Автор Тема: С молба за помощ  (Прочетена 4569 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
С молба за помощ
« -: Юли 25, 2014, 08:07:12 am »
Има тема за помощ за други хора, но това е тема за нас си самите и кой какъв зор има. Ако можем да помогнем - хубаво, ако не - здраве да е.



Та нека се наредя първа на опашката  :012:.
Имам следният зор: трябва ми билката хамамелис - кори и листа изсушени. Изрових интернет, прерових билковите аптеки, на личната ми лекарка синковеца е фармацевт и него го изюрках да разпитва и търси и нищо!!! Пълна свинщина! Фармацевтичните компании като надушат, че нещо работи и в мрежата нищо остава след тях...

Реално пакетче изсушена билка е на цена лев и петдесет - два лева. Обаче или отдавна не са го получавали, или дори аптекарите не са го чували  :017:.

Билката хамамелис е много полезна за разширени вени, хемороиди, розацея. Та точно за последното си я търся да си направя маслен извлек и да си направя крем за лице. Реално ми трябват 2-3 пакетчета от нея.

Та молбата ми е ако някой от вас при разходка някъде попадне на нея да ми вземе и да ми я изпрати с куриер с наложен платеж, тоест аз плащам на куриера дължимата сума, а вие си я взимате от куриерската фирма  :-*


Има една фирма "Съни" в гр. Ямбол ама поне някой да ги вдигаше тези телефони бре  :lol_hitting:... Та последната ми надежда е в тях. Предлагат всякакви билки, но след около 10-ина позвънявания никой не го чу този телефон тюююю...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: С молба за помощ
« Отговор #1 -: Юли 25, 2014, 08:19:03 am »
Да ти кажа, не съм срещала такава билка.

Проверих в търсачките и се оказа храст, наричат го и "вещерски орех".

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #2 -: Юли 25, 2014, 08:35:34 am »
Да, Лили, и вещерски нокти и всякакви такива има като прикачени имена  :012:.

В  @магазините има разни продукти от него и са на някакви луди цени. Ама за какво да ги купувам, като мога и сама да си ги направя, а и реално не знам кво има в тях, нищо че пише по етикетите им. На фармацията вече нямам никаква вяра...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: С молба за помощ
« Отговор #3 -: Юли 25, 2014, 08:35:34 am »
Вещер, ще питам стрелчето в офиса. Друго име има ли това нещо?
De omnibus dubitandum est

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #4 -: Юли 25, 2014, 08:37:15 am »
Ами официалното му име е хамамелис вирджиниана и под него се подвизава в билковите аптеки.

http://fvegan.com/%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81/
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 08:39:20 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: С молба за помощ
« Отговор #5 -: Юли 25, 2014, 08:41:05 am »
Я виж ти, има много полезни свойства, включително и срещу кожни обриви и раздразнения. Ще взема и аз да я потърся някъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #7 -: Юли 25, 2014, 08:45:45 am »
Ами точно! Приложенията са всякакви.

За разширени вени смятам да направя маслен извлек и с него да приготвя крем за мазане на копитцата. В аптеките има всякакви, но те само охлаждат и не лекуват. А такива като мене дето са спортували години наред в младите си години и сега ядец... Добре, че са скрити. А пък лицето ми е с перманентна червенина. Тези кръвоносни съдове може и да ги махат от муцуните с лазерни разни работи, но идеята е да се заздравят малките венички и капиляри, защото те и да ги махнат то пак ще появят ако не се излекува.

Та такива ми ти неволи...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #8 -: Юли 25, 2014, 08:47:23 am »
Веще това ли е http://bilki.net/index.php?m=320&lang=1&k_bilki=39052&ka_bilki=38744&id_bilkinet=2729&bilki_pr=4591

Въй верно това е  :38:. Егати обрисах целия нет, а това съм го пропуснала. Тенкю ти многооооооооо  :-*.

Ама мизерабли бе - 25гр пакетчето  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:... Обикновено са по 50 или 100гр  :017:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: С молба за помощ
« Отговор #9 -: Юли 25, 2014, 01:56:22 pm »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #10 -: Юли 25, 2014, 02:19:31 pm »
Тенкю, тенкю  :38: :38: :38: :38: :38: :38:...

Поръчах го - 120гр - 14лв с доставката. Като го изпробвам и ако има ефект срещу "червените бузи" ще ви докладвам  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: С молба за помощ
« Отговор #11 -: Юли 25, 2014, 03:36:43 pm »
Има една фирма "Съни" в гр. Ямбол ама поне някой да ги вдигаше тези телефони бре  :lol_hitting:... Та последната ми надежда е в тях. Предлагат всякакви билки, но след около 10-ина позвънявания никой не го чу този телефон тюююю...

Не ти ли свършиха работа? Аз мислех, че отдавна си решила въпроса. Те и на мейли отговарят без проблем, не знам защо така се е получило и не сте успели да се свържете.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: С молба за помощ
« Отговор #12 -: Юли 25, 2014, 05:01:28 pm »
Съни,
споко бе може и да съм случила куци дни и затова да нямах връзка с тях. Важното е, че успях да намеря вече.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн