Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 838513 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4905 -: Ноември 02, 2017, 10:04:24 pm »
А в моя случай дирекционният Сатурн в съвпад с МС не е "убил" родител, защото наталният Сатурн, колкото и да е недобронамерен, няма нито един неблагоприятен аспект с лична планета, не ранява светилата. МЦ и ИЦ не са под негово управление, в други знаци са. Повече ме удари в социалния живот.

При мен смъртта на майка беше много мътно показана по дирекции, доста астролози се чудеха кой аспект да набедят по примарни дирекции. И накрая Нептун се оказа виновникът – управлява ИЦ, в нептунов знак беше и Слънцето на майка ми. Здравословното ѝ състояние беше започнало рязко да се влошава, до степен на инвалидизиране, когато транзитният Сатурн беше в средата на 10 дом при мен и направи квадрат с наталния Нептун. Около средата на знака беше и нейното Слънце – 13 градуса. А докато е минавал в съвпад с моето МЦ /по транзит/, имаше голям възход, точно тогава смених професионално поприще и си намерих призванието.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4906 -: Ноември 03, 2017, 01:18:53 am »
когато транзитният Сатурн беше в средата на 10 дом при мен и направи квадрат с наталния Нептун. Около средата на знака беше и нейното Слънце – 13 градуса.
тр. Сатурн е бил в опозиция на средата на 4-ти дом, а при мен майка като почина беше в средата на 4-ти дом
 Градусът в средата на 4-ти дом е от значение - чрез него става влизането на Аза в майчиния организъм и от там се напуска живота. - това го пише в описанието за 4-ти дом в лекциите на Ц. Николов тук https://anesway.info/out/ank_dom.htm

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4907 -: Ноември 03, 2017, 08:21:04 am »
не е само СД Сатурн опозе К4/смърт в семейството/точен съвпад МС ,става дума за У4 дом Сатурн ,анаретен ,ретро по рождение в 8 дом и в опозе на диспозитора на луната
дружно действащи с тр.Плутон на к4
и третото СД Венера съвпад Луна секстил К4,Венера У8,Луната е в 5/8 дом от 10 -майката/
това са три положения указващи твоята загуба
прогр.Луна Скорпион през 2 дом ,знак свързан с 8 дом и минала в каре към У8 Венера/СЛВ  в 4
СД Луна върви към т-каре Нодалната ос 4-10 дом,както и предстоящ обрат на възлите по същата ос

СД МС каре Нептун ,диспозитора на Луната,активирана преди това нат.опозе Сатурн-Нептун,влошено здр.състояние,трудно или недиагностицирана болест,касаеща родител
сол.Асц. /СД Асц съвпад Нептун,същата опозиция активират,болезнена загуба на близък,засяга те лично
прогр.Юпитер ингрес в Козирог съвпад Слънце/съ УМС/,като тр.Марс през Плутон активира нат т-каре Плутон-Марс с връх Слънце,юпитер освобождава от материя,диспозитор на луната,ако не гледаме нептун,освен това Слънцето е в квинконс към Сатурн У4 в 8,всеки ингрес е свързан с критични ситуации,в първия анаретен градус,ако активира съотвени диспозитори или домове свързани с подобни теми
 тр.Сатурн е бил доста време върху диспозитора на Луната-Юпитер,като стацио се е обърнал над него/края на м.08/

Душата й да намери покой!
« Последна редакция: Декември 29, 2017, 08:52:47 am от strelicka »

