Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 127551 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: За другите неща
« Отговор #795 -: Август 27, 2018, 09:54:25 pm »
Фейса е ОК. ако искаш да не загубиш нечии дири,....
За останалото Viber.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #796 -: Август 27, 2018, 09:56:58 pm »
А аз заради професионалните преводачески групи се регистрирах, след като една приятелка и колежка ми дуднеше в продължение на няколко години. Дори ако не намериш директни клиенти, пак има полза – има група за взаимопомощ, ако срещнеш затруднения с някой превод или специализирана терминология. Днес дори разбрах, че в групата пише практикуващ лекар, а аз го мислех за специализиран преводач. Безвъзмездно отделя от времето си, за да помага с медицински съкращения и терминология на питащите в групата. Евала! Мислех, че вече не са останали такива хора. (арменец, между другото)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: За другите неща
« Отговор #797 -: Август 27, 2018, 09:58:03 pm »
Имам чувството, че трябва да ме въдворят на сънна терапия, последвана с шокова, анаболи и попора от мюсли с ракия ,за да роди главата ми крадена картинка с чужда мисъл, за да изразя колко деликатно се чувствам и колко фин ,интелектуален и духовен е вкусът и дъръ бъра на заспалата ми трътка  :012: \Бих се изакала на розовите панделки и на батмановите наметала и да се изплюя в очичките на цялато псевдо бяло блато  :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: За другите неща
« Отговор #798 -: Август 27, 2018, 09:59:14 pm »
Фейса е ОК. ако искаш да не загубиш нечии дири,....
За останалото Viber.
Вайбър не е ли само за смартфони? Аз понеже съм с обикновен Нокиа от времето на динозаврите няма как да ползвам подобни приложения, а пари за смартфон не бих дал.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: За другите неща
« Отговор #799 -: Август 27, 2018, 10:02:38 pm »
По лични наблюдения - тези, които най- много оплюват ФБ и постовете на хората, най- много дремят в него и са наясно от А до Я.
Интересно защо са там, щом не им харесва.
С unfollow човек си спестява досадниците, но да каже, че всички са такива, явно нещо не му е У ред.
На мен пък много ми допадат картинки с хубави цитати с посочен автор, естествено- не на всеки му идва да се изрази така, че думите му да се помнят години наред.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #800 -: Август 27, 2018, 10:03:01 pm »
Да вляза в тона на Бека – астрологичните групи във фейса са абсолютен bullshit  :012:
Не че съм очаквала многотомни поредици будна мисъл от местния контингент астролози.

Освен това за разлика от безбройните ни астро папагали, във фейса се откриват страници на практикуващи астролози-изследователи, които четат и превеждат от антични източници, споделят тези материали и се заформя дискусия. Докато у нас тия, дето знаят повече, се крият като мишки, останалите плагиатстват чужди мисли.
« Последна редакция: Август 27, 2018, 10:08:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: За другите неща
« Отговор #801 -: Август 27, 2018, 10:07:39 pm »
Вайбър не е ли само за смартфони? Аз понеже съм с обикновен Нокиа от времето на динозаврите няма как да ползвам подобни приложения, а пари за смартфон не бих дал.
Веско, от последните ти постове си проличава скъперничеството на рачешката Луна. :d030:
И аз си правя  сметката, и то добре, но светът се развива и не бих искала да живея в миналия век.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: За другите неща
« Отговор #802 -: Август 27, 2018, 10:09:25 pm »
Няма какво да правя в астро групи ,дори да пишат същите маймуни -там не е моето място, всяко място си има енергия ,сигурно ни куца синастрията с фейсбук. Ако вида карта с основаването явно ще си личи  ;D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: За другите неща
« Отговор #803 -: Август 27, 2018, 10:13:04 pm »
Веско, от последните ти постове си проличава скъперничеството на рачешката Луна. :d030:
И аз си правя  сметката, и то добре, но светът се развива и не бих искала да живея в миналия век.
По-скоро въпрос на приоритети, защото все пак, ако имах, да кажем 2 бона излишни, бих си купил хубав велосипед с хубава вилка и дискови спирачки, но пак не бих дал пари за смартфон. По-скоро, някакъв таблет бих си купил, от по-евтините, колкото да имам и да не съм чак толкова изостанал.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #804 -: Август 27, 2018, 10:14:02 pm »
Няма какво да правя в астро групи ,дори да пишат същите маймуни

Дефилирах набързо, но веднага се ужасих от ширпотребата, която се пласира. А още по-смешно е, че тълпи от лаици аплодират и припадат в екстаз, без въобще да осъзнават, че са щастливи консуматори на junk astrology.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: За другите неща
« Отговор #805 -: Август 27, 2018, 10:23:17 pm »
Все пак си е до натал аз имам подчертано 12домна плутоново скорпионова общителност  :012: Не ми идва да си развея байряка там-тук във сенките  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: За другите неща
« Отговор #806 -: Август 27, 2018, 10:34:00 pm »
Някои се тагват, защото може да се окаже, че вторият им братовчед е в съседното кафе, лайкват се, защото са си приятели, селфита си правят, щото няма кой друг да им направи снимката; фб си е част от новия начин на общуване, форумното вече не е модерно/актуално

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4533
Re: За другите неща
« Отговор #807 -: Август 27, 2018, 10:46:23 pm »
Да и да се четат книги и да се срещаш на живо не е модерно. Триумфа на моделиерите на човешкотоо зомбиране -надсмиват се над омагьоскагата. Повърхностно. Повърхностно мислене ,живот ,чувства, поглед, анализ, консуматорски стил,бързам, хвърлете костенурката,изгорете книгите  -това ли е стил-ъът нъ новото време :012: Не съм старомодна просто пазя сетивата си от боклука

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #808 -: Август 27, 2018, 10:50:49 pm »
Поне така мисля. Понеже се водят професионални астролози, обаче все питат за разни хора, които не са известни и им пускат хороскопите за тълкуване.

Сигурна ли си?
В коя група е това и кои астролози? Не вярвам да има такова ниско падение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #809 -: Август 27, 2018, 10:54:34 pm »
Напоследък в нейната група е гробна тишина.
Не съм забелязала да се споделят и обсъждат такива казуси, но може би е някъде по-назад.

Ама, чакай! Какво казвахте за клюките? Сега пък вие започвате да се интересувате от клюки.

Аз от клюки не се интересувам, по-скоро се интересувам от опити за инсинуации и клевети. Така характерни за нашите астро среди. И ми стана любопитно въз основа на какво правиш това изказване и доколко е аргументирано.
« Последна редакция: Август 27, 2018, 10:56:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui