Автор Тема: Скорпионът и сексът  (Прочетена 11688 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #45 -: Юни 27, 2019, 04:31:15 pm »
Попада в 1 * Стрелец, Маймунка защо го свързва това време с влиянието на Антарес върху пълнолунието ? :)

Рени, Това е съзвездието  “Змиеносец “  от  01.12 до 18.12." - до 18.12 попада на 25-26* Стрелец или 26* Скорпион, не го свързвам с Антарес, който е на 9* Стрелец или 14* в Скорпион, което илиза по правилно като марсова енергия. Споделих че ми е направило впечатление оранжевата Луна на 17.06.2019. Което съпвада с Центъра на нашата галактика на 26*, ако изобщо има други галактики.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #46 -: Юни 28, 2019, 01:17:59 am »
Маймунка, сега разбрах, визуализираш това съзвездие с определен цвят.  :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #47 -: Юни 28, 2019, 11:37:03 am »
Каква е причината да са 12?

" Слънцето се върти при полюсите 33 денонощия, в районите на 60 * ширина, за около 30,9 денонощия, екваториалните райони за 25,6 денонощия. Или средното завъртане е за 29,8(3) денонощия. За 1 земна година /365,2422 денонощия/ слънцето прави 12, 243 завъртания около оста си или 12 пълни завъртания. Този астрономически факт дава отговор на колко части трябва да се раздели зодиака-12, а също и че тези части трябва да са с еднаква големина/всяка част съответства на едно и също нещо-едно околоосово въртене на слънцето/ "
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #48 -: Юни 28, 2019, 05:43:58 pm »
Част от Близнаците нали бяха 'Паяци'?   :-X
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #49 -: Юни 28, 2019, 05:50:11 pm »
Астрологията няма как да е точна наука, но е истинска. :)
35+31+28+26+25=145 : 5= 29

"Тъй като Слънцето се състои от плазма и не е твърдо, то се върти по-бързо на екватора, отколкото на полюсите си. Това явление се нарича диференциално въртене и се дължи на конвекцията в Слънцето и на движението на маса, вследствие на големите температурни градиенти от ядрото към външността. Тази маса носи част от момента на импулса на Слънцето с посока, обратна на движението на часовниковата стрелка, гледано от северния полюс на еклиптиката, като по този начин преразпределя ъгловата скорост. Периодът на това действително завъртане е приблизително 25,6 дни на екватора и 33,5 дни на полюсите. В същото време, поради непрекъснато променящото се положение на Земята при нейното въртене около Слънцето, видимото завъртане на звездата е около 28 дни."
Астрономия
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #50 -: Юни 28, 2019, 06:06:36 pm »
Защо толкова е това напъване за 13-ти зодиакален знак ? Ами, ако са били 18, 8 ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #51 -: Юни 28, 2019, 06:21:30 pm »
wiserneur, трябва да има "двойнственост", полярност, да са четни знаците- защо според теб ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #52 -: Юни 28, 2019, 09:38:33 pm »


Просто търся истината и ми се иска всичко да е точно :012:

Поради тази причина ти зададох въпрос, помисли върху него за "двойнствеността" и четните знаци. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #53 -: Юни 30, 2019, 12:48:48 am »
Маймунка, сега разбрах, визуализираш това съзвездие с определен цвят.  :13:

Рени, градусът в който попада Пълнолунието, едва ли всяка точка от него е с този цвят, ако мога така да се изразя.  :012:
Едно време не са имали телескопи, с които да наблюдават и са гледали по небето. Дори скоро научих, че телескопът не е най-доброто за наблюдение, а фотоапарат, но уж бях запазила страница, а не мога да я намеря. Всъщност как са се ориентирали в античността?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #54 -: Юни 30, 2019, 09:20:52 am »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #55 -: Юни 30, 2019, 11:16:37 am »
Маймунка, точно така, както и ти си наблюдавала и си видяла в оранжево. Като още 100 човека го видят така, става факт, който се ползвала, докато следващите 2000 не го видят в червено, защото всичко се движи, даже и неподвижните звезди, и пак става факт, изместващ предходния. Аз не оспорвам какво си видяла ти на небето от тези г.ш. по това време на годината. Благодаря, за споделеното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #56 -: Юни 30, 2019, 12:01:22 pm »
Рени, не съм мислела, че оспорваш и без това не е от голямо значение какъв цвят е била за мен, няма как да е в историята на астрологията.  :012:

Другото е по-интересно, годината нали има 365дни и 12 месеца, всъщност вие затова ли пишете, че нещо не мога да схвана?  :57:
И ако годината има 365 дни и се раздели на 13 месеца, то всеки месец ще стане по-кратък и няма да имаме 7дни- 5 работни и 2 почивни или ще махнат празниците. :D И аз вече няма да съм maimunka 365 , a munka 365. Колкото повече се разширява, толкова се съкращава и времето. Разлигавих се много, но наистина не разбирам за какво е дебатът?
Как може с примери да се обясни, ясно е че познанията ми по астрономия липсват, но искам да се науча.
Wiserneuron, добре е написал че е хубаво да мислим за това доколко информацията, която получаваме е достоверна, но това нали може да го изследва всеки от нас, разбира се с астрономични познания и лични наблюдения какво се случва на небето. Но не разбирам къде е проблемът в изчисленията, защото всяка информация е дошла от някъде. То има спор, че Земята е плоска, но как и кой ще докаже това?

Не би следвало да е различно и при лунните календари годината се състои от 12 месеца, макар и по-кратка. Важни са Лунните и Слънчевите затъмнения и не е случайна тяхната цикличност, както на всички планети. Всичко се случва с причина и се повтаря, но никога по еднакъв начин. 
"Меркурий има един от най-сложните глобални цикли, но всеки негов хелиакален цикъл се повтаря с всичките си подробности и особености на приблизително всеки 20 години (+/- няколко дни).
Венера има почти кръгла орбита и това предопределя нейния глобален цикъл като най-гладкия и правилен и състоящ се от пет слънчеви цикъла, които сумарно дават глобален цикъл от 8 години.
Марс е предизвиквал най-много недоумение у изследователите! Той има седем слънчеви цикъла, белязани от присъствието му на небето, когато е с най-голяма яркост, които сумарно съставят цикъл от приблизително 15 години.
Юпитер има глобален цикъл, съставен от 11 или 12 слънчеви цикъла, което дава глобален цикъл съответно с приблизителна продължителност от 11 или от 12 години.
Сатурн има глобален цикъл, съставен от 30 слънчеви цикъла, което дава глобален цикъл съответно с приблизителна продължителност от 30 години."

Ако се промени цикълът на Слънцето всичко се променя...
« Последна редакция: Юни 30, 2019, 12:25:13 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #57 -: Юни 30, 2019, 02:21:48 pm »
Маймунка, хората за да придадат някакъв смисъл и порядък на своето съществуване са тръгнали да търсят връзка между това, което-каквото се случва на небето и живота на Земята. За да се изясни такава връзка са се нуждаели от някаква система или схема и то затворени. За да   е по-лесно и и по-точно обяснено едно нещо се разделя на сектори и то възможно малки. Разделят небесното пространство на сектори, дом/знак и така успяват да отбележат позициите на планетите в небето.Свързват привидното въртене на Слънцето, Луната и планетите около секторите-знаци/домове с въртенето на Земята около оста, за да свържат планетния модел с отделния човек, роден на определено място. Понеже Земята се завърта веднъж на 24ч приблизително, 12 знака и 10 планети минават през 12 дома за този период. Докато календара стигне до нас с тези месеци, дни е претърпял доста промени, месеците дълго време са били 10, астрологичните домове 8, 36. Преди 12 000 г може знаците да са били и 88 ? Но, винаги четен брой, две по две, за да отразяват дуалността. Има много сметки за това, защо са 12, 3, 4 , 7, 10 и т.н.  Колкото по-просто, толкова по-близо до реалността. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #58 -: Юни 30, 2019, 02:33:45 pm »
[quote author=Om link=topic=1205.msg178641#msg178641 date=155006599
Предполагам, че когато правят секс, хората със силен Скорпион се сливат не само физически, но и енергийно на по-дълбоко ниво, отколкото останалите зодии. . Хора с Венера и Марс в Скорпион или 8-ми дом вероятно изпитват това.

Цитат
Да, хора с Марс, Венера, Луна в Скорпион под хоризонта, Слънце- не. Активирана оста 2-8. Може и в аспект с Плутон.



Дали по-трудно се забравят хора със силен Скорпион или пък самите те по-трудно се откъсват, заради по-силното енергийно обвързване?
Винаги изражението на планетите в Скорпион е свързано с някакъв тип болка, оттам идва може би и това трудно се прекъсва емоционалната връзка с типажа Скорпион.
[/quote]

« Последна редакция: Юни 30, 2019, 02:41:09 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Скорпионът и сексът
« Отговор #59 -: Юни 30, 2019, 02:35:58 pm »
Не, точно обратното. Колкото по-сложно, толкова по-близо до реалността. В човешката биология например... имаме мозък, сърце, далак, черен, бял дроб, нервна система, сухожилия, тънки и дебели черва, жлъчка, панкреас... и още куп сложни органи, механизми и системи. Живота е сложен и комплексен.

Няма лошо хората да се опитват да обяснят всичко защото ползват сложни думички и формули. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“