Автор Тема: Простотия..простащина..палячовщина – астрообосновка  (Прочетена 12874 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #15 -: Юли 10, 2014, 10:52:55 am »
Най-добрата ми приятелка е с такъв Сатурн. Значи ... виждала съм хора с добри и сърдечни отношения с майка си и баща си, но толкова добри като нейните - не мисля. Чуват се ежедневно, прибира си се редовно, за да ги види, на майка си винаги ще поиска съвет, ако ще прави нещо важно. Ама да не останете с впечатление, че е някаква лигла, която не можее без мама и тате - напротив, добре възпитана е самостоятелно да се справя и се справя много добре. Майка й е Риба с Луна в Скорпион, баща й е баш ВОДОЛЕЙ (от Слънце до Сатурн всичко Водолей  :012: ) - правят си семейно много дебелашки шеги, които на някои хора може да им се сторят меко казано прекалени.  :012: Още от средното си образование тя се изнася да си живее сама, въпреки че не й е било наложително поради път, просто имат и къща, и апартамент, който е по-близо до училището, в което е учила, така че от сравнително малка "върти къщата", така да се каже.
И понеже 4 дом е и ... дома ни, затова го казвам - държи си всичко идеално подредено и идеално чисто винаги.  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #16 -: Юли 10, 2014, 11:19:17 am »
У4 ми е Луната, най-ранното ми детство е идеално, много добра среда и пълно с безкрайна любов, но в последствие нещата се обръщат на 180гр, което ме нанася много емоционални травми.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #17 -: Юли 10, 2014, 11:40:08 am »
Аз съм с у4 Юпитер, но и Уран и Нептун в 4ти - откакто го помня това детство, все е гадост.  :012: :012: :012: :012: Все с някого трябваше да се съобразявам, все на някого бях крива и пречех, все нещо не бях свършила. Още си ближа раните и си оправям комплексите от тая простотия.

Иначе Уич, според мен наистина има отношение този Сатурн. Друг е въпроса, че тя е Стрелец и колкото и Стрелци да познавам, са маниаци на тема чистота и хигиена, та тя е същата, но с тоя Сатурн, съвсем изперкала.  :012: :012: За всяко нещо тя си има точно определено място и точно определен ъгъл и ако разбутам нещо веднага търчи да го намества и ми казва "Офффф, ти май искаш нещо да ме умориш"  :012: :012: :012: :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #18 -: Юли 10, 2014, 11:46:42 am »
Не са ти никак малко предпоставките за психопат.  :012: :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #19 -: Юли 10, 2014, 12:26:23 pm »
Да ви питам за една рутинна случка от днес - кой е простакът?  ;D

Влизам в офиса и си стартирам компютъра, но не може да се свърже с интернет мрежата. Пробвам с рестарт на компа - пак не става. В такива случаи обикновено проблемът се решава след рестарт на рутъра.

И преди да дръпна кабела се обръщам с въпрос към всички колеги в офиса дали правят нещо в сървъра с базата ни данни и мога да рестартирам за минутка. Следва игнор и мълчание... Изчаквам малко и дърпам кабела. Тогава го повдигат на въпрос.

Аз ли съм простачка, задето безцеремонно дръпнах кабела на рутъра, или простаци са хората, които се правят на глухи и не отговарят на елементарен въпрос?  :)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #20 -: Юли 10, 2014, 12:30:45 pm »
Някакъв шанс да не са те чули/разбрали?

Ти повтори ли въпроса?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #21 -: Юли 10, 2014, 12:32:52 pm »
Да, всчики сме в една малка стая тип "аквариум" - няма начин да не са чули. Има начин да са се направили, че не чуват.

Правят го много често, когато се обръщам към тях за уточнение по служебни въпроси. Сега остава и аз да спра да отговарям.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #22 -: Юли 10, 2014, 12:57:57 pm »
Ами като се правят на глухи-да си сърбат попарата с рестарта
Ама не виждам на теб какво ти пука, то е за тяхна сметка

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #23 -: Юли 10, 2014, 01:01:47 pm »
От трите изброени в заглавието на първото и второто отговаря. Просто беше пример, не ми пука.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #24 -: Юли 10, 2014, 01:16:19 pm »
Спирай и ти да отговаряш, освен ако не е крайно наложително.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #25 -: Юли 10, 2014, 01:54:22 pm »
  За всяко нещо тя си има точно определено място и точно определен ъгъл и ако разбутам нещо веднага търчи да го намества и ми казва "Офффф, ти май искаш нещо да ме умориш"  :012: :012: :012: :012:

Ооооо това ми е мега познато. Всяко нещо си има място и а си го мръднала и с милиметър и веднага го поставям на мястото му - дразни ме ако е местено. То тва си е жива психоза ама кво да се прави  :57:... Значи по пода могат да се търкалят валма козина от добитъците и да не им обръщам внимание, но нещо оставено някъде и да е местено малиии... мога да си викам до второ пришествие що не е на мястото си  :85:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #26 -: Юли 10, 2014, 02:25:14 pm »
Спирай и ти да отговаряш, освен ако не е крайно наложително.

То ако е за нещо лично, боли ме фара.
Дразнещото е, че като питаш нещо по служебни въпроси, се правят на ударени.

Днес явно ми е ден за такива номера - от хора, които се правят на луди като не им минава номерът.

Преди час се обади псевдо-роднина, с който още зимата приключих отношения. Хвана ме от непознат номер, иначе изобщо нямаше да му вдигам телефона. Да ми иска обяснения защо не общувам с меркантилната му съпруга и с нейната хитра дъщеря. Такава наглост не очаквах наистина, особено имайких предвид отношението, което получих от тях.

Не мога да повярвам, но намерих сили да го отсвиря без много обяснения - със спокоен, равен и леко пренебрежителен тон. Направо се втрещи горкият и ми каза, че се държа неадекватно и говоря несвързани неща. Казах му - това е истината, време е да я чуете.  ;D

Забелязах, че простаците трябва да ги "шамаросваш" като им казваш фактите  право в очите, без нищо да спестяваш, без никаква милост към тях. Само така се кротват. Въпросният роднина като тръгна с претенциозен тон, така изведнъж омекна и започна да се мазни, когато усети, че номерът му вече не минава и вече не съм склонна да обслужвам техните интереси.

Смачкай простака с истината и леден тон, за да не ти играе хоро на главата. Простаците са страхливи, особено ако играят интереси. До такъв извод стигнах.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #27 -: Юли 10, 2014, 02:26:14 pm »
Да, всчики сме в една малка стая тип "аквариум" - няма начин да не са чули. Има начин да са се направили, че не чуват.

Правят го много често, когато се обръщам към тях за уточнение по служебни въпроси. Сега остава и аз да спра да отговарям.  :)

Много ти е слонско търпилото на тебе. На твое място отдавна щях да им кажа да правят като вятъра  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #28 -: Юли 10, 2014, 02:30:58 pm »
Веще, аз не ги вземам на подбив по Меркурий/Юпитер, а по Меркурий/Плутон ги тровя. Смъквам самочувствието. Осъзнавам, че е борба с вятърни мелници, но ми доставя удоволствие да се гавря с простаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Простотия..простащина..палячовщина
« Отговор #29 -: Юли 10, 2014, 02:33:13 pm »
Да ама от всичките ти коментари тук по техен адрес се вижда, че това те трови дълбоко, а това не е добре в здравословен план. Отсвири ги и си гледай твоята работа и да ти олекне. Па като искаш после пак си ги трови, щото и това си е тръпка, не мога да го отрека  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн