Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 128784 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1065 -: Декември 31, 2018, 12:44:42 am »
Май нищо не може да се направи а сега за лека нощ прочетох че кучетата получават и инсулт и съвсем ми призля голямо четиво преди лягане  :-X Направо не знам как ще изкараме следващите 2 бойни дни в нашия елитен район населен предимно с аристократи от селски произход Да за птиците и другите животни навън какво им причиняват  :( :(Трябва да го направят подсъдно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За другите неща
« Отговор #1066 -: Декември 31, 2018, 05:32:09 am »
Не се шегувам: питам сериозно -може ли да се дава някакво успокоително на куче -примерно половин валидол в наденица :012: Притесних се племенникът да не получи инфаркт от гърмежите, а после се оказа че наистината кучетата може да получат инфарнкт от ужас. От малък се наплаши жестоко, бяхме го изгубили и този ужас от пиратки си остана .Но днес не беше на себе си, наистина не знаеше къде е, в сляп амок, много дълго се тресеше после, той така ме дърпа ,че направо се душуше.. Какво мога да направя за него, защото все пак трябва да си върши дневните нужди, а от ужас не успя .
Имам книгите на Сизар Милан(говорещият с кучета).Дай му успокоително,някаква терапия измисли ,кучето ти се страхува.Аз се притеснявам за моето куче,заради затъмнението януари ,което ще му направи квадрат със съвпада Венера/Меркурий и Луна има в овен.
Гушкай го когато гърми.Моят куч засега се изявява като безстрашен войн.Не му дреме.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #1067 -: Декември 31, 2018, 09:01:56 am »
Май нищо не може да се направи а сега за лека нощ прочетох че кучетата получават и инсулт и съвсем ми призля голямо четиво преди лягане  :-X Направо не знам как ще изкараме следващите 2 бойни дни в нашия елитен район населен предимно с аристократи от селски произход Да за птиците и другите животни навън какво им причиняват  :( :(Трябва да го направят подсъдно

И аз съм в същото положение със заека. А при нас и във входа хвърлят пиратки и от тътените се тресе всичко в нас. Може да дадеш успокоително, но от ветеринарната аптека. От човешката, после ще ти кажа какво може. То и антидепресанти за кучета има  :012:
При нас лошото е че за заек нищо няма и тази нощ ще е кошмарна. За бездомните и дивите животни е още по-голям кошмар  :(

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #1068 -: Декември 31, 2018, 09:07:43 am »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #1069 -: Декември 31, 2018, 10:07:03 am »
Това е изпробвано, и за дълъг период няма проблем

https://zoomagazintiger.com/Kalm-Vet

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1070 -: Декември 31, 2018, 10:14:02 am »
Добре ,че племенничката не се страхува, защото както е много натумбена баш пред раждане, не знам.. Вчера сменихме кучетата и снощи явно под влияние на тези притеснения сънувах, че тя е почнала да ражда в леглото ми докато спя,видях две умрели не мърдащи ,а после изчезнаха и казах ужасено ,че ги е изяла  :012: Явно чак на мен се отразиха  :) Той беше малък бебе почти когато гръмна на Коледа до него и от тогава няма оправяне .?Благодаря ви сега ще видя линка .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1071 -: Декември 31, 2018, 10:18:22 am »
Това е изпробвано, и за дълъг период няма проблем

https://zoomagazintiger.com/Kalm-Vet
Ами това какво му е кучешкото то кото глеедам ще ми се отрази чудесно-лайка валериан триптофан  :012: Явно е антидепресант аз търсех триптофан като отказвах цигарите Значи половин валидол ако пак се разхлопа сърцето  няма да го умори

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1072 -: Декември 31, 2018, 10:22:01 am »
Сатин,много ти благодаря, не знаех, че има успокоителни за кучета и каишки, които май ще са нужни след месец за племеничката .

