Автор Тема: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.  (Прочетена 48981 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Имаш ли някакъв поне бегъл набор от предишни събития, Лили?

Две-три важни събития за целия 30-годишен живот - завършване на вуз, намиране на по-сериозно гадже /колега от вуза/ и, най-важното, след неуспешна реализация в родния си град, преместване в друг град /"емигрират" в столицата/, където заживява самостоятелно и започва работа. За мен такава "богата" събитийност в живота е пример за "слаби светила" - недостиг на енергия на базово ниво, независимо от силата на Марс.

Проверих за преместването, тогава трябва да има по-сериозни дирекции/прогресии с участието на ъглите. Картата с този час работи, но проблемът е, че във ведическата е на границата между Везни и Скорпион. По спомени на майката часът не е толкова по-ранен, че да премине във Везни сидеричният АС /няма и излъчване на човек с Венера в 1 дом, Сатурн си личи обаче/.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Едни фиксирани или земни светила в комбинация с изразен Сатурн тъкмо към такъв живот биха се стремели - без внезапни промени и сътресения. Например, имам такава позната - стелиумна Дева - светилата плюс всички лични планети в Дева, квадратирани от Сатурн в Стрелец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
При изразен мутабелен акцент, обаче когато светилата са негативно аспектирани от малефици, забелязвам повече житейски промени, но съчетани с лабилност, плуване по течението, нагаждане според посоката на вятъра, освен ако няма компениращи фактори в кардинални знаци или ъглите на хороскопа не попадат в кардинални знаци. Докато кардиналните акценти, ако периодично не им се случват сътресения /8 дом също дава вкус към екстремното/, губят "усещане за живот". За мен лично беше същински ад да живея с една фиксирано-сатурнова и една мутабелно-сатурнова доминанта. Единия не можеш да го мръднеш с топ и чака светът да се нагоди спрямо него, другият се нагажда според обстоятелствата и подхожда с нихилизъм към всичко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Но масовката пътува доста, мен това ме изненадва повече.

Всъщност за новолунната Везна ли питаш? На предната страница, като спомена за 11 дом и възможностите, идващи от средата, стана въпрос и за това, там ти отговорих. Да, попътувала е доста /из Европа и екскурзия до Япония/, но покрай контактите и възможностите на друг човек /партньорът/ - все пак да не забравяме за знака на светилата.
В интерес на истината не познавам нито една доминанта в този знак, която да се е реализирала и да оцелява сама в живота. Всъщност сетих се за една стелиумна, но там има влияние на Марс и Уран в стелиума и квадрат на Сатурн към него - в резултат на самотно оцеляване е развила изключителна безскрупулност, като валяк е.

Ако живеехме в друга епоха, заложеното в хороскопа щеше да се реализира в доста по-различен контекст. Ако се бях родила с този хороскоп през Средновековието или в Индия в епохата на кастово делене, и ако бях жена, щях да съм от най-ниските прослойки в обществото. И може би да практикувам "срамна" професия, поради липса на други алтернативи за изхранване. В тогавашното общество една жена, ако не е закриляна от бащата в семейството и ако не успее да се омъжи според стандартите на социума, влачеше доста тежка съдба - ставаш или робиня/прислужница, или предлагаш сексуални услуги заради едното физическо оцеляване. Понастоящем обаче жени с такива хороскопи имат по-голям избор от алтернативни възможности - стават независими и не им пречи да са соло, слугинажът си остава актуален в една или друга форма /работа за изкарване на прехраната/, не се налага да проституират /в брака или извън него/ и дори могат да си позволят да се увличат по трансцендентното, мистичното, да имат окултни интереси с по-изследователски и научен уклон.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
За всяко нещо си има подходящо време,това е по Сатурн-когато е добре поставен това означава индивидуалното увство за време да е добре синхронизирано,съобразено с усещането за време,критерия на обществото .Но пак зависи за какво общество и съответно какъв критерий става въпрос .Лично аз не се съобразявам с чужди критерии-Сатурн в овен,падение-правя точно обратното на това което казва обществото ,дебилитирането е признак че в тази област нативът е програмиран да се противопоставя на средата .Това добре ли е или зле?когато обществото е болно май е по-добре човек да не се съобразява с него  ;D На индийски думата за смърт и време е една-Кал .Много интересни мисли има Ошо в една негова книга с размишления за Дао -има я в ,,Спиралата,, препоръчвам .Още съм на първа страница-много смисъл има,не е за скоростно четене .много е добър тоя индийски материализъм -Ошо се води тантрист-много балансиран материализъм .Философски материализъм :72:моят стил :72:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Аз не искам ни най- малко да налагам своята гледна точка, но последното, което ми се ще, е да осъждам живота на другите, само защото е коренно различен от моя.
Не знам доколко е и заложеното в хороскопа, все повече отдавам първостепенно значение на свободната воля.Особено , откакто открих , че две от най- близките ми приятелки са астрални близначки.Едната все още търси МР Идеалния, другата още на 20 си хвана покорен роб за съпруг.
Имат доста сходна събитийност и е интересно как всяка се възползва от шансовете.
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 06:15:07 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Да, Лили, за везната и пътуванията говорех, не съм видяла, че е пътувала, мерси
Първото по-дълго излизане извън граница, а дори и първото изобщо-също може да се използва за ректификация, в такъв смисъл коментирах. После...ако много пътува (повече от нормално) и имаш голям диапазон за време на раждане-също-силен у9, или активен 9-ти дом
Ако вече си писала-сори-леко диагонално чета

