Автор Тема: Депресия  (Прочетена 57178 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Депресия
« -: Декември 29, 2017, 04:43:49 pm »
Депресивните състояния могат да бъдат много вредни, ако са продължителни, хронични. Човек трудно излиза от тях и се връща към предишния си начин на живот. Но и те ни се изпращат с определена цел, да разместят някои пластове в психиката, понякога и да прогледнем за нещо /при мен така се случи/. Както и с всяка друга ситуация в живота, зависи как човек ще си изиграе картите в такъв случай.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Депресия
« Отговор #1 -: Декември 29, 2017, 05:23:38 pm »
СЗ съвпад натално слънце ще даде огромна положителна промяна , при мене беше така през 2008. Сега август пък ще е точна опозиция на Слънцето ми във Водолей , ще видим кво ще стане . :57:

зависи от нат.статус на слънцето и от цикъла сорос -ако е СЗ
от опит,при заточено Слънце ,в дом на св.радост , но в карета към Юпитер и диспозитора си Уран и опозе на др.диспозитор Сатурн, ефекта беше трагичен

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Депресия
« Отговор #2 -: Декември 29, 2017, 05:28:19 pm »

имам чувството, че полудявам от болка и спасение не дебне отникъде

спасение има и то е вътре в нас - с вяра/юпитер/в новото начало /уран/  и със смирение към болката на плутон,да приемеш това,което не можеш да промениш,защото то трябва да те промени,колкото повече се съпротивляваш да приемеш жертвите,който ти налага малкото джудже,толкова повече болка ще има, безпомощност, принуда, конфликти  , криза, подтискане,безсилие
 малкото нещастие,което порасна ....
« Последна редакция: Декември 29, 2017, 05:42:20 pm от strelicka »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Депресия
« Отговор #3 -: Декември 29, 2017, 05:44:21 pm »
Много обичам генерализирани изказвания..
Щото някой раждат и се влюбват безпаметно по време на този транзит..

при мен Плутон през десцедента 2007/2008 беше някакъв ужас, Плутон квадрат Венера/Марс дойде същото, единствено при тригона с Луна пак даде недвижимо имущество

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Депресия
« Отговор #4 -: Декември 29, 2017, 05:57:26 pm »
А Плутон, Уран и Сатурн едновременно към двете светила и стелиум как ви се струва? И това се преживява.... Но когато си в "цирка", усещаш как всичко, което е изграждало основата на живота ти, се руши, стъпил си върху плаващи пясъци, изведнъж си останал съвсем сам и тишината е стряскаща. Най-важните духовни уроци в повечето случаи ги изминаваме сами. На късметлиите, които успяват да се опрат на силно рамо и така да извървят този трънлив път, през цялото време обгрижвани и дундуркани, често им се случва да излязат без особена промяна в съзнанието. Но може и такъв да е техният път и в това да се състои урокът – да оценят приятелската ръка, която им се подава в трудни моменти, а не да разчитат изцяло на собствен ресурс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Депресия
« Отговор #5 -: Декември 29, 2017, 05:59:22 pm »
Да, и аз го минах това, в комплект с опозе Луна и имаше драми и депресия , сега си давам сметка какво щастие е , че загубих онова, за което се тръшках. И как ме научи да отвръщам на удара с удар и винаги на имам едно наум и да съм нащрек в идентични ситуации.
Ето, вече ми е на косъм от Венерата, отрязах всички илюзии , с които си губех времето години наред и таях надежда ,че ше се промени. Как любовта изведнъж се превърна в неприязън и нетърпимост, още не мога да си дам ясна сметка.
Изобщо не се радвам, наясно ми е ,че предстои нов минимум тригодишен сериал, но поне ще е с нови муцуни. :57:
Шегата настрана, но искрено се надявам за Abroud загубите и нещастията да не са за сметка на близки хора. А причинени от преходни и прежалими неща.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Депресия
« Отговор #6 -: Декември 29, 2017, 06:30:30 pm »
Кой ще е продуцент на новият ти сериал? Аз живот и здраве, като ми стигне Нептун Слънцето, ще си падна на филма -жанр пияната оМая  :012: Последните години се нагледах на черно бели сериали -тромаво действие, мелодрама ,аутлет и аутсайд отвсякъде. Постоянно съм в битка с депресията ,понякога минава за малко, а често ме боли дори и насън ,просто пообръгнах, ходя с отворени рани и чакам времето -повечето не се затварят, а само чувствителността намалява . Дано поне изпълня някоя задача заради която съм родена  :017:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Депресия
« Отговор #7 -: Декември 29, 2017, 11:18:10 pm »
Колкото до депресията, винаги я свързвам с отношения и други хора.
Човек сам, в мир със себе си, достатъчно уверен, самостоятелен, самодостатъчен дори, кое да го депресира?
Загубата на определени хора или страха от това, разрив в отношенията , все външни фактори.
Наскоро тук писа една потребителка за внезапната депресия на баща й без съществена причина.Вероятно има и такива случаи, но в повечето случаи има външна намеса.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Депресия
« Отговор #8 -: Декември 30, 2017, 08:15:06 am »
Колкото до депресията, винаги я свързвам с отношения и други хора.
Човек сам, в мир със себе си, достатъчно уверен, самостоятелен, самодостатъчен дори, кое да го депресира?
Загубата на определени хора или страха от това, разрив в отношенията , все външни фактори.
Наскоро тук писа една потребителка за внезапната депресия на баща й без съществена причина.Вероятно има и такива случаи, но в повечето случаи има външна намеса.
депресията е липса на радост,загуба на смисъл и вяра,че утрешният ден ще по-добър
на такива хора,все не им е достатъчно това,което имат,все не ги радва ,виждат празнота,там където е пълно с живот

