Автор Тема: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!  (Прочетена 23965 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #30 -: Декември 09, 2013, 01:19:45 pm »
В смисъл ,от една страна ,натива ползва свободната си воля /избира кой/и  път/ища да хване ,а от друга- същата го ограничава с петлентова магистрала в двете посоки ,без право да намери "пътя". ;)



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #31 -: Декември 14, 2013, 09:32:49 pm »
Аброуд, разликата между твоите изчисления и тези на Джаганатха Хора може да е в управителите на знака на 12-ти дом. Ако 12-тият ти дом попада в Скорпион или Водолей, ти може да взимаш "класическите" управители на тези знаци - Марс и Сатурн, докато Дж. Хора по подразбиране е настроена да използва 3-те правила на Джаймини за избор между Марс или Кету за управител на Скорпион, и Сатурн или Раху за управител на Водолей. Това е само мое предположение.


ето карта - според горните правила (а и това, което съм чела - има разминаване)
освен това, ако решим да махнем Раху кой е следващият



п.п. по джаганатха и аз съм с Юпитер/Венера в знака на АР и УЛ - харизма първоначално може би има, но само по отношение на професионална ангажираност и в този контекст, но и там е докато не стигнеш до Сатурн :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведическата синастрия - съвместимост за брак!
« Отговор #32 -: Декември 14, 2013, 10:03:19 pm »
Значи ДХ взима Кету за управител на 1-вия ти дом, защото Кету е заедно с още една планета в един знак, докато Марс е сам в знака.

Ако Марс е У1, от Лагна до дома на Марс има 6 знака. Шест от този дом праща АЛ в 11-тия ти дом, в който няма планети. Планетите в 7-ми от АЛ и в по-малка стенеп в 10-ти от АЛ също влияели върху имиджа. В 7-ми от АЛ няма планети, в 10-ти са Сатурн и Кету. Възможно ли е да те приемат като скромен, духовен човек, който не търси изява, слава. Кету плюс Сатурн може да е духовник, голям аскет, който подава ръка на всеки нуждаещ се. Нещо като Лейди Ди.

А ако погледнеш положението на У11 Меркурий в Стрелец във 2-ри заедно със Слънце (У10) и Раху? Начетен, образован, мъдър човек, боравещ добре със словото. Комбинацията Слънце/Раху при господаря на АЛ може да те прави да изглеждаш бунтарка в очите на околните. Меркурий (У11) и Слънце (У10) във 2-ри, мисля, е добро съчетание за успех (Дхана йога?). Та, в очите на околните може да изглеждаш преуспяла.