Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 29386 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Марсов възврат
« Отговор #30 -: Август 25, 2015, 09:56:04 am »
Имах възврат на Марс преди 3 дни. Релокирах картата, според мястото където съм в момента в чужбина: Марс е в 3-ти дом, У12, много буквално, защото в действителност съм на остров.

Възврата съвпадна с почивката ми, която всъщност се оказа маратон :) Енергията я усещам как струи в мен, по цял ден и нощ не се спирам, останалите не могат да издържат на моето темпо. Плажове и обиколки при над 40 градуса температура, без да усетя ни грам умора, нито жега, нито дори глад. Натален Марс в Лъв на МЦ, ми харесвам си го, и то много!

Обаче, няколко дни преди възврата получих силен сърбеж и зачервяване по единия крак, незнайно от къде и съвсем взнезапно се появи, много дразнещо!  Притеснително ми беше защото точно в момента ходех и по плажовете, а пък нали съм си дете на Венера, всякакви физически недостатъци и грозоти не ми понасят. Червеното петно беше така грозно! Помогна ми чак третото мазило, първите две които ми дадоха, не подействаха. Така и не стана ясна причината за обрива. Марс е У6 в натала.

И още, едната нощ получих силна треска, от прекомерното излагане на слънце предходният ден.

Все още съм в Марсова еуфория, макар вече транзитен Марс да е в разходящ аспект с натален. Като бонус очаквам мунданния съвпад Марс-Венера в близките дни :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #31 -: Август 25, 2015, 10:18:40 am »
Еха, завидях ти :)  Явно преди възврата се нагнетява много енергия - при теб обрива, при мен грандиозните скандали... Но пък после се канализира и работи за нас :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Марсов възврат
« Отговор #32 -: Август 25, 2015, 08:29:37 pm »
МАРС Като нощна планета поставен в дневната половина на картата, изгорял се проявява по възможно най-лошия начин ,нищо не може да го спре и обуздае ,сух и горещ, особенно ако няма вода в картата.Марс дневен е много силен и зъл.

Diana
"Цитат
година и нещо след марсовия възврат почваме да губим енергията си - вътрешният ни атомен реактор остава без гориво и сме принудени да си набавяме тази енергия от вън - чрез храна, стимуланти, дрога, чрез външни стимули, чрез екстремни, адреналинови преживявания, емоционални драми и сблъсъци. Обичайно това време на липса на мотивация и вътрешна енергия се изживява като разколебаване на целта, мислим, че не сме на прав път, щом вече ни е отмиляла работата, връзката, хобито, целта и щом нямаме сили за нея и започваме да мислим, че трябва да сменим целта, вместо просто да се оттеглим и да си презаредим батериите. Това е времето в цикъла, когато трябва да се пестим и да сме в нисък режим, а обикновено точно тогава нещо ни тика да стартираме нещо ново и да правим радикални промени.
или пък между четвърти и първи дом на наталния марс -
Цитат
при последната квадратура сме толкова изстискани, че може и да се разболеем или подменяме автентичната си - идваща от Марс - мотивация и страст за живот с някаква друга, идваща от другаде - от Сатурн, от Луна и т.н.  Тогава и най-често си налагаме да започнем занимания с нествойствени дейности - такива, за които наталният ни Марс никога не би се сетил - тръгваме на фитнес, записваме се на йога, тичаме, и т.н. Това обикновено трае кратко - до възврата, когато Марс си тръгва по новия цикъл и ни информира откъде идва и за какво ще отива енергията ни най-адекватно."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #33 -: Август 25, 2015, 09:00:11 pm »
Много ценно  :)

Като стана въпрос за последния квадрат - преди възврата - при мен Марс прави квадрат към Асцендента ...т.е. когато транзитния Марс пресича Асцендента - вече прави и квадрат към наталния Марс  - сега ще видя кога е било, защото трябва да носи енергия и напрежение, конфликти, може би  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Марсов възврат
« Отговор #34 -: Май 14, 2017, 10:26:07 am »
Минах го наскоро.
Един предшестващ цял месец сериозни здравословни проблеми и спад на енергията.
В точния ден-скандал- явление, рядко срещано при мен,  в който обаче успях да защитя правата си.
Доста изнервен и неспокоен период беше.
Отново ми предстои до ден- два, здравословните проблеми са налице, само дето не благоволявам да отида на по- сериозни изследвания.
« Последна редакция: Май 14, 2017, 11:08:12 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #35 -: Май 14, 2017, 08:38:56 pm »
И моят Марсов възврат предстои - в 11 възвратен дом. Светилата са анаретни и в секстил :)  :29: Малко кофти е, че Луната ше ми квадратира нат.Слънце, но ... няма пълно щастие  :( Горкото ми Слънчице милото - бял ден ен вижда в последно време, поне СВ все още ще го тригонира :)