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Депресия
« Отговор #9 -: Декември 30, 2017, 09:03:21 am »
А как човек да се научи да бъде самодостатъчен и хубаво качество ли е? Това не са ли предимно хора с лични планети в 12 дом? Самодостатъчността не е ли по-скоро прикритие за хората, които са асоциални и не могат да завързват лесно социални контакти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Депресия
« Отговор #10 -: Декември 30, 2017, 10:26:11 am »
Не винаги зад самодостатъчност стоят егоизъм или асоциалност, зависи от духовното ниво. Човек трябва да може да остава и сам със себе си, да се чувства в хармония и щастлив в собствената си компания, без някой външен фактор да му осигурява задоволство.
 
Относно 12 дом – не е показателен. Познавам човек с три лични планети там, който въобще не можа да остава сам. Постоянно е сред хора, обича шумни събирания и компании, работи с много хора, професията му предполага много социални контакти. Но специфично поставена и аспектирана Луна произвежда темерути, макар че при доста ранени Луни забелязвам обратното – не могат да бъдат сами, но трудно се спогаждат с ближния.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #11 -: Декември 30, 2017, 02:41:38 pm »
депресията е липса на радост,загуба на смисъл и вяра,че утрешният ден ще по-добър
на такива хора,все не им е достатъчно това,което имат,все не ги радва ,виждат празнота,там където е пълно с живот

Не така .:)
Липса на радост- самота.
Загуба ба смисъл и вяра- егоист, алчен
Депресията е състояние, в което може да попадне и най-увереният човек и този който непрекъснато дава и обича- това е време на притискане, на смачкване на фасона, на желанията интересите, което понякога действа лековито, особено за силно експанзивните, навън обърнати личности. Позитивния прочит на депресията е способността да се реагира  при конфликтна ситиация, проблеми силно емоционално, с най-дълбоки чувства, но ако продължи дълго време става болестно състояние. Климата, годишните времена също оказват влияние върху това състояние, сега сме в сезона на депресиите, денят е къс, нощта дълга. Когато няколко тежки планети и Сатурн едновременно притискат  като преса свръхчувствителни точки в картата ни, като стелиум, връх на тао, планета със занижен статус и твърди аспекти, като това се повтаря в рамките на 2-3 години, е нормално да сме депресивно настроени към действаща планетна цикличност. Циклите на Юпитер дават повече подкрепа, на Меркурий повече  фактология и изграждане на нагласа  за ред в мислите и възприятията ни, така по-леко и рядко ще ни "боли " и "депресира' съответния цикъл. За някои тр. Сатурн може да действа ОК, за други-не, за други Плутон да им разруши връзката, за трети да оцелеят с проекта си.Но ако човек се задълбочи в наталните предпоставки, дадености, ще схване защо на него, защо сега или защо пак. Подвижният кръст  в картата винаги може да е в помощ при такива ситуации,защото когато "приемаме грешно света, сее сърдим, че не ни разбира(т)" и хоп- депресия след месец, и тогава започваме да обвиняваме, през призмата на Сатурн, всичко що активира картата ни, - не така ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Депресия
« Отговор #12 -: Декември 30, 2017, 02:45:25 pm »
А как човек да се научи да бъде самодостатъчен и хубаво качество ли е?

Когато се чувства еднакво добре и във връзки с другите и без такива, или може да е сам, не самотен, но може и да е в трайни по-близки взаимоотношения. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Депресия
« Отговор #13 -: Декември 30, 2017, 04:58:19 pm »
Когато се научиш да се наслаждаваш на времето когато си сам - да го използваш за размисли, да правиш неща, които ти доставят удоволствие, да има с какво да го оползотворяваш. Или казано по друг начин - да имаш интереси, на които да се отдаваш. Поне така мисля аз.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Депресия
« Отговор #14 -: Декември 30, 2017, 05:32:00 pm »
Когато се научиш да се наслаждаваш на времето когато си сам - да го използваш за размисли, да правиш неща, които ти доставят удоволствие, да има с какво да го оползотворяваш. Или казано по друг начин - да имаш интереси, на които да се отдаваш. Поне така мисля аз.
Аз това правя цял живот. Даже съм направил така, че непрекъснато да съм зает с любими за мен занимания, обаче да правя всичко вечно сам ми писна отдавна и не чувствам наслада от това. Освен това осъзнавам, че животът си минава, а аз така и нищо не постигнах, живеейки по този начин.