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Първото по-дълго излизане извън граница, а дори и първото изобщо-също може да се използва за ректификация, в такъв смисъл коментирах.

Даваш ми добра идея, въобще не се сетих!  :)
Ще питам майката кога щерката за пръв път е пътувала зад граница. Много са ми трудни децата ѝ за ректификация - и двамата са стояли дълго под полите на мама /свърхобгрижваща/ и нямат много значими събития в живота си. Но се сещам, че преди в друга тема Дияна беше споменала за това, че всяко "първо" нещо в живота може да се използва за ректификация. При двете деца - излизане на квартира и отделяне от обсебващата майка. Символично скъсване на "пъпната връв" и "първа глътка кислород" извън майчината утроба.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #83 -: Август 25, 2016, 04:05:05 pm »
Докато търсех в гугъл значението на една звезда попаднах звезда, която е точен съвпад с моето Слънце - много се изкефих, понеже досега все си имах леко притеснение, че Слънцето ми е на градус от гроздоберача, която не е дотам хубава звезда. Та на моето Слънчице се оказа звездата Diadem 09 ° 09 'Везни - Това е звезда на жертва, седи в съзвездието Косите на Вероника, на женската прическа. Това е една звезда, където ще работят усилено в полза на много хора, без да търси отплата или благодарност. Може да жертват собствените си шансове, така че другите могат да прогресират, или може да се наложи да се направи нещо, което изглежда извън вашите способности.
А аз се чудех що и на дърти години обичам да нося диадема  :012: :012:

Ето останалите звезди на английски:
https://www.solarisastrology.co.uk/stars.html
« Последна редакция: Юни 20, 2018, 03:54:20 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #84 -: Август 25, 2016, 04:16:35 pm »
Честито!

На мен пък Сириус ми е на  К5  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #85 -: Август 25, 2016, 04:26:40 pm »
Ооо, диадемата е навик от преден живо,т когато си носила корона. И аз съм така -диадемите заместват короните, пък може и индианец с пера да съм била и папа, абе навик е :012: Браво бе Алена децата ти да не са кучета по китайският зодияк :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12546
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Днес Венера е съвпад с Алдебаран опозиция Луна. Предположения ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Да не се роди някой бъдещ мултимилионер? Но няма юпитерова подкрепа.

Рени, ти от мунданна гледна точка ли питаш?
Това е краткотрайна констелация, а Луна/Венера имат отношение към личното, ако не са подкрепени от Юпитер и Сатурн. Личен комфорт, лични потребности – това е най-важно за такива хора, ако няма връзка с тежки планети.
« Последна редакция: Май 02, 2018, 03:08:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12546
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да, Лили, от мунданна гледна точка ми стана любопитно как  ще се прояви. Знам, че е всяка година, но не всяка година Венера е в една и съща фаза, позиция, получава различни аспекти. Може да е важна за всички, които имат натални точки по тази ос Близнаци-Стрелец, нали това е оста на катастрофите, не непременно автомобилни, самолетни, може да са свързани с финанси, с близки взаимоотношения ? Може да подискутираме .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Луната много бързо си движи и носи тенденция към непостоянство, знаеш.
Като "ос на катастрофите" двете звезди са известни в модерната астрология, в херметичната доктрина не е така.

Но, да речем, ако там бяха Марс и Сатурн, подкрепени от Луната, можеше да се предположи някъде напрежение. Ако попада на видно място в картата на някоя държава, град, организация...

Но ако са само Луна и Венера, личната паничка е важна. Тук какво му е глобалното?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui