Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 616548 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Натални карти
« Отговор #4020 -: Май 07, 2019, 10:43:39 am »
От падащия прозорец на хороскопи има такъв за деца. Построяваш карта и след това проверяваш там. Children&young people или The child's horoscope by Liz Greene.
maimunka365,
Много благодаря!  :38:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Натални карти
« Отговор #4021 -: Май 07, 2019, 06:02:10 pm »
С тази карта с каква работа мога да се занимавам
свириш ли на нещо,музикант,или нещо с ръцете,майсториш.....бърз ум ,мисъл -действие съвпад марс в 5 дом,пишеш ли,пееш ли

slawi_00

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #4022 -: Май 07, 2019, 07:25:46 pm »
свириш ли на нещо,музикант,или нещо с ръцете,майсториш.....бърз ум ,мисъл -действие съвпад марс в 5 дом,пишеш ли,пееш ли
Не

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4023 -: Май 07, 2019, 08:40:17 pm »
С тази карта с каква работа мога да се занимавам
недвижими имоти

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Натални карти
« Отговор #4024 -: Май 07, 2019, 09:28:53 pm »
Доколкото знам във Ведическата астрология Луната е важна за определяне занятието на натива. При него е хармоничен аспект с Уран на Трон, който пък е свързан добре с Меркурий също на Трон. Тоест някаква форма на комуникация по Уран - компютри, автоматика, електрификация, електронна апаратура(може и медицинска) и др. Меркурий в 5-дом, Уран в 1-ви и Луна в 11 - примерно с приятели да пишe софтуер(компютърни игри) за забавление(лично и аудиторията), за деца и др.   :017:
ПП. Стелиумът в 4-ти дом за мен е подвеждащ - Сатурн в Телец ще са някакви мъчности по отношение придобивките от Телец, диспозитора Венера е съвпад със Сатурн, семейният дом е и на капак на всичко телата в него нямат хармонични аспекти особено с външни обекти.
« Последна редакция: Май 07, 2019, 09:33:17 pm от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

slawi_00

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Натални карти
« Отговор #4025 -: Май 07, 2019, 10:14:00 pm »
Доколкото знам във Ведическата астрология Луната е важна за определяне занятието на натива. При него е хармоничен аспект с Уран на Трон, който пък е свързан добре с Меркурий също на Трон. Тоест някаква форма на комуникация по Уран - компютри, автоматика, електрификация, електронна апаратура(може и медицинска) и др. Меркурий в 5-дом, Уран в 1-ви и Луна в 11 - примерно с приятели да пишe софтуер(компютърни игри) за забавление(лично и аудиторията), за деца и др.   :017:
ПП. Стелиумът в 4-ти дом за мен е подвеждащ - Сатурн в Телец ще са някакви мъчности по отношение придобивките от Телец, диспозитора Венера е съвпад със Сатурн, семейният дом е и на капак на всичко телата в него нямат хармонични аспекти особено с външни обекти.
Аз тъкмо бях се насочил към това нещо, но чаках някакво потвърждение затова попитах тук. Много благодаря.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4026 -: Май 08, 2019, 02:55:14 am »
ПП. Стелиумът в 4-ти дом за мен е подвеждащ - Сатурн в Телец ще са някакви мъчности по отношение придобивките от Телец, диспозитора Венера е съвпад със Сатурн, семейният дом е и на капак на всичко телата в него нямат хармонични аспекти особено с външни обекти.
Сатурн е у-л на хороскопа, неговото Аз, нищо му няма в Телец, в който Уран е в падение, освен това Сатурн е  у-л на 2ри дом и Водолей, в който Уран е на трон и го квадратира - едва ли ще изкарва пари от компютри и сродните технологии, но пък е в съвпад с Венера на трон в 4д, която управлява 4ти, 5ти и 9ти дом, може да работи вкъщи като преводач, тур-оператор, онлайн търговия на дрехи, бижута, всичко, което има отношение по Венера и Телец, както и дейности по споменатите домове

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Натални карти
« Отговор #4027 -: Май 08, 2019, 10:57:27 am »
akruks, не е врат, шия е, не е шия гуша е, не е гуша - Жираф е   ;D
Пишеш онлайн-търговия, туроператор, преводач - всички тези работят с компютри. Онлайн търговеца без подобно устройство никога няма да е такъв, преводача има много по-висока скорост на работа с такава помощ и със старите книжни речници би бил неконкурентноспособен, туроператора какво прави - идват едни клиенти, прави им оферти и ако се съгласят всичко оттам-натам си го действа от настолното ЕИМ.
Мое мнение си е, че 4-му дом въпреки стелиума не е панацеята при него. Това което написах, да е софтуерен разработчик - много ясно, че може да го прави и от вкъщи. Но акцента е по-скоро 1, 5,11 дом. И не само при него, цялото поколение с Уран във Водолей предопределя може би една страст и склонност към виртуално, холограмно, електронизирано, дигитализирано, високотехнологично.
Бижута? Защо ли ми се струва не го интересуват....  :)
« Последна редакция: Май 08, 2019, 11:02:17 am от tagetes »
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4028 -: Май 08, 2019, 09:01:08 pm »
akruks, не е врат, шия е, не е шия гуша е, не е гуша - Жираф е   ;D

