Автор Тема: Напълняване/Отслабване  (Прочетена 15368 пъти)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2021, 07:43:23 pm »
Напоследък започнах да имам сериозен проблем с килограмите, отдавам го на хормоналния дисбаланс в момента, който безуспешно боря с лекарства. Отчитам факта, че Юпитер върви към Луната ми, преди дни беше съвпадът му с управителя на Асцендента ми, а сравнително скоро прогресивна Луна срещна и прогресивен Юпитер. Отделно по натал съм предразположена с Асцендент телец, аспекта между двете планети и там, а и съвпадите на Юпитер със Слънце и Венера също не ме жалят в това отношение. Буквално за месец качих 5кг., а преди това още 2кг., а винаги съм поддържала едно тегло от около 57кг. Чета навсякъде, че Сатурн към Венера независимо от аспекта (при мен върви към опозиция) дава проблеми с тегло и хормони, та питането ми е кой аспект трябва да се разпадне, за да има ефект от медикаментите? Сатурн скоро няма да ми е в 1-ви дом, та не мога да се надявам на него да се вталя. От 2-3 месеца съм и на диета, не ям нищо сладко и тестено и гледам да се ограничавам максимално, но файда йок, а досега не се е случвало да не се повлиявам. Вместо да има резултати, аз се подувам все повече и заприличвам на Michelin.  :( Откакто и Уран е в телец и в 12-ти дом, не ми е дал мира. Изобщо ако нещо се хронифицира, кое в радикса, по транзити, прогресии и дирекции показва, че е лечимо и че подобрение е възможно?  ::)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2021, 10:28:00 pm »
Ще ми пратиш ли карта на лични, ако не искаш да я слагаш тук? И на какви медикаменти си? Казваш хормонален дисбаланс, уточнена диагноза има ли?

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #62 -: Февруари 25, 2021, 01:26:24 am »
Имам пролактин и кортизол над нормата, TSH е нормално, другите полови също, но пък не съм направила още разширено изследване на щитовидната, за да видя TAT и MAT как са. Не приемам хормони, категорично ги отказвам, защото съм виждала колко зле действат в повечето случаи. Пия боровия прашец и бамбука на "Нова ера", защото има страшно добри резултати с тях и мои колежки с Хашимото и други хормонални проблеми се оправиха след продължителен прием, отделно повечето свалиха и килограмите, та се надявам и аз, но вече четвърти месец не просто не помръдвам надолу, а напротив. Каня се да стартирам и Ашваганда, и Шуслерови соли.
С прогресивна Луна в дева в момента не съм очаквала по-различен фокус от темата със здравето и след няколко месеца, като направи съвпад с наталния ми Сатурн, а транзитният направи опозета към Венера и Слънце, съм подготвена да се влошат нещата. Отделно съм с Лилит в дева в рождената карта и с квадратура между Сатурн и Нептун, лекарски грешки също няма да ме подминат (вече съм имала такава преди години), а и с Плутон в 6-ти кармични заболявания не са изключение, едва ли ще е само много къртовски труд. Текущият ми солар не е ок, а следващият е още по-притеснителен.
Одеве си погледнах картата и какво е било положението на небето, когато съм била най-слаба през 2012г. Юпитер е транзитирал през 4-ти дом и странното е, че е правил съвпад със стелиума ми в лъв, където ми е Венерата, но може квадратурата към Асцендента и горе-долу опозицията с Луната да са причината да съм изтъняла, макар че се повтаря аспектът от радикса, който също не е кой знае колко добър, за да си фин.
« Последна редакция: Февруари 25, 2021, 02:09:33 am от guapa79 »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #63 -: Февруари 25, 2021, 02:58:28 am »
Имам пролактин и кортизол над нормата, TSH е нормално, другите полови също, но пък не съм направила още разширено изследване на щитовидната, за да видя TAT и MAT как са. Не приемам хормони, категорично ги отказвам, защото съм виждала колко зле действат в повечето случаи.
Колко над нормата? Това са стресови хормони, еднократни изследвания ли са това? Не е от щитовидната, защото дори да имаш Хашимото, функцията на жлезата ти е ок, щом TSH е в норма. Надбъбречните и хипофизата са ти фокусът. Как е инсулинът?

Моля те, отиди на ендокринолог, не е нужно да приемаш каквото и да било лечение, аз лично съм отлагала "терапия" с години. Мога да ти препоръчам ужасно мил и внимателен лекар.

//извинявам се, че не коментирам от астрологична гледна точка, ще се включа утре на свежа глава, но просто това е материята, в която съм задълбала в последната половин година, та явно е време да "предам нататък".
Не съм медицинско лице и няма да ти пиша възможни диагнози за отхвърляне, но това, което казваш за рязкото напълняване, допуска причини, които е хубаво да се проверят възможно по-скоро; Пожелавам ти да е нищо и всичко да е поради излишен стрес;

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #64 -: Февруари 25, 2021, 11:41:14 am »
Колко над нормата? Това са стресови хормони, еднократни изследвания ли са това? Не е от щитовидната, защото дори да имаш Хашимото, функцията на жлезата ти е ок, щом TSH е в норма. Надбъбречните и хипофизата са ти фокусът. Как е инсулинът?

Моля те, отиди на ендокринолог, не е нужно да приемаш каквото и да било лечение, аз лично съм отлагала "терапия" с години. Мога да ти препоръчам ужасно мил и внимателен лекар.

//извинявам се, че не коментирам от астрологична гледна точка, ще се включа утре на свежа глава, но просто това е материята, в която съм задълбала в последната половин година, та явно е време да "предам нататък".
Не съм медицинско лице и няма да ти пиша възможни диагнози за отхвърляне, но това, което казваш за рязкото напълняване, допуска причини, които е хубаво да се проверят възможно по-скоро; Пожелавам ти да е нищо и всичко да е поради излишен стрес;

Благодаря много, art7ess!
Не са много завишени, пролактинът примерно при референтни 102 - 496 е 570 и вече 2 пъти го изследвам. Уж не е много завишен, но все пак не е в нормалните граници, а и действа като естествен контрацептив. Сестра ми има пациенти с доста по-високи стойности, които си оправиха проблема с витекс, но на мен той не ми понася много добре. А относно TSH-то... имам приятелка, при която е 2.2 като при мен, но TAT и MAT бяха зле. Инсулин не съм проверила още.
Мисля, че в последно време тревожността и стресът ми идват малко в повече и се надявам да се дължи на тях всичко, но със сигурност при тия резки промени в теглото през последните 2 месеца ми е време за ендокринолог.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #65 -: Февруари 25, 2021, 01:34:09 pm »
guapa79, виж естроген също, защото трябва да вървят рамо до рамо с пролактина.  Проблеми при забременяване ? Кортизолът се вдига обикновено от стрес, вдига нивата на кръвната захар, инсулина тръгва да балансира и се включват и другите хормони. Силният акцент върху Водолей разбалансира хормоните, в периода, а ти си с Луна Водолей опозиция Юпитер, у АСЦ Меркурий, който също има отношение към хормоните, не е добре поставен по рождение, сега е активиран, Венера също.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #66 -: Февруари 25, 2021, 02:28:54 pm »
guapa79, виж естроген също, защото трябва да вървят рамо до рамо с пролактина.  Проблеми при забременяване ? Кортизолът се вдига обикновено от стрес, вдига нивата на кръвната захар, инсулина тръгва да балансира и се включват и другите хормони. Силният акцент върху Водолей разбалансира хормоните, в периода, а ти си с Луна Водолей опозиция Юпитер, у АСЦ Меркурий, който също има отношение към хормоните, не е добре поставен по рождение, сега е активиран, Венера също.

Благодаря, Рени! Проверила съм прогестерон и естрадиол по препоръка на гинеколога, но ще пусна и естроген, нищо, че другите бяха наред.
А защо водолей, хормоните не са ли във връзка с телец?  ::) Реших, че е заради Урана там, защото проблемът се появи, когато влезе в знака, пък и той при мен е силен, в екзалтация и поразява доста планети, една от които управителя на Асцендента Венера. Действа ми недобре и на нервна система. Аз съм и с Нептун в 8-ми (пак хормони), та предпоставки имам доста в картата.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #67 -: Февруари 25, 2021, 03:15:20 pm »
Естрадиолът е естроген;
//не ти знам оплакванията, встрани от напълняването, нито какъв точно е типът напълняване, за да те насоча към конкретен орган. Само ще кажа, че от автоимунен тиреоидит с нормална функция на жлезата не се напълнява. Ако си проверила и изключила вече яйчниците, моят съвет е да видиш надбъбречните и хипофизната жлези. И да, пролактинът ти не е притеснителен, чилвай повече;

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Напълняване/Отслабване
« Отговор #68 -: Февруари 25, 2021, 04:24:57 pm »
Естрадиолът е естроген;
//не ти знам оплакванията, встрани от напълняването, нито какъв точно е типът напълняване, за да те насоча към конкретен орган. Само ще кажа, че от автоимунен тиреоидит с нормална функция на жлезата не се напълнява. Ако си проверила и изключила вече яйчниците, моят съвет е да видиш надбъбречните и хипофизната жлези. И да, пролактинът ти не е притеснителен, чилвай повече;
Ами чувствам някаква гадна перманентна умора и докато всички останали усещат прилив на енергия от боровия прашец още от самото начало, аз не отчитам подобен power. Напълняла съм доста в областта на корема, направо все едно съм със спасителен пояс,  ;D загуби се талията и отделно в ханша, който и без друго е по-пищен, и бедрата доста също, а краката винаги са ми били слабички, но сега се трият доволно много.
Яйчниците са проверени, нямам кисти, но пък в гърдите вече 2 пъти имам големички и ми правят пункции, а те почнат ли да се появяват, си е налице хормонален дисбаланс. Там бера много нерви, докато чакам резултати за ракови клетки. Тъкмо се успокоя, като излезе отрицателен резултат и то станало време да ходя пак на контролен.
« Последна редакция: Февруари 25, 2021, 04:34:19 pm от guapa79 »