Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 260959 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #30 -: Януари 13, 2014, 05:45:54 pm »
За пореден път помолих майка да провери в общината...иии..изненада!
Часът е същият, който тя помни :)
Точка по въпроса  :93:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #31 -: Януари 13, 2014, 06:55:32 pm »
За пореден път помолих майка да провери в общината...иии..изненада!
Часът е същият, който тя помни :)
Точка по въпроса  :93:

Едно питие от мен за мама ,неочакван отговор "Да" ,скоро ще го платя  :72:
Луна на мама има ли връзка под някаква форма със Сатурн ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #32 -: Януари 13, 2014, 09:45:26 pm »
В нейната карта ли питаш за връзка, или в синастрията?
Всъщност и в двете нямат :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #33 -: Януари 13, 2014, 09:59:42 pm »
Не е нужно две планети да  правят натално аспект, за да има отзвук. Моят съвет е да не си вадиш погрешни  изводи, че когато няма натален аспект между две планети няма проявление. Наличието на аспект припомня, "събужда" нещо вече смътно познато, изтупва го от прашния "килер",  а когато няма такъв например се придобива нова опитност чрез друг човек с подобна тематика.

Транзитът на Плутон през Асцендента и отправната му точка е достатъчен като за начало, за промени, които касаят личността ти и професионалното ти положение. Наталният ти аспект между Плутон и Меркурий няма значение за транзитите на Плутон, освен ако не се повтаря мунданно. Имат значение мунданните аспекти, които сключва Плутон по това време и мунданната ситуация като цяло. През посочената от теб година - 2009, е актуална опозицията  Уран - Сатурн по оста Риби - Дева на 20 и 25 градуса. Аспектира ли ти нещо?  Ако имаш заключени Риби - Дева във 2/8, то тази опозиция може да рефлектира и върху материалната сфера. Иначе да си започнала някакво обучение и да се развиваш и трупаш знания в нещо, което дотогава не е представлявало интерес за теб през този период ?  Втората опозиция Уран - Сатурн за 2009 г. е съчетана с началото на синодичен цикъл Слънце - Сатурн - промяна на моментното обществено или професионално статукво. В тази втора карта също има и огледален на наталния ти аспект между Плутон и Меркурий.

Слънчевото затъмнение от януари 2009 г. попада във втория ти дом.

Липсата на натален аспект е единственото логично обяснение, което засега намирам за липсата на събития при тежки транзити. Затова така се хващам за него. Но признавам, че този извод е малко прибързан без да съм изследвала по-задълбочено въпроса.

Всичко, което си написала обяснява събитията от 2009-2010 г. На 23 градуса в Риби-Дева са ми възлите. Нямам заключени знаци, просто асц е в първия градус на Козирог, а К2 е на 10 градуса във Водолей. Така всеки дом обхваща по части от два знака без нито един да е интерсептиран.

През 2009 г. започнах да се интересувам от астрология, изчетох мнооого художествена литература - включително почти всичко от Достоевски. Гениален е. Не съм срещала друг автор успял да изложи философия чрез художествен текст. А след като го четеш не спираш да си задаваш въпроси. Харесвам, когато нещо ме провокира да се самоизследвам. Много се отплеснах.

Сега ми предстои транзит на Уран през Венера. В същото време Плутон ще прави квадрат към нея, Юпитер също, а при ретроградието си Марс пак ще й е в опозиция. Е, тогава Уран ще има всички предпоставки да проработи. С голямо любопитство очаквам да видя как ще се прояви, защото по натал нямам аспект Венера-Уран. Ако както казваш отключи нови за мен теми ще  е още по-интересно. Голям авантюризъм ме е обхванал.
Благодаря за анализа. Напомни ми да не претупвам така леко лунациите, когато не са в мажорен аспект с планета. Явно дори и той да липсва, те пак са задвижващ механизъм за събития по темите на дома, в който попадат. Още повече като са налице и подкрепящи транзити.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #34 -: Януари 13, 2014, 11:48:35 pm »
Стар, пропуснали сме тази тема?

тези цикли...аз напуснах 2010, по въпросната ос риби/дева нямам нищо, какво би било обяснението?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #35 -: Януари 14, 2014, 12:09:37 am »
За пореден път помолих майка да провери в общината...иии..изненада!
Часът е същият, който тя помни :)
Точка по въпроса  :93:
Тоест-зе мен си везни, сега де не ме разочароваш?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #36 -: Януари 14, 2014, 12:18:48 am »
везни - да
кротка като агънце :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #37 -: Януари 14, 2014, 12:22:27 am »
 :72:





Но и аз те чувствам повече като асц везни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #38 -: Януари 14, 2014, 12:25:05 am »
 :57:
абе направо можем да махнем и агнешката кожа, само отдолу да оставим надпис "агне" :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #39 -: Януари 14, 2014, 12:27:06 am »
везни - да
кротка като агънце :)
Харесвам и евентуалното  съвършенство на девите. Но, ако беше това-щеше да отсвириш някои неща, а не си. Не че Дева е решителна, не , но е педантична и това с общност от форум-идеи, приятели не се връзва.
Ехе, истина-дългогодишни потребители дева във форумите не съм срещала.
Искаш на всеки да е красиво, удобно, хармонично. чУДЕСНО , ама няма такова в живота и природата. Нека успееш, ще се поуча от теб.
Това е похвала, не критика. :58:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #40 -: Януари 14, 2014, 12:29:05 am »
То това не е кожа за прикриване. То е палтенце от естествена кожа с качулка.  :08: ;D
Ама вълчето изглежда много симпатично.
Като за човек, който изпитва невероятна фобия от вълци и мечки...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #41 -: Януари 14, 2014, 12:32:34 am »
Благодаря, енигма, разбрах те от първия път :)
Ами аз имам малко неща, дето са оцелели през годините, астрологията е едно от тях, като гледам и вие я обичате, струва си да опитаме
Не трябва да се оставяме на егото да ни побеждава, и дори да печели битка - да не го оставяме да печели войната

обаче спирам с общите приказки, щото преди малко попитах нещо сериозно Стар, и постът ми съвсем ще се загуби :)

п.п. ема, аз нямам фобии от мечки и вълци, но съм виждала мечка наживо в гората, и не е много купон :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #42 -: Януари 14, 2014, 10:34:18 pm »
по него време не съм била хич гледачка - тогава бях кариеристка , или по-точно париеристка :)

тоест - или възел или цикъл - да обобщим?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #43 -: Януари 15, 2014, 08:18:12 am »
С Марс, Сатурн и Лунните възли. А защо и не Юпитер, той не винаги е благодетел. Гледат лунации и затъмнения, предполагам. Планетните даши се използват и в мунданни прогнози, в картите на държавите. Но не съм особено запозната с методологията. Не е изключено съвременните индийски астролози в мунданните си прогнози да използват и транссатурновите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

wind

  • Global Moderator
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 16
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #44 -: Януари 18, 2014, 12:51:11 pm »
постовете за ретроградна венера бяха преместени е Ретроградна Венера

използвайте търсачката :)