Тр. Венера в съвпад с нат.Юпитер и влиза в големия огнен тригон.  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #36 -: Май 15, 2017, 05:55:49 pm »
Diyana:
Възвратните карти би трябвало да дават информация за целия предстоящ нов цикъл на съответната планета. Аз не съм особено веща в тях, но изглежда грешката ми се дължи основно на напъна да ги разглеждам като натални карти, а те не са предвидени да влизат чак в такава степен на детайлизация. Тоест, в случая марсарът ще ни каже горе-долу къде енергията ни ще тече по вода, за какво ще сме петимни и настроени да я използваме и къде ще изтича. За анализ на самия период се подхожда като при другите циклични карти - времето на първия квадрат е своеобразен пик - най-много енергия, миналите усилия се възнаграждават,  може да получим повишение, признание, да родим тогава - въобще започват физически да се усещат резултати от вложените усилия и енергия. Това състояние се задържа и стабилизира до към опозицията - година и нещо след възврата и тогава почваме да губим енергията си - вътрешният ни атомен реактор остава без гориво и сме принудени да си набавяме тази енергия от вън - чрез храна, стимуланти, дрога, чрез външни стимули, чрез екстремни, адреналинови преживявания, емоционални драми и сблъсъци. Обичайно това време на липса на мотивация и вътрешна енергия се изживява като разколебаване на целта, мислим, че не сме на прав път, щом вече ни е отмиляла работата, връзката, хобито, целта и щом нямаме сили за нея и започваме да мислим, че трябва да сменим целта, вместо просто да се оттеглим и да си презаредим батериите. Това е времето в цикъла, когато трябва да се пестим и да сме в нисък режим, а обикновено точно тогава нещо ни тика да стартираме нещо ново и да правим радикални промени. Като естествен резултат в последната квадратура сме толкова изстискани, че може и да се разболеем или подменяме автентичната си - идваща от Марс - мотивация и страст за живот с някаква друга, идваща от другаде - от Сатурн, от Луна и т.н.  Тогава и най-често си налагаме да започнем занимания с нествойствени дейности - такива, за които наталният ни Марс никога не би се сетил - тръгваме на фитнес, записваме се на йога, тичаме, и т.н. Това обикновено трае кратко - до възврата, когато Марс си тръгва по новия цикъл и ни информира откъде идва и за какво ще отива енергията ни най-адекватно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #37 -: Май 15, 2017, 09:21:28 pm »
Ако ще го гледаме така:

Diyana:
...напъна да ги разглеждам като натални карти, а те не са предвидени да влизат чак в такава степен на детайлизация. Тоест, в случая марсарът ще ни каже горе-долу къде енергията ни ще тече по вода, за какво ще сме петимни и настроени да я използваме и къде ще изтича.

При мен във възвратната карта е в 11 дом, т.е. енергията ще тече по отношение на работа в по-големи групи, реализация на голямо желание - Слънцето ми в Соляра също е в 11 соларен дом. Явно 11 дом - ще ми е цел и посока.



Diyana:
... За анализ на самия период се подхожда като при другите циклични карти - времето на първия квадрат е своеобразен пик - най-много енергия, миналите усилия се възнаграждават,  може да получим повишение, признание, да родим тогава - въобще започват физически да се усещат резултати от вложените усилия и енергия. ...

Би следвало за времето от началото до първия квадрат да има най-силен устрем и напипване на посоката при секстила. При мен секстилът попада в 6 натален дом, в съвпад с нат.Лнуна, а тази година съвпада и със слънчевото затъмнение, което ще е в точен тригон с нат.Слънце - У6 в 10 дом.

Тогава трябва да е в ход преструктурирането на работа, нищо чудно - да има и промени и енергия, насочена в посока работа.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Марсов възврат
« Отговор #38 -: Май 15, 2017, 11:12:28 pm »
Как ги правите тия възвратни карти, не мога да се сетя?
Седмицата почна ударно Марсово с разправия, в сряда ми е точното събитие, на всичкото отгоре и Нептун ми е на МЦ и заварих кално блато в банята след един нищо и никакъв ремонт.
Някакъв период ми е на множество супер точни транзити, прогресии и дирекции.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #39 -: Май 15, 2017, 11:33:04 pm »
Как ги правите тия възвратни карти, не мога да се сетя?
...

Натал към транзити за момента, в който Марс е на същото място, като рождения - в ЗЕТ има такава вградена функция. Иначе трявба да се напасва на ръка.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Марсов възврат
« Отговор #40 -: Май 16, 2017, 12:36:49 am »
Така я направих и аз- транзитна карта за времето , в което Марс е в същия градус като наталния.
Тогава как възвратът ти е в 11 дом, като имаш натален  Марс на ИЦ?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марсов възврат
« Отговор #41 -: Май 16, 2017, 07:10:15 am »
Алена има предвид 11 транзитен дом.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #42 -: Май 16, 2017, 11:47:20 am »
Да точно - възвратен дом го наричам понякога, както казваме соларен в солара :)  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марсов възврат
« Отговор #43 -: Май 16, 2017, 01:01:58 pm »
Така я направих и аз- транзитна карта за времето , в което Марс е в същия градус като наталния.
Тогава как възвратът ти е в 11 дом, като имаш натален  Марс на ИЦ?

Направи си синастрия с транзитите на възврата. Нещо като натал на възврата и твоя натал.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Марсов възврат
« Отговор #44 -: Май 16, 2017, 05:07:16 pm »
То е същото като натал с транзити, т. е . АЦ на възвратната карта е в съвпад с моя.
« Последна редакция: Май 16, 2017, 05:09:05 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...