Автор Тема: Елекции - практикум  (Прочетена 56740 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Елекции - практикум
« Отговор #270 -: Ноември 24, 2016, 12:11:45 pm »
При него Лагна е ясен и в Дева. При което Слънце е или в Ашлеша (Рак и 11 дом) или в Магха (Лъв и 12-ти дом). Луната съответно е или в Пурва, или в Уттара Ашадха.  При ведическата аянамша положението на Слънце в Магха, в комбинация със Сатурн в Рак дава много специфична физическа характеристика, която съществува при него. Не бих се доверила иначе на обективната си преценка на заложби и характер. Но ако се задълбоча, може да изскочат и други неща, които да ме насочат към някоя от вавилонските прецесии.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #271 -: Ноември 24, 2016, 12:27:19 pm »
Вавилонската прецесия вероятно дава задоволителен резултат, ако картата се тълкува по съответните техники. Не съм пробвала да я пренасям във ведическите си анализи, там работя само с Лахири, досега грешки и оплаквания не е имало, всичко си излиза. А разликата между Ашлеша и Магха е доста съществена, психологически се разпознава, особено ако Луната е там. Имах навремето и една колежка с АС на границата между Пушйя и Ашлеша, със Сатурн в Ашлеша. По всичко си личеше влиянието на Ашлеша, особено в отношенията с други хора.
« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 12:31:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #272 -: Ноември 24, 2016, 05:05:18 pm »
И действа ли? :012:
При сина ми Слънцето е на 24 и половина градуса в непрецесната система. С вавилонските аянамши отива към 30 градус на Рак. С ведическите - първи градус на Лъв. Накшатрите са гранични и при двете светила. За термите да не говорим - горе-долу при всички планети се сменят. Та така.

Идеален случай да провериш-последни на рак-сатурн, първи на лъв-юпитер
Значи-ако стане едър-второто, ако стане много едър - първото :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Елекции - практикум
« Отговор #273 -: Ноември 24, 2016, 07:01:12 pm »
Не става. Има Юпитер в партилен съвпад с асцендента. Всякак си е две години по-висок от връстниците си ;D
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #274 -: Ноември 24, 2016, 07:31:18 pm »
Не става. Има Юпитер в партилен съвпад с асцендента. Всякак си е две години по-висок от връстниците си ;D

Добре де, виж за останалите наоколо
Например ако и девата да даде някой по-височък, то задължително с тънки крайници, такива неща

П.п. Пу да не му уруки на детето, все така да е, само леко внимание да не мине в овър пропорциите

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Елекции - практикум
« Отговор #275 -: Февруари 10, 2017, 01:46:10 pm »
на синът ми се налага операция,-вадене на ретинирани мъдреци,долни

какво ще кажете за сл.дати
луната е намаляваща,гледам да не е овен,козирог,телец,скорпи,да няма карета с малефици и последните да са далеч от ъглите, забутани в 6,8,12д

20.02 - в периода 10,40-11,00 ч, ден на Луна,час на Юпитер,Луна Стрелец върви към съвпад Сатурн,но карето Нептун е кофти за упойката
силният Марс - хирурга,ма го забутах в 12 съвпад Венера У асц,тя упр. долна челюст ,а мъдреците са долни,но в тригони към Луна и Сатурн упр. на зъби ,не знам окей ли е

24.02- 10 ,00- 11 ,00  -ден на Венера ,упр.на асцендента ,час на Сатурн ,връх на бисекстил с Юпитер и Меркурий,Луна Водолей секстил Венера У7  на асц. съвпад Марс -хирурга

не знам обаче дали периода между ЛЗ И Сл.З е подходящ

« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 09:50:18 am от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Елекции - практикум
« Отговор #276 -: Февруари 10, 2017, 01:49:23 pm »
на синът ми се налага операция,-вадене на ретинирани мъдреци,долни

Не съм практикуващ стоматолог, но покрай една изключително досадна клиентка попаднах на тази информация: http://vhoroscope.ru/article25-strologiya-zubov

Надявам се да ти е от полза.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Елекции - практикум
« Отговор #277 -: Февруари 10, 2017, 02:32:39 pm »
според публикацията луна водолей е ок за вадене,луна стрелец- не разбрах,само за запълване на каналите и пломбиране не е добре
благодаря ти :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Елекции - практикум
« Отговор #278 -: Февруари 18, 2017, 12:02:28 am »
Стреличка, гледай и Венера, долната челюст е по нея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #279 -: Февруари 18, 2017, 12:45:59 am »
Днес (петък) бях на зъбар, всичко беше добре

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Елекции - практикум
« Отговор #280 -: Февруари 18, 2017, 08:50:27 am »
Стреличка, гледай и Венера, долната челюст е по нея.
знам ,благодаря,но ще вадят горни и долни първи от едната,после отдругата
горна челюст -овен-марс
долна челюст -телец-венера
на 20/02 е записан след направена панорамна и консултация с ЛЧХ
тр.венера У1 пациента-марс У7 8лицево-челюстен хирург/ тригон луна-сатурн
уран щее чисто нов,без РЕТИНИРАНИ /непробили растящи хоризонтално/ и притискащи останалите зъби,предните леко взеха да хлътват навътре

http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/1954-зъбите/

Ретинираните "мъдреци" на долната челюст е най-често при "инатливите", които не искат да освободят ментално простраснство за да разширят съзнанието си, да приемат нови идеи, ии им липсва толеранс спрямо идеи, които не са "техни", или "убеждения", ценностна система и т.н., които не им допадат...Но, ретинирането на горните мъдреци се свързва със съвсем други причини, една от тях е например "сценичната треска"- страхът от себеизява, липсата на вяра и сигурност в собствените сили и ивъзможности, в "борбеността"....но, май се отнесох доста в темата

Зъбите на горната челюст се "развалят" поради излишък от енергия, която има характер на автоагресия.- Когато чакрите, намиращи се по предната стена на максиларните синуси не функционират хармонично, енергията не се излъчва правилно, а се насочва надолу, и уврежда зъбите. Почти всички органи, които се свързват с горните зъби са ян-органи, като започнем от горните фронтални зъби, които имат отношение към пикочо-половата система, кучешките и предкътниците (4 и 4 горни зъби от двете страни) имат отношение към синусите, 6,7- стомах, дванадесетопръстник, 8- сърце и психическо състояние.- Излишъка от енергия, която не се изразходва рационално и съзидателно, разрушава зъбите. Пародонтозата обаче се свързва с друг процес, най-често е свързан с негативни емоционални и ментални модеби, отправени към семейството, и по-точно- към бащата, родителя. Като цяло горната челюст и зъбите преставляват много точен ориенттир за това, каква енергийна активност, и в каква насока е човек я използва.
Зъбите на долната челюст се свързват с ин-органи и системи- 21/12- имат отношение към панкреаса, черния дроб и бъбреците, 3/3- към черния дроб и жл. мехур, 54/45- слезка, панкреас, сляпо черво; 6/6- дебело черво 8,7/7,8-бял дроб, психика.
Като цяло, долната челюст отразява способността на човека да устоява- процеси като търпение, волеви процеси, способност да издържа различни натоварвания.Ако не се лъжа, от астрологична гл. точка, горната челюст се управлява от овен като зодиакален знак, а доблната- от телец, което отговаря напълно на съответните процеси. Когато зъбите на двете челюсти са допрени един до друг, при затворена уста, без да има напрежение и стискане- така се обменя правилно енергията им, като тук слюнката има особено важно значение. Всеки от зъбите е електрод, а слюнката е нужната "течност", която да усилва проводимостта- особено това се отнася до процеса на хранене, на нивото на устната кухина- а там най-отговорните моменти са дъвчене и преглъщане.
Зъбите се развалят още ипри недостатъчно количество на слюнката, или "некачествена" слюнка.
Човек има много слюнчени жлези- три чифта големи слюнчени жлези, и множество малки слюнчени жлези, пръснати навсякъде по устната кухина, по небцето, устните и бузите...
Слюнката макар и да е изучена, не е достатъчно дочбре проучена....Слюнката се свързва с финия механизъм на равновесие между симпатиковата и парасимпатиковата вегетативна нервна система, както и директна връзка с ендокринната система. В слюнчените жлези се отделя и хормон, наречен птиалин, с все още неуточнено действие по отношение на организма. Имам наблюдения, че слюнката се свързва с радостта както цяло...

Днес (петък) бях на зъбар, всичко беше добре

на скорпи луна,щом не е оперативна инвазия бива




« Последна редакция: Февруари 18, 2017, 08:52:43 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13499
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Елекции - практикум
« Отговор #281 -: Февруари 18, 2017, 02:42:20 pm »
Стреличке, на мен ми извадиха 20 зъба през 2015г лятото, случи се на два пъти да вадят кътници и мъдрец на Луна в козирог и водолей, чиито диспозитор е Сатурн, не съм имала проблеми нито по време на упойка, вадене, нито след това. Дори когато беше в козирог имаше Пълнолуние, купувах си след всяко вадене кутия сладолед и на втория час я опразвах, та от цялото зъбно приключение ми отесняха дънките, но Юпитер е виновен, че по това време беше около ац-то  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Елекции - практикум
« Отговор #282 -: Февруари 21, 2017, 09:39:34 am »
вчера  20.02-всичко мина добре, левостранно отстраниха два ретинирани горен и долен мъдреци

предизвикахме усмивката на лицево-челюстният хирург отварайки папката с панорамна снимка на зъбите и вътре лист с три дати ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Елекции - практикум
« Отговор #283 -: Февруари 21, 2017, 01:34:04 pm »
вчера  20.02-всичко мина добре, левостранно отстраниха два ретинирани горен и долен мъдреци

предизвикахме усмивката на лицево-челюстният хирург отварайки папката с панорамна снимка на зъбите и вътре лист с три дати ;)

Третият ден принципно е кофти, не се шашкайте, ако се случи

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Елекции - практикум
« Отговор #284 -: Февруари 21, 2017, 01:53:44 pm »
Третият ден принципно е кофти, не се шашкайте, ако се случи
затова е на контролен утре