Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 35987 пъти)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #75 -: Януари 21, 2019, 09:08:34 pm »
няма объркване, нали споменахме две различни подредби, по-рядката от които е тази с възлите по средата
ето тук някой е превеждал - https://astrogalaxy.info/firdaria/

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #76 -: Януари 21, 2019, 11:05:02 pm »
пп. между другото един от тежките ми периоди е баш в период на фирдарии Юпитер/Венера - и двете в съвпад по натал

Планетите действат според статуса им в натала-в случая ретроградие, слаб дом, под управление на анаретен ъглов малефик, в квадратура на заточен друг. Но можеше да е и по-зле.
Ако пък примерно имаме период на марс, тогава аспект от венера-бенефик от сектата, ще се яви плюс

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Фирдарии
« Отговор #77 -: Януари 31, 2019, 08:45:47 pm »
Планетите действат според статуса им в натала-в случая ретроградие, слаб дом, под управление на анаретен ъглов малефик, в квадратура на заточен друг. Но можеше да е и по-зле.
Ако пък примерно имаме период на марс, тогава аспект от венера-бенефик от сектата, ще се яви плюс

което не обяснява добър период при фирдария Сатурн/Луна - ъглов, анаретен, ретрограден малефик извън секта, вярно - Луната силна и хайз, но прецакана в 8ми
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 08:48:04 pm от abroad »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарии
« Отговор #78 -: Януари 31, 2019, 09:16:37 pm »
С какъв диспозитор на Сатурн?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #79 -: Януари 31, 2019, 09:49:58 pm »
Мда, диспозитор на сатурн в рецепция с него, пък малефикът има само един лош аспект...може би така?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #80 -: Февруари 02, 2019, 10:02:59 am »
период юпитер-сатурн,профекция упр.Сатурн,Марс в солара в знак на профекция-Водолей 8 дом ,марс е опозе на МС,каре сатурн по натал,в солара съвпад юлв

сатурн стрелец в 6 дом,У7-ъглов,хайз,за нощно ражданено в кофти дом,не вижда асц.,в каре към МС,знаково
с диспозитор юпитер овен в 10,У6,10-6 кофти,10-ъглов,но е ретро ,интерсептиран знак,в терма на сатурн
тригонални по знаци
но, сатурн  в падение,в знака на юпитер,та винаги ми светва червената светлина когато тригонче от бенефик идва от заточение или падението на др.планета в асп.,не е на добро

годината е кофти-на който му е интересно защо ще му пратя на лични
две затъмнения 13.07.2018 на асц.
6.01.2019 на дсц. маркират загубите
 специални благодарности на Таис, научих много от нея  :08:
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 10:20:43 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #81 -: Февруари 02, 2019, 12:25:49 pm »
Стреличка, гледай Юпитер, той има повече сила в знака на АСЦ, отколкото Луна , в ъглов дом и в собствен триплицитет и вижда асц. Може с малко, но ще помогне с нещо  в периода защото е в Стрелец и източен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Фирдарии
« Отговор #82 -: Август 19, 2020, 05:53:19 pm »
Стреличка ми беше казала, че съм в период Слънце/Венера докъм юни 2021г. Другаде чета, че при нощно раждане, каквото е моето, възлите не са накрая и сега би трябвало да съм в периода на СЛВ. Кое е вярното при рождена дата 09.08.1979г., 00:15ч, Пловдив?  ::)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #83 -: Август 19, 2020, 08:16:37 pm »
Стреличка ми беше казала, че съм в период Слънце/Венера докъм юни 2021г. Другаде чета, че при нощно раждане, каквото е моето, възлите не са накрая и сега би трябвало да съм в периода на СЛВ. Кое е вярното при рождена дата 09.08.1979г., 00:15ч, Пловдив?  ::)

https://astrogalaxy.info/firdaria/

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Фирдарии
« Отговор #84 -: Август 19, 2020, 09:03:49 pm »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Фирдарии
« Отговор #85 -: Февруари 02, 2021, 06:10:07 am »
На връх рож.ми ден започва фирдарии Юпитер/Юпитер.Профекция асц ми е в дева.По транзит Юпитер е съвпад Меркурий във водолей.В натала Юпитер ми у7,у8,у11 домове,Меркурий на 1,2,5 дом и са в квадрат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарии
« Отговор #86 -: Февруари 02, 2021, 08:48:15 pm »
Сафо, гледаш статуса на Юпитер по натал. После как е поставен в солара. Тази година Юпитер е невидим по това време.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Фирдарии
« Отговор #87 -: Февруари 03, 2021, 10:58:32 am »
Статуса му хич го няма. Стационарно ретрограден, в скорпион, 6ти дом. В солара е у7, у4 домове.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #88 -: Ноември 01, 2021, 11:49:34 pm »
На връх рож.ми ден започва фирдарии Юпитер/Юпитер.Профекция асц ми е в дева.По транзит Юпитер е съвпад Меркурий във водолей.В натала Юпитер ми у7,у8,у11 домове,Меркурий на 1,2,5 дом и са в квадрат.
Сафо, нещо очертава ли се? Дали е по-подчертана темата при общ упрвител и подупрвител ..Поне звучи да е по-лесна за разтълкуване  :)Утре ще чета отнво всички страници, добре че бързо забравям и всичко ми е, като за прв път  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Фирдарии
« Отговор #89 -: Ноември 02, 2021, 10:56:07 am »
Прегледах някои по-ключови събития и определено има попадения. Когато ги има ,няма връзка с естествените ресори на планетите, а само, като натални управители на дом-тема .Най отчетливи са събитията по дома през първата част на управление на една и съща планета.Ще изисква време да се провери кога нещо е успяло да се случи и кога не са реализирани събития, заради друг поток в останалите натали , солари и прчие .Те са благоприятна почва за случка на заложен потенциал, плюс подкрепящи др .фактори .Така че може и нещо зловещо звучащо или помпозно ,да даде нъцки.. В ретроспекция все ще наглася нещо ,но не мисля че бих могла да предвидя нещо по фидарии.. Все се каня да си направя астро дневник, за да си наблюдвам и записвам, иначе забравям и не мога да вържа събитията :)Малките периоди рядко ги нагласям със събития, ако им се хване цаката може да си ги ползва човек за планиране на действията през годината или да не се хаби :D Да, синтеза ми е труден и изисква време, затова не стигам до дълбочина и всеки път чета за фридариите к,ато за пръв път ;D