Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 36117 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #210 -: Юни 12, 2014, 01:37:12 am »
:08:,  :57:
Сатира-Сатурн...от сърце ме разсмя. Виждам се да мисля така преди моя личен сатурнов възврат/сатурн в 9! дом/. После обаче.някак животът те вкарва на мястото на това, което не харесваш-стига теория, ай да те видим, един вид.  И тогава намалих аршина, защото е трудно с годините да не се оцапаш в кочината. Все пак всеки от нас има свинско, бъди сигурна. В някакъв неопределен момент не можеш да знаеш обстоятелствата коя Тъндър ще извадят. Иначе принципно съм съгласна с теб.
Пиши, говори, имаш дарба.
А сатурн, ако иска да утвърди-трябва меко да съди.
Ето пресен пример от днес, понеже вътрешно постоянно се дразня от нептунови блейки, с такива приятели ме събира живота, та точно такъв гаф направх днес и аз-подредената. Ще го поправяме близките дни, нали е ретро периодът. Ако не намерим шперц, ще трошим с чука. :-\ сега очаквам разбиране и НЕсъдене от другите и го получих, дребно е нещото, но-свински не съм безгрешна, намигам ти. :72:

Енигма, едно е да имаш зурличка, ушенце или копитце, друго е да гледаш една дебела свиня, изтипосана на пиадестал, на която всички се кланят, щото просто човешката природа била такава и това не можело да се променя и не зависило от нас. Всички сме малко прасчовци, няма как. Та така - изкуството е да различаваш еволюиралата форма от тая, която няма и да еволюира.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #211 -: Юни 12, 2014, 07:59:56 am »
Посмях се и аз от сърце, докато си пия кафето. Не с лошо, де.  :)

Тъндъре, доста крайни изказвания, но има голяма доза истина в тях. Стига човек да иска да се замисли, да се погледне отстрани, а такива все по-малко стават. Пак ще кажа - хората мразят някой да ги кара да мислят и да си вършат работата по-качествено, не само за отбиване на номера. В такава кочинка и аз станах въплъщение на дяволското огледало - никак не е приятно човек да си види отражението, предпочитат да живеят в неведение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #212 -: Юли 04, 2014, 01:59:13 pm »
Да направим една комуна, предлагам  :97: ;D

“Грехът стои пред вратата;
той те влече към себе си, но ти владей над него.“
Битие, 4:7
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 02:05:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #213 -: Юли 04, 2014, 08:31:13 pm »
Да направим една комуна, предлагам  :97: ;D

“Грехът стои пред вратата;
той те влече към себе си, но ти владей над него.“
Битие, 4:7
Оскар Уайрд-каква смелост да дръзне низвергнат да скандализира пуританското общество във викторианско време....някой ден ще му видя урана...
Та той казва-Единственият начин да се пребориш с изкушението е -като му се подчиниш... :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #214 -: Юли 04, 2014, 08:39:35 pm »
Някои са дошли и призвани да скандализират - не само моралните устои, а и тесногръдието:)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #215 -: Юли 04, 2014, 08:50:09 pm »
Всъщност исках да вкарам малко плутонова провокация, че много ви умря темата. Забелязвам, че който няма в момента връзка, по-ларж го раздава като разсъждение. Може и иначе да е така, но си боли.
Хубаво е за всичко да се чете от преживялите го, от първа ръка. Ама то пък една тема-не е за хвалба.
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 08:53:29 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #216 -: Юли 04, 2014, 09:18:39 pm »
Всъщност исках да вкарам малко плутонова провокация, че много ви умря темата. Забелязвам, че който няма в момента връзка, по-ларж го раздава като разсъждение.