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #1073 -: Декември 31, 2018, 10:28:42 am »
На бременната нищо не давай преди да роди и докато кърми. Или поне се консултирай с вет.
Валериан за племенника може, ама валидол мисля, че не.
Ако искаш ще взема от хапчетата и ще ти пратя, ама ще стигнат след бомбандировките. Сестра ми ги даваше на едното куче заради невроза.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1074 -: Декември 31, 2018, 11:13:50 am »
Ами благодаря, ще се оправим някак, ще трябва да преживеем до утре, но в дългосрочен план или за др година да се подготвим. На нея не бих и дала, а и тя от вчера не е при мен ,защото седмица преди раждане трябва да свикне с леговището си, пък и тя е много спокойна, дори безстрашна стана ,а беше плашлива от вятъра  :012: Сега през деня има затишие ще направя бърза разходка и вечерта по-рано и така .

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: За другите неща
« Отговор #1075 -: Януари 17, 2019, 08:45:03 am »
А нещо по-конкретно да кажеш за тези техники ? Имам проблем с това да ми спазват границите.

Ами пробвай с максимата клин, клин избива-започни да пресичаш ти чуджи граници смело и виж след това при теб как ще са резултатите. Не е необходимо да е с точно същите личности.

 :57:
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1076 -: Януари 30, 2019, 11:55:58 pm »
Записвам си наблюдението че ще забравя пак но с оглед астро тенденция-обяснение Защо има грозното-патенце-красив лебед и обратна тенденция сладки деца които неумолимо и безвъзвратно погрозняват И не говоря за външни фактори-дете звезда-наркотици алкохол пример Маколи Кълкин идр а деца които стават грозни или доста несиметрични като порастат Често наблюдавам у близки деца и чужди изключително погрозняване особено на момиченца  :-X Апропо Венерата и У1 са им вечни в знаци :017: :lol_hitting: ама после  :-X

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За другите неща
« Отговор #1077 -: Януари 31, 2019, 02:42:20 pm »
Записвам си наблюдението че ще забравя пак но с оглед астро тенденция-обяснение Защо има грозното-патенце-красив лебед и обратна тенденция сладки деца които неумолимо и безвъзвратно погрозняват И не говоря за външни фактори-дете звезда-наркотици алкохол пример Маколи Кълкин идр а деца които стават грозни или доста несиметрични като порастат Често наблюдавам у близки деца и чужди изключително погрозняване особено на момиченца  :-X Апропо Венерата и У1 са им вечни в знаци :017: :lol_hitting: ама после  :-X
Ребека и аз съм се чудила/питала това.Сега ми щуква:Мама каза,че съм била много грозно бебе,първите 7 години се управляват от Луна,моята в близнаци квадрат Плутон,тригон Слънце :017:Родила съм се малка,с бебешки мъх.....малка на килограми,неоформена.След това влизаме във възрастта на Меркурий от 7 до 14 г.Моят във водолей,квадрат Юпитер,квадрат Сатурн.Бях слаба,момчешки тип,късно се развих физиологично,нямах гърди,нямах цикъл.За грозота не зная ,мисля ,че ме харесваха.След това от 14 до 21 години Венера.О,моята в риби,квадрат Нептун,секстил Сатурн,тригон Юпитер..........На 15 ми дойде цикъл и се позакръглих...никога не съм имала пъпки,акне,с чиста кожа съм и много суха сега с възрастта.Чувствах се желана,хубавка,зная,не съм красива,но имах красиви обожатели.Най-готините момчета в техникума ме сваляха. :29:  След това 21-28 години на Марс,ми родих,омъжих се,останах си слаба,чувствах се секси и добре-Марс в овен.Годините от 28-35 на Слънце.Моето във водолей ,заточено,в нас,в къщи.....добре си бях,чувствах се красива,харесвана.След това незнам вече .....Да кача снимка като бебе,след това и в други възрасти?Дали е добра идея.На всички снимки съм различна,все едно са снимани различни хора,егати.Близнаци . ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: За другите неща
« Отговор #1078 -: Януари 31, 2019, 03:39:47 pm »
Ами не говоря за субективно самоусещане,a за обективна грозота, такава дето те остава без думи и само може да кажееш ооо-колко са пораснали  :D
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 08:43:22 pm от Ребека »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #1079 -: Януари 31, 2019, 09:43:41 pm »
Ами не говоря за субективно самоусещане,a за обективна грозота, такава дето те остава без думи и само може да кажееш ооо-колко са пораснали  :D

 :D

Аз тоя Кълкин и като малък не го харесвах
В повечето наблюдавани грозното бебе има шанс да стане красиво после. Обратното не го виждам често