Автор Тема: Карти на известни личности  (Прочетена 76424 пъти)

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Карти на известни личности
« Отговор #450 -: Февруари 09, 2021, 02:32:10 pm »
Ето го -Райнхолд Меснер -многократен победител и покорител, оставайки ЖИВ. Слънце ,Луна, Меркурий в Дева .Здравия разум и систематичност са му били природа. Иначе има и въздух  ;)

Този е бил мега адаптивен и променлив, усещал е промените в климата, в средата и това директно е рефлектирало на съзнанието му.

What you know about rolling down in the deep?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7329
Re: Карти на известни личности
« Отговор #451 -: Февруари 09, 2021, 06:42:31 pm »
Ето го -Райнхолд Меснер -многократен победител и покорител, оставайки ЖИВ. Слънце ,Луна, Меркурий в Дева .Здравия разум и систематичност са му били природа. Иначе има и въздух  ;)
Слънце съвпад Лилит......Хирон е на к4.Луна в 3ти дом се радва (въздушен дом),силен диспозитор,нощно раждане.Луната е в гокленова зона и като у 1 дом,няма как човек да остане незабелязан.По 3ти дом е и писателството му.И странно все пак,Юпитер у10 дом е слаб по дом и знак.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Карти на известни личности
« Отговор #453 -: Февруари 09, 2021, 10:17:52 pm »
Защо достойните да се нарекат алпинисти намират за важно да омаловажат и отрекат гласно постиженията на височинния турист ? Нали всеки да си гледа мястото под Слънцето. Който може без допълнителен кислород и без шерпи, по познати маршрути или по нови, с шерпи и поставени парапети и въжета, а някой с многото пари да го изнесат на гръб до върха.  ;D Всекиму според възможностите, предварителната подготовка, прави и дава най-доброто на което той самия е способен, което му помага да постигне желанието да изкачи осемхилядник.
Любовта също е бизнес. Свети Валентин наближава  ;D Дали любовта е изгубила стойността си като чувство ? 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4532
Re: Карти на известни личности
« Отговор #455 -: Февруари 10, 2021, 12:03:03 am »
https://bnr.bg/horizont/post/101418776/edinstveniat-chovek-izkachil-trite-raba-na-everest-uchastieto-v-komersialni-ekspedicii-ne-e-alpinizam?fbclid=IwAR0NwH_ZYt215eOwO84PRw0RMHMlNhPKvI3JDlpWL2gu2T2vDEYQwjwnz2c
Много добре го е казал, но малко ще го прочетат, а още по-малко разберат.
Защо да не го разберат, това е самата истина ,има разлика му оправдан риск- основан на опит, умения-анализ и самоубийствен риск ,основан на авантюризъм, адреналин ,малко кислород и други егогеройства .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #456 -: Февруари 10, 2021, 12:17:03 am »
Защо да не го разберат, това е самата истина ,има разлика му оправдан риск- основан на опит, умения-анализ и самоубийствен риск ,основан на авантюризъм, адреналин ,малко кислород и други егогеройства .
А къде написах, че не е самата истина? Нали точно това написах, че много добре го е казал, което означава, че съм напълно съгласна с казаното от него!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7329
Re: Карти на известни личности
« Отговор #457 -: Февруари 10, 2021, 05:15:06 am »
аз пък мисля "на който каквото е писано",та може някой да предупреждава за нещо,но ако трябва да се удавиш,може и да не е в морето,а от чаша вода

Paulina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Карти на известни личности
« Отговор #458 -: Февруари 11, 2021, 03:53:17 am »
Височинният турист/алпинист е съвсем друг любител на планината и спорта. Има и различни причини поради които го правят. Едни заради егото да е пръв горе преди другия, други да се качат там където малко хора са стъпили, други да бъдат по нависоко от предходната експедиция, по екстремна от останалите или просто изпитват границите на възможностите си. Планината не се покорява! И "атаката" към върха е по скоро не добър журналистически изказ. Там горе никой не ползва такива думи. Поне аз не съм била свидетел, но имам само няколко изкачени четирихилядника. От астрологична гледна точка има и фактори, който "отключват" стремежа към върховете. При мен беше когато Плутон тригонира съвпада Сатурн Марс а прогресивна Луна беше в 9ти. Изкачването на върхове с помощта на кислородни бутилки и черпи не е алпинизъм а туризъм, но пък всеки има право да следва своя път. Поздрави чета ви от време на време от 11 години 😀

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #459 -: Февруари 11, 2021, 04:28:45 pm »
Изкачването на върхове с помощта на кислородни бутилки и черпи не е алпинизъм а туризъм, но пък всеки има право да следва своя път. Поздрави чета ви от време на време от 11 години 😀
Това е несериозно да се каже, шерпите не ги казват на гръб до върха- носят им багажа от точка А до точка Б, но не и нагоре към върха- там всеки сам се оправя и са нужни умения, и опит. И кислород е нужен, както на дълбоко, така и на високо.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Карти на известни личности
« Отговор #460 -: Февруари 11, 2021, 10:40:21 pm »
Изкачването на осемхилядници е игра на руска рулетка. Без кислород и шерпи още по-голяма. Алпинист беше Боян Петров. Човек с много добра подготовка. Алпинистите наричат Атанас Скатов - височинен турист, дето до 2010 не се е занимавал със спорт, но и алпинистът и височинния турист споделиха обща съдба. Въпреки човешките разделения на някакви категории кой е по по най ... този е алпинист, а онзи височинен турист.

Това че сега някои алпинисти си намериха за повод гласно да разясняват какво е алпинизъм  и какво е височинен туризъм, си е чиста проба его реакция. Алпинистът изкачил един връх е най-удобното е да нарече човека с десет изкачени върха някои от които с шерпи и допълнителен кислород ... турист.
« Последна редакция: Февруари 12, 2021, 09:05:05 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13539
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Карти на известни личности
« Отговор #461 -: Февруари 17, 2021, 01:34:27 am »
Кой смята, че Филип Филипов е надут пуяк?

Може да му разгледаме картата.
а имаш ли му картата? доколкото помня е слънчева Дева, но негов натал не съм виждала