Автор Тема: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.  (Прочетена 48293 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Слънцето на брат ми е в точен съвпад по фиксираният з. с тази агресивна звездичка- Зубен Алгенуби и наистина е страшно агресивен ,не си е работа да живееш близо до подобен човек.. На иконата ,която сега рисувам/ напоследък не рисувам де/ има тези четери точки: едно теле -много грозно, лъвче, ангел и сокол  :017: птица някаква  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Слънцето на брат ми е в точен съвпад по фиксираният з. с тази агресивна звездичка- Зубен Алгенуби и наистина е страшно агресивен ,не си е работа да живееш близо до подобен човек.. На иконата ,която сега рисувам/ напоследък не рисувам де/ има тези четери точки: едно теле -много грозно, лъвче, ангел и сокол  :017: птица някаква  :012:

Това са четирите животни от Откровението на Йоан, които всъщност са астрологичните символи на неподвижните знаци - телец, лъв, водолей и скорпион.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Символите на 4-та евангелисти ,тетраморфа, лъвчето и телето -ясно , ама пък другите два и защо са разположени така в иконописта ..а да -охраняват трона Господен, а ролята на Аватарите в астрото -те какво пазят, защо го пазят, от какво го пазят и каква е файдата от тях  :017:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Всъщност в иконографията този долу няма нищо общо с лъвчета а символът на евангелист Марк е лъв защото Образът на лъва е символ, отнасящ се до Марка, понеже той започва евангелието си така, както се слуша глас на лъв в пустинята - рикаещ, ревящ, викащ. Това е Вестителят, който ще устрои пътя Господен. „Глас на едного, който вика в пустинята: Прогответе пътя Господен, прави правете неговите пътеки." (Евангелие от Марка, гл. 1, ст. 3).Този Вестител с глас на лъв, рикаещ, ревящ и викащ, го е видял и пророкът Исая, гл. 40, ст. 3 и говори за него: „Глас на едного, който вика в пустинята: Пригответе пътя Господен. Прав друм направете в пустинята за Бога нашего." И славата Господня ще се яви, „чрез величието на силата му." (Исая, гл. 40, ст. 5, 26)
Спирам да спамя но да кажа че може и да нямат връзка а в по-ново време някой астролог да е причислил точките към евангелистите а ако има тговор той е далеч извън чистата астрология  :017:
« Последна редакция: Май 03, 2018, 03:23:13 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Да, Лили, от мунданна гледна точка ми стана любопитно как  ще се прояви. Знам, че е всяка година, но не всяка година Венера е в една и съща фаза, позиция, получава различни аспекти. Може да е важна за всички, които имат натални точки по тази ос Близнаци-Стрелец, нали това е оста на катастрофите, не непременно автомобилни, самолетни, може да са свързани с финанси, с близки взаимоотношения ? Може да подискутираме .
Може ли това да се свърже с взривът в Англия,причинен от хвърлен телефон? :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Садалсууд - на 23гр Водолей
Звезда третьей величины, имеет природу Меркурия и Сатурна.
Сосуд с мертвой водой Водолея. Человек с мертвой душой, "мертворожденный". Когда восходит Садалсууд, в эти минуты из чрев матерей выходит много мертворожденных детей или бывают родовые травмы, и эти травмы, как правило, действуют на всю жизнь. Эта звезда дает бесчестие, мрачность, одиночество, отверженность, непризнание, самоубийство. По Меркурию - это ложный путь в жизнь, по Луне - привязанность к дурным людям, по Солнцу - бездуховность или физическое нездоровье. В медицине - это болезнь сердца.
С этой звездой сознание необходимо переводить на другой уровень, так как духовный путь через реальную бытовую жизнь невозможен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #111 -: Август 24, 2018, 03:29:31 pm »
От няколко години Регулус вече е в 0* Дева, тези, които изследвате и работите с Неподвижните звезди имате ли преки наблюдения как това отразява и в мунданен, и в личен план на карти, където имат по натал или прогресия, дирекция точки в този градус ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астероиди и неподвижни звезди в наталната карта.
« Отговор #112 -: Август 24, 2018, 04:19:31 pm »
Слънцето сега е в съвпад с Регул, имам приятелка, родена утре сутринта, нейното Слънце У10 е в 10д, има късмет в работата, придвижва се напред, въпреки препятствията, които среща.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Някой има ли впечатления дали астероид или фикс. звезда съвпад с МС оказват влияние в избора на професия?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Някой има ли впечатления дали астероид или фикс. звезда съвпад с МС оказват влияние в избора на професия?
при мен Алдебаран съвпада с МС, баща ми беше началник поделение и председател на кварталната организация на ОФ

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Открих, че астероидът Хипократ при мен е в абсолютно точен съвпад с МС :o, а Асклепий отново в 10 дом в съвпад със Сатурн и Уран.

Винаги съм се чудила, откъде идва този толкова силен интерес към медицината и биологията, като в рода (4 поколения назад) няма практикували мед. професии...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Открих, че астероидът Хипократ при мен е в абсолютно точен съвпад с МС :o, а Асклепий отново в 10 дом в съвпад със Сатурн и Уран.

Винаги съм се чудила, откъде идва този толкова силен интерес към медицината и биологията, като в рода (4 поколения назад) няма практикували мед. професии...
Ами да, супер👍я виж сега къде се намират тези астероиди и дали активират нещо

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Когато се запознах с една важна за мен жена, астероид с нейното име беше точен съвпад със Слънцето ми. Астероидът Сафо е в 21°овен в натала ми. В този градус имам Луна(близнаци). Когато се регистрирах във форума, Сафо е бил съвпад с натален Сатурн у9, у10домове.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Какъв вид карта се построява за тези астероидчета ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Какъв вид карта се построява за тези астероидчета ?
аз ги търся в antares astrology. Правиш си картата и в менюто има астероиди, неп. Звезди, митпойнти и са по азбучен ред астероидите. Потърси астероида Рени, това ми е истинското име дали съм ти някъде🙈