Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 261068 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #45 -: Януари 20, 2014, 10:07:58 pm »
Венера опозиция Плутон имам по прогресия, не по дирекция.


извинявай, чела-недочела, не ми е навик, но се получава тия месеци

тогава, ей това, и не случайно комбинирано с тр. Нептун върху Слънце се е проявило

Около половин градус преди точния аспект ме тресе една обсесивна Венерино-Плутонова любов, ама си мислех, че е от съвпада на Нептун със Слънцето ми и от кръженето на Плутон до асц. Сега си обясних доста неща, благодаря.

обаче, тр. Плутон не е ли минал доста преди това през АС, не беше ли в първите градуси на Козирог, или греша в спомените?

между другото, Венера не беше ли в Овен, ако да - колко е близо тр. Уран

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2014, 11:43:36 am »
Много често един дом обхваща два знака,доколко планетата ,управител на втория знак влияе на дома ?!? Отчитате ли нейното влияние и кога ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #47 -: Март 02, 2014, 10:58:04 am »
Някой да е забелязал следното нещо:
В натала луната е без есенциален акцент, обаче при новолуние хората са изнервени, превъзбудени...тежичко им идва

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #48 -: Март 02, 2014, 11:58:57 am »
Ами на мен вчера ми беше така- изнервено, емоционално. Сигурно зависи в кой знак е новолунието, акое  във водните май наистина идва в повече на маса народ.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #49 -: Март 02, 2014, 02:15:46 pm »
Аз нещо явно съм се пренастроила.  :017: Преди бях като вас - новолунията много ме дразнеха, изнервяха ме - на новолуние или плача или бесовете ме хващат, едно от двете.  :012: :012: На пълнолуние (аз съм родена на пълнолуние) си беше голям купон - максимум енергия, някакви дивотии ми идват наум и ги правя ....  :012: Сега е наобратно малко в смисъл, че напоследък пълнолунията много ме изнервят, новолунията минават по-добре.  :)

И аз като направя равносметка май новолунията ми влият така на емоционалното състояние. Вчера ми беше така, както ти го описваш- дорева ми се, някакви емоции ми избиха ( крайни) , а това не ми се случва често. Но все пак забравих, че ми беше в квадрат с натален хирон, а и самото новолуние беше съвпад с транзитен хирон, та това може да е причината. Иначе пълнолунията на мен ми образуват повечко нерви , има и скандалчета тук-там по пулнолуние, но поне спя като заклана, а на новолуние ме гони инсомниа.  :012: ( малко наопаки).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #50 -: Март 02, 2014, 07:38:58 pm »
Някой да е забелязал следното нещо:
В натала луната е без есенциален акцент, обаче при новолуние хората са изнервени, превъзбудени...тежичко им идва

При мен е така ,но се опитвам да си го обясня с това ,че там  е и Сатурн и съм родена на новолуние  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #51 -: Март 02, 2014, 11:01:37 pm »
При пълнолудие избушвам аз  ;D, но и Луната си ми е акцентирана, макар и без есенциални достойнства в знака, в който е.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #52 -: Март 02, 2014, 11:12:42 pm »
Аз съм родена на балсамична Луна. Мойто вътрешно новолуние всеки месец и на третия и втория ден преди новолунието. Тогава ми идват големи прозрения. Емоционално е. Като мине новолунието се успокоявам. Обаче, колкото по-пищна става луната, толкова по не ми дава да спя. И като почна да се блещя, дърпам пердето, поглеждам, "ааа, пак е пълнолуние, ясна е работата", и си взимам книжка.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #53 -: Март 03, 2014, 03:51:38 pm »
Къде мога да прочета материали за планети в градус анарета?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #54 -: Март 03, 2014, 06:00:21 pm »
Благодаря ти,akruks! :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #55 -: Март 16, 2014, 10:46:33 am »
По коя планета са билките,и по коя планета или дом е бабата по мъжка линия?Отново благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #56 -: Март 16, 2014, 12:28:16 pm »
Възможно ли е чрез лунарите или чрез друг предсказателен метод да разбера през кои месеца ще имам възможността за почивка някъде или пътувания (било до друг град или държава)? Ако да, кой метод би бил най-подходящ за случая?
Лунация в 3/9 дом подсказва за пътуване, когато е СЗ гаранция
Лунар/Солар дава информация когато е точен натала, а ти нали не си знаеш с минута времето на раждане- за точна ректификация е нужно да имаш поне няколко значителни събития, завършване на училище и смяна на гадже не върши работа
Благодаря много, akruks!
[/quot


Аз при затъмнения в 3/9 ос имах започнато изпълнително дело срещу мен и го спечелих. Започна лятото със слънчево в 9 дом и го спечелих при слънчево в 3д януари месец. Не съм излизала в чужбина.
Сега затъмненията са по Ац-Дц и в 7д и ще се скъсам от чужбинстване ;-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #57 -: Март 16, 2014, 12:38:46 pm »
По коя планета са билките

Билките и билкарството са по Луната.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #58 -: Март 16, 2014, 12:41:54 pm »

Аз при затъмнения в 3/9 ос имах започнато изпълнително дело срещу мен и го спечелих. Започна лятото със слънчево в 9 дом и го спечелих при слънчево в 3д януари месец. Не съм излизала в чужбина.
Сега затъмненията са по Ац-Дц и в 7д и ще се скъсам от чужбинстване ;-)
Разбира се, 9д не е свързан само с пътуване до чужбина, а с юридичски инстанции, религия, издаване
затъмненията ти сега може да дават чужбинстване, защото например са в хармоничен аспект с наталния ти У9 или Юпитер, може прогресивната ти Луна да е активирала 9д или други указания да има по прогресия, солари
на майка ми в натала също последните няколко години СЗ попадат в 3/9д а не е излизала от квартала, не само от града 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #59 -: Март 16, 2014, 12:45:17 pm »
по коя планета или дом е бабата по мъжка линия?Отново благодаря.
имаш предвид баба ти, която е на твоя баща майката?
по 1д е- 10ти от твоя 4-ти