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4908 -: Ноември 03, 2017, 09:10:19 am »
Благодаря Ви още веднъж момичета за труда ,който положихте !!!Много неща в картата  ми разкрихте,които ми убягваха!!!
Страхотни сте!!! :58:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4909 -: Ноември 03, 2017, 11:51:42 am »
wanesa 24, върни се няколко страници назад в тази тема , горе-долу по това време, но миналата година и виж какво си питала и как си реагирала на същите транзитни, дирекционни аспекти. Същото могат да направят и другите, коментирали картата ти,  и сега, и тогава. Предполагам, че и в темите "Транзити на Сатурн, Плутон", "Прогресии", "Соларна карта" ще има пак питане ?
Каква е посоката на моя коментар, ще цитирам директно : " астрологията не е длъжна да символизира външната ситуация или събитията в живота на човека, макар, че в много случаи може да  е така. Но много по-често тя ще символизира опита в периода и как той се вмества в цялостния модел на живота." Сатурн показва къде (ще) срещаме най-интензивни изпитания, както и къде често (ще) изпитваме болка и разочарование, къде обвиняваме другите или обстоятелствата. Освен това посочва и къде живота ни трябва да има цел., че все пак има и положителна причина да срещаме трудностите. Плутон е външна планета, но действа персонално към всеки и преживяното се асимилира, разбира от проявите му в период почти 10 г след това. Оста 4/10-ти домове, освен с отношението ни към родителите ни и как разбираме света като деца и по-късно като възрастни, показва и как действа връзката между самите нас и събитията навън; как приключваме нещата вътре в себе си и навън в обществото. Техниките в астрологията са ефикасни  към питащия, само тогава, когато астролога живее ефикасно  и е  в синхрон със съвремието, иначе е просто обмен на забавни и любопитни мнения. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Събития и транзити
« Отговор #4910 -: Ноември 03, 2017, 12:44:18 pm »
При мен, при дир. Сатурн съвпад МЦ загубих работата си в София и от тогава бях без работа няколко години, след това се захванах със съвсем различна работа. Малко след съвпада му с МЦ, дир. Сатурн е съвпаднал и с нат. Уран У1 - тогава ми оперираха коляното и дори да исках, нямах възможност да работя поне 3 месеца.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Събития и транзити
« Отговор #4911 -: Ноември 03, 2017, 01:37:03 pm »
Днес имам следните точни аспекти по транзит, всичко изборено с 0 гр. орбис:

Слънце съвпад уран (4 дом)
Луна съвпад МЦ
Меркурий опозиция Юпитер (10 дом)
Венера съвпад СЛВ и опозиция н. венера
Юпитер съвпад МЦ
Сатурн тригон венера

Венера управлява МЦ

Уран и плутон са на градус от точни съвпад венера, респ. секстил Меркурий.

Нямам събития ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4912 -: Ноември 03, 2017, 03:00:40 pm »
Тери, активирани са 4/10 ден преди пълнолуние- виж си  натална Луна и тя ще ти каже от какво имаш нужда да случиш. Все едно днес изживяваш обмена Луна-Сатурн, който когато е активен сочи , че е добре да свършиш нещо, което е наложително или  е в срок, има нужда да му поставиш срок , да си по-упорита, ако ще осъществяваш нещо, да си подредиш приоритетите ( предстои тригона Слънце- Нептун, който ще омагьоса доста хора да действат, а още е рано, а пък ти си Рибка), за да не се разочароваш, както в момента, че нищо не виждаш като случка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3343
Re: Събития и транзити
« Отговор #4913 -: Ноември 04, 2017, 02:50:34 am »
Имаш - събрала си Луна телец с Юпитер скорпион на МС, това си е събитие!

Ау ама вярно! Добре, че беше ти да забележа това събитие!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4914 -: Декември 01, 2017, 08:06:27 pm »
Днес при съвпад на тр.Меркурий (У3, У4, У7) с нат.Слънце (У6) в 10 дом - удариха ме с колата - младо момче, нямааше агресия и простотии, пък и беше виновен. Няма нищо страшно и фатално, освен малко материални щети и неприятното чувство от случката. Мъжът ми е даже доволен, защото мисли да прибере парите от щетата, но да не прави колата, тъй като ще я сменяме всеки момент.

Откакто Меркурий влезе в ретроградна сянка - имам само проблеми с колата, ще си отдъхна едва догодина, като понавлезе в Козирог.
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Събития и транзити
« Отговор #4915 -: Декември 02, 2017, 12:04:31 am »
a.l.e.n.a, и аз влязох в този филм днес - на пътните произшествия.

N1 за деня - колата пак ме изостави - поне този път не е на обществен паркинг, синя или зелена зона.
N2 - вечерта колега ме кара от офиса към вкъщи и се удряме на супер оживено място с друга кола, която час по-късно, все още при писане на актове и прочее, бива ударена от друга кола?! :o
10мин. по-късно в съседство се удрят 2 други коли.

Дори не знам какво да търся в картата си като причина за всичко това.
Колата ми през 2-3 седмици аварира и влиза в сервиз и всичко това от повече от половин година насам - какво да гледам?
Аз "виня" тр. Уран в квадратура с нат. Марс. Каквото и да управляват по натал, тези двамата трошат всякаква техника. Освен кола, от месеци ремонтирам и лаптопа-а си периодично. Златни ми излязоха и двете. Имам все някакви банкови неуредици, касаещи онлайн банкиране и друг софтуер (Уран е управител на 8ми)... Все е стрес в тази област от месеци :(

П.П. току-що погледнах, че тр. Марс (транзитира 4ти дом) излиза от квадратура с нат. Марс (Марс е упр. на 10ти, а натално поставен в 1ви)
« Последна редакция: Декември 02, 2017, 12:11:36 am от lina »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4916 -: Декември 02, 2017, 01:00:33 pm »
a.l.e.n.a, и аз влязох в този филм днес - на пътните произшествия.