По-полека с плутоновите провокации, хората от меркуриеви подскачат като ужилени, със съвсем лек марсов оттенък.  :)

Но този, който не е в брак и не е бил, му е широко около врата и наистина по-ларж го раздава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #217 -: Юли 04, 2014, 09:27:54 pm »
Виж му го!  :)
деветодомен,в знака на СЛВ,Телец.Пък и Плутон е в Телец,но в 8Д.  :012:
Благодаря, видях го! :-\ чудех се, понеже везните  :-\искат да са социално-приемливи. Всъщност меркурий в 3д, в скорпион, опозиция  уран иска да изкрещи към фалшивия морал. Дева като асцендент, прави анализът, в скорнпион-в дълбочина и-нещата,които не искам да казваме, а ги имаме и ние. Управител на 12 и 1дом в 3 дом го кара да разобличава лицемерието. Луна в квадрат меркурий, трае, трае заради фиксираното, но като се обади....
Има финес в него, нептун в риби в 7 ме изненада, наистина. Изчела съм всичко негово, без биографията му, в някаква степен ме е формирал в юношеските години.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #218 -: Юли 05, 2014, 02:05:57 pm »
Да видим накъде ще се наклони везната... По отношение на тази,болезнена за мен,тема. :(

Нека разсъждаваме...
колкото повече  ревнуваш,  толкова повече ще ти изневерява. чувството, че й отнемаш свободата ще я подтиква към изневяра.  ;)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #219 -: Декември 08, 2014, 07:18:20 pm »
колкото повече  ревнуваш,  толкова повече ще ти изневерява. чувството, че й отнемаш свободата ще я подтиква към изневяра.  ;)

Самото чувство на ревност не е основание за изневяра. Ако има любов и тя е взаимна, то той/тя ще се опитат да тушират тези драми, а не да ги подхранва.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #220 -: Декември 09, 2014, 09:39:19 am »
Всичко трябва да е с мярка. Прекалената ревност убива любовта. И не любовта е причината за ревността, т.е. не защото обичаш много, затова да ревнуваш много. Точно липсата на любов поражда ревност. Когато не усещаш в партньора си същата влюбеност като твоята, ревността се настанява в сърцето ти и го разяжда всеки ден по малко. Ревността е отрова. Не я допускай в сърцето си. Ако чувстваш, че не те обичат както ти обичаш или както ти би искал да те обичат, може би е време да потърсиш друг партньор.

Освен това хората са различни и всеки обича по различен начин. Едни искат непременно да обсебят партньора си, други имат нужда от повече свобода и въздух в една връзка.
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 09:40:55 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #221 -: Декември 09, 2014, 12:51:49 pm »
Според мен в двойка, в която има искрена и взаимна любов, няма място за страх, ревност и съмнения, просто ми се струват безпредметни. Когато партньорите искрено се обичат, нещата са прости и без излишни усложнения. Ако излишно се издигат спънки и бариери, това говори за това, че нещо не върви в отношенията, не стъпва на читава база. Някои обичат да е трудно и сложно. Аз не съм привърженик на тази идея - там, където нещата могат да се случват с лекота, не е нужно да се създават излишни драми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #222 -: Декември 09, 2014, 01:25:11 pm »
Какво неестествено има в това да те е страх,че ще загубиш нещо,което много обичаш ? Какво неестествено има в това да искаш да си целият свят на някого,в когото си безумно влюбен ? Какво неестествено има в това да полагаш всякакви усилия,да ревнуваш,да пазиш,закриляш ? Неестествено е това,че човекът,който уж е влюбен в теб се потиска от това внимание(според мен).Човек,който обича ревността не би го потискала(според мен),а точно обратното.
звучиш маниакално и обсебващо- това е неестествено  ;)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #223 -: Декември 09, 2014, 02:16:20 pm »
Имам стелиум в скорпион,така че това е естествено.Въпреки че е естествено и това,че задачата на скорпиона е да се издигне до там,от където е паднал - до орел.
а задачата на астрологията е да ни помогне да опознаем себе си, да осъзнаем негативните страни в характера си, да ги коригираме и да наблягаме на позтивните.
т.е. хороскопа не се ползва само за извинение на поведението ни  ::)
можеш да ползваш транзити, дирекции и най-вече прогресии , за да се промениш.

постнах в другата тема една притча за орел. може да ти е от полза  ;)
« Последна редакция: Декември 09, 2014, 02:19:50 pm от nerealna »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #224 -: Декември 09, 2014, 03:00:09 pm »
Вяра/невяра-това е въпросът !Вяра,дисциплина,морал, са по Сатурн,за или против Сатурн?Всичко е въпрос на баланс .Стабилност дават фиксираните знаци уж,но май само телец където Венера е на трон е стабилен във връзките си .Все по-модерни на Запад са отворени връзки ,шават,шават,па се върнат,връшането верност ли е,такова шаване изневяра ли е :017: :017: :017: