Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233206 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #45 -: Април 23, 2014, 12:01:53 pm »
На мен ми се струва нещо не тамън, но тази карта не ми говори. Луната като че ли не дава потърждения, но сигнификаторът на квезита е в точен съвпад с ЮЛВ, по градус, и е в лъчите на Слънцето.

и според мен да и ще се влоши. Меркурий е почти два пъти по-бърз от нормалната си скорост и няма да направи партилен аспект с Луната в рамките на знака, но търчи бясно към Слънцето - направо си го брой комбуст. Луната е в партилна антисия с диспозитора си Сатурн от 12-ти (всъщност шести и У8 на Х.) от знака й на падение. Управителят на часа Марс е в съвпад с Алгораб, която е с природата на Марс и Сатурн и между другите си извратенящини дава суицидни и хомицидни тенденции, обаче и склонност към лъжа, поквареност и деструкция.

В допълнение, освен че идва от съвпад с Кету, последният преди това аспект на Меркурий е бил съвпадът с оста на скорошното затъмнение. Доста му се е понасъбрало на Х., не бих казала, че иначе му е вродено това поведение - перегринест е Меркурий в Овен и много-много не е на себе си, не взема осъзнати решения.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #46 -: Април 23, 2014, 12:06:04 pm »
В допълнение, освен че идва от съвпад с Кету, последният преди това аспект на Меркурий е бил съвпадът с оста на скорошното затъмнение. Доста му се е понасъбрало на Х., не бих казала, че иначе му е вродено това поведение - перегринест е Меркурий в Овен и много-много не е на себе си, не взема осъзнати решения.

Много точна интерпретация, съвпада и с моите наблюдения и заключения дотук.

Цитат
и склонност към лъжа, поквареност и деструкция.

Да, и това е вярно - като не може по нормалния начин, тръгва с лъжа. Но общо взето цикли яко, няма тенденция към положителна промяна.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #47 -: Април 23, 2014, 01:22:24 pm »
Съгласна с Даяна и Лила! :08:Защо? Първият дом на Х. по дефиниция е свързан и с тялото / и ума/ на тук.квезита. Отиващият към изгаряне управител на асц.  :08:ще бъде изгорен именно от управителя на 3 дом, яснота на съзнанието, ума-слънцето. На изгорената планета " й липсва яснота, обективност...". Съвпадът на меркурий с ЮЛВ говори за някаква фаталност, или поне-съдбовност. Някои източници дори съветват да се бяга от съждения на такива сигнификатори: "роденият минава през важна опитност..." Освен слънце-3 дом, меркурий също е естествен сигнификатор на ума, здравомислието, правилната ориентация.
За здравословен въпрос по презумпция търсим управителите на 1, 6, 8 и 12 домове и тяхната аспектна връзка със светилата. Но тук говорим за  психическото здраве. И все пак-марс управител на 6 дом е ретрограден, паднал, участва в големия кръст с уран и плутон. Първият дава шизоидни склонности, ВНД, както и всички следсатурнови планети, връзка с нарушения в мозъчната дейност и хормоналния баланс. Плутон-другия управител на 6 е в 8 и удря марс, сатурн в 6 дом дава хроника. Самият знак скорпион освен със скритите процеси като воден знак се свързва и с психика, дълбоки емоции. Възможно е да има стари травми в родителското му семейство, рефлектирали върху него.
Уран като управител на 9-края на лечението също не обещава добро, ако изобщо има лечение.
Луната идва от квадрат слънце-дух, съзнание, психика. Реално НЯМА да има секстил с меркурий по ефемеридите, бързоногият ще премине в телец преди това.
Тогава последният аспект на луна е квадрат сатурн ретро в 6...../парс си го бройте ако се уважава за здравни хорари-не знам ;)/
Предходните аспекти на меркурий са-киунконс сатурн, според книжките-доказано неприятен, създаваща проблеми аспект в здравните хорари. А преди него-съвпад с кардиналния кръст-марс, уран, плутон...
« Последна редакция: Април 23, 2014, 09:56:30 pm от enigma »

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #48 -: Април 23, 2014, 02:16:14 pm »
На мен ще ми е интересно да видя датата на раждане от нумерологична гледна точка. Подобни проблеми там обикновено излизат.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #49 -: Април 23, 2014, 05:47:47 pm »
Меркурий е почти два пъти по-бърз от нормалната си скорост и няма да направи партилен аспект с Луната в рамките на знака, но търчи бясно към Слънцето - направо си го брой комбуст.
...Доста му се е понасъбрало на Х., не бих казала, че иначе му е вродено това поведение - перегринест е Меркурий в Овен и много-много не е на себе си, не взема осъзнати решения.

да, грешка в сметките, луната няма да направи секстил с меркурий, и значи - в общи линии - не, по принцип х не е луд, но с другото съм съгласна

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #50 -: Април 23, 2014, 05:59:22 pm »
Човекът Х., назован по име, има ли психически проблеми?

22.04.2014, 22.29 ч, Варна
последен аспект на Луната е квадрат със Сатурн, което дава отговор Не
АСЦ е ранен, нещо ще излезе наяве, което ще обезсмисли въпроса ти
Меркурий У1, У4 на Х. ще навлезе в телец в рамките на хорара, което показва, че скоро ще настъпи промяна за Х- ще извърши хармоничен аспект с Плутон У6 , а след това опозиция със Сатурн У8- може би ще се подобри здравето му и няма да се наложи операция
Меркурий У1 е извършил квадрат с Марс У6 и Плутон У6 в 8д, а Сатурн У8 е в 6д в знак на Плутон,
според мен е по-вероятно да има онкологичен проблем и то хроничен или поне не е от сега, свързан с кожа, кости, пикочо-полова с-ма

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #51 -: Април 23, 2014, 07:23:27 pm »
по принцип х не е луд, но с другото съм съгласна

И аз така си мисля  :)

последен аспект на Луната е квадрат със Сатурн, което дава отговор Не
АСЦ е ранен, нещо ще излезе наяве, което ще обезсмисли въпроса ти

Благодаря за анализа  :)


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Хорари за здраве
« Отговор #52 -: Април 23, 2014, 08:41:02 pm »
Абе,не е ненормален човекът, ся....Може да си има проблеми,а и се вижда голямо напрежение,ама чак пък с психологически проблеми не е
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #53 -: Април 23, 2014, 08:57:29 pm »
Ще се оправи ли здравословно назованата по име?  ???

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Хорари за здраве
« Отговор #54 -: Април 23, 2014, 09:02:16 pm »
Не мисля, че ще се оправи. Марс е много натоварен. Сатурн в първи, управител на 4, че и ретро. Луната, тъкмо си преминава квадрат със сатъра
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Хорари за здраве
« Отговор #55 -: Април 23, 2014, 09:09:33 pm »
офффф,Сори...Мерси,Веско-)))...ами,успоредно и пиша....съвсем я оплесках. Ама, пак, имам съмнения или поне, няма да е пълно
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #56 -: Април 23, 2014, 09:11:04 pm »
Сатурн в първи дом описва лошото състояние на питащия - корем ме сви, когато разбрах, че е болна. :(

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Хорари за здраве
« Отговор #57 -: Април 23, 2014, 09:12:48 pm »
абе,все още е действаш този квадрат, все пак. Азазел, нали ти задаваш въпроса,не тя? Веско ми направи забележка за това
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #58 -: Април 23, 2014, 09:18:54 pm »
Аз го задавам, да ... нали затова казах назованата по име.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Хорари за здраве
« Отговор #59 -: Април 23, 2014, 09:21:28 pm »
е,не е толкоз зле,тогаз
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека