starinthenightsky,
Точно това се опитвам да разбера при тези жени, които нямат нищо общо с това, което са и това на което се правят визуално.
Мисълта ми е, че определено няма връзка между начина и на обличане и това какво излъчва. Виждала съм и снимки на които излъчва сексапил и женственост, но в момента не е нито едното, нито другото. И аз съм се чудила на факта, че съм облечена съвсем нормално, с ниски обувки, с дънки, с шапка, но има мъже които ме зяпат, а аз този ден например не се чувствам женствена. Знаете има такива дни, в които не си ОК със себе си. И в случая, явно си излъчвам някаква нотка женственост и сексапил за мъжете. А днес например, момичето което предлагаше вино в Кауфланд, ми направи комплимент за това как съм се гримирала, което много ме изненада. Жените, трудно правят комплименти, ако не е с някаква цел. А да не казвам, че днес хич не ми беше до нищо и кожата ми беше ужасно възпалена. Според мен, някои хора се опитват, чрез дрехите да прикрият определени части на душата си и тялото си, с които са в отрицание. Други пък, разголват част от себе си, за да насочат вниманието към най-привлекателната част от тялото си (но това е според тях самите), за да могат другите да се фокусират там и да не забележат останалите недостатъци ;)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1108 -: Януари 12, 2019, 08:27:42 pm »
Всеки има различен вкус и стил.Това,което за теб Фортунадес е стилно,за друг може да не е нищо особено.Аз имам Венера в риби,мисля,че съм наясно кога една жена е добре облечена и кога излъчва сексапил.Меркурий у5 дом във водолей,предпочитам да съм нестандартна,а не стилна,различна,интересна,понякога тип-хипи,понякога-грънч,в къщи се издокарвам ,навън-не толкова..........харесва ми да съм различна,не обичам костюмари.Не се гримирам,слагам малко спирала само,зная ,че косата ми е най-впечатляваща,използвам това.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1109 -: Януари 12, 2019, 08:45:58 pm »
Всеки има различен вкус и стил.Това,което за теб Фортунадес е стилно,за друг може да не е нищо особено.Аз имам Венера в риби,мисля,че съм наясно кога една жена е добре облечена и кога излъчва сексапил.Меркурий у5 дом във водолей,предпочитам да съм нестандартна,а не стилна,различна,интересна,понякога тип-хипи,понякога-грънч,в къщи се издокарвам ,навън-не толкова..........харесва ми да съм различна,не обичам костюмари.Не се гримирам,слагам малко спирала само,зная ,че косата ми е най-впечатляваща,използвам това.

Сафо, няма еднакви хора, така е.
Моят У5 е в Дева Меркурий в Риби, а Венера във Водолей. И аз като теб предпочитам нестандартното и различното, за да се отличавам от общата маса. Но имам и строго индивидуални модели, които ми стоят по-добре, от други, и си държа на тях, защото са се доказали в годините.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.