N1 за деня - колата пак ме изостави - поне този път не е на обществен паркинг, синя или зелена зона.
N2 - вечерта колега ме кара от офиса към вкъщи и се удряме на супер оживено място с друга кола, която час по-късно, все още при писане на актове и прочее, бива ударена от друга кола?! :o
10мин. по-късно в съседство се удрят 2 други коли.

Дори не знам какво да търся в картата си като причина за всичко това.
Колата ми през 2-3 седмици аварира и влиза в сервиз и всичко това от повече от половин година насам - какво да гледам?
Аз "виня" тр. Уран в квадратура с нат. Марс. Каквото и да управляват по натал, тези двамата трошат всякаква техника. Освен кола, от месеци ремонтирам и лаптопа-а си периодично. Златни ми излязоха и двете. Имам все някакви банкови неуредици, касаещи онлайн банкиране и друг софтуер (Уран е управител на 8ми)... Все е стрес в тази област от месеци :(

П.П. току-що погледнах, че тр. Марс (транзитира 4ти дом) излиза от квадратура с нат. Марс (Марс е упр. на 10ти, а натално поставен в 1ви)

Лина, а като го намериш, дали ще отшумят проблемите?
Ако е единичен случай, както при Алена, може да приемем, че е еди-какво си и да отмине ... но когато си е постоянно .... все ми се струва, че си иска някаква работа от твоя страна. И щом е при транзит на Уран, който е У8 - определено си иска промяна ... нещо, което да оставиш завинаги в миналото ... не знам какво е - просто, на прима-виста го казвам, изхождайки от 8 дом.
« Последна редакция: Декември 02, 2017, 01:02:24 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4917 -: Декември 02, 2017, 08:32:53 pm »

Дори не знам какво да търся в картата си като причина за всичко това.
Колата ми през 2-3 седмици аварира и влиза в сервиз и всичко това от повече от половин година насам - какво да гледам?
Аз "виня" тр. Уран в квадратура с нат. Марс. Каквото и да управляват по натал, тези двамата трошат всякаква техника. Освен кола, от месеци ремонтирам и лаптопа-а си периодично.
кола, лаптоп- по Меркурий и 3д.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Събития и транзити
« Отговор #4918 -: Декември 02, 2017, 11:59:56 pm »
Лина, а като го намериш, дали ще отшумят проблемите?
Ако е единичен случай, както при Алена, може да приемем, че е еди-какво си и да отмине ... но когато си е постоянно .... все ми се струва, че си иска някаква работа от твоя страна. И щом е при транзит на Уран, който е У8 - определено си иска промяна ... нещо, което да оставиш завинаги в миналото ... не знам какво е - просто, на прима-виста го казвам, изхождайки от 8 дом.

Неее... Happy, аз просто проследявам какво проявление имат аспектите в реала. Категоричен привърженик съм на идеята, че докато не си научиш урока, гледаш един и същ филм, макар и с различни актьори и декори  :)

По повод проработката на аспекта на транзитния Уран, упр. на 8мия ми дом - всякакви трансформации ми се случват през този, близо 2 годишен период - повечето са съвсем съзнателни, макар и предизвикани отвън (за квадратури говорим все пак). Но, някои съм търсила съвсем целенасочено.
Сега съм пред финале - гранде. Пуснах всичко дето може да се пусне... Както се пуска птица от кафез. Ще видя съвсем скоро какво от това ще остане в живота ми, ако изобщо нещо трябва да остане в него по темите на 8ми. И за какво ново ще се направи място.
Няма счупена кола или лаптоп, които не могат да бъдат пожертвани за свобода, нови възможности и чист въздух :012:

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Събития и транзити
« Отговор #4919 -: Декември 28, 2017, 08:50:05 pm »
тр. Плутон точен съвпад Слънце/Меркурий в 1ви
тр. Уран квадрат Луна - 4ти - 8ми
тр. Сатурн опозиция нат. Сатурн в 7ми
тр. Марс опозиция нат. Марс + квадрат нат. Венера

на фона на прогресивно новолуние, градус преди точния съвпад

имам чувството, че полудявам от болка и спасение не дебне отникъде