Бижута? Защо ли ми се струва не го интересуват....  :)
Познаваш ли го лично, че знаеш какво го интересува? А и човек на 19г се вълнува от едно, на 29 от друго и в крайна сметка не се знае накъде ще го отведе живота. Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и 4-то да го направиш.
Под компютри и технологии не се има предвид боравене с тази техника, по тази логика всяка сервитьорка, която маркира на компютъра поръчката е ИТ специалист
Моя приятелка преводачка, като ѝ се повреди компютъра го носи в сервиз, а не при друга преводачка
схващаш ли разликата, че всеки има врат, някои дълга шия, но не всички са жирафи  :012:
СЛВ също дава насоки за професионалната ориентация, по знак и по дом, но основно се гледа знака на МС и неговите управители.

Не на последно място

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Натални карти
« Отговор #4029 -: Май 08, 2019, 09:53:29 pm »
Искаш винаги да излезеш "Отгоре", но защо не погледнеш последният му пост - "Всъщност с това исках да се занимавам, но чаках за потвърждение". Може и да не го познавам, но само един знам дето е чиракувал при бижутерия и то вуйчо му е златар. Имам познат бивш съученик, програмист, питах го какво е рескин - не знае, каквото и де го питам за комп. игри - с това не съм се занимавал, не зная. Според теб ако е онлайн-търговец, туроператор и използва някаква база данни програма го прави прост юзър? Сервитьоркато от примера ти не я подценявай - не знаеш вкъщи с брат си какво правят на техния си уред. Някои имат CAD системите за някакво високо ниво на умение, а това де факто е една рисувална машина. За мен 1,5 - игри,11 домове при него със силни Уран и Меркурий ще дадат нещо като за деца, детско, ако има компютри. Затова написах компютърни игри. Той самият би се чувствал ювенилно, забавно, пълноценно. 4-ти дом няма хармонични аспекти. Питаха ли го преди мен - недвижими имоти, да пеел, да рисувал ,култура, с ръце да вае...по инерция, защото нали в "Познай професията" сме на вълна певци, актьори и спортисти - момчето лаконично - "Не" :)
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Натални карти
« Отговор #4030 -: Май 08, 2019, 11:52:51 pm »
Това е натална карта на първи братовчед на баща ми.Починал е.Не зная час на раждане,сложих Слънцето на Ац.Бихте ли предположили на каква възраст е смъртта и от какво.Без час.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Натални карти
« Отговор #4031 -: Май 09, 2019, 12:53:06 am »
Ако приемем, че домовата система не е точна, аз се заглеждам в Скорпион и Риби  -Нептун, Марс, Плутон и Юпитер. Нептун в Скорпион, Марс в Близнаци, Плутон в Дева, Юпитер в Риби - последната комбинация би трябвало да дава щастлива, спокойна, късна смърт. Обаче Марс наранява и Плутон, Нептун не са така хармонизирани. Напрегнал се е нещо, според мен по Марс в близнаци ще е, може би при кратко пътуване, някаква прекомерна, рязка физическа активност, работа в градината, на строеж и др. Нептун в Скорпион - защо пък не и при любовницата си да е тупнал  :57: Слънцето опозиция Сатурн  - баща му може да има някаква роля за кончината му. За възрастта нищо не мога да измисля, освен да предположа, че е на някаква средна възраст 40-60 г.  :017:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7343
Re: Натални карти
« Отговор #4032 -: Май 09, 2019, 07:21:22 am »
Ако приемем, че домовата система не е точна, аз се заглеждам в Скорпион и Риби  -Нептун, Марс, Плутон и Юпитер. Нептун в Скорпион, Марс в Близнаци, Плутон в Дева, Юпитер в Риби - последната комбинация би трябвало да дава щастлива, спокойна, късна смърт. Обаче Марс наранява и Плутон, Нептун не са така хармонизирани. Напрегнал се е нещо, според мен по Марс в близнаци ще е, може би при кратко пътуване, някаква прекомерна, рязка физическа активност, работа в градината, на строеж и др. Нептун в Скорпион - защо пък не и при любовницата си да е тупнал  :57: Слънцето опозиция Сатурн  - баща му може да има някаква роля за кончината му. За възрастта нищо не мога да измисля, освен да предположа, че е на някаква средна възраст 40-60 г.  :017:
Има попадения Тагетес.Ще изчакам някой друг,ако има предположения и ще пиша.Всъщност замислих се за това,че древните астролози едва ли са знаели часове на раждане,за да правят прогнозите си.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4535
Re: Натални карти
« Отговор #4033 -: Май 09, 2019, 09:15:53 am »
Може да е имал хронични проблеми със сърцето вид воднянка задържане на течности поради това пстомашни проблеми язви но да е живял доста защото Слънце Луна като хилеги евентуално нна трон както и Сатурн у8 Присъединявам се че може да е опъвал любовница или козичка  :D да е получил тромб аневризъм който е стигнал до белите дробове и е умрял Без застояване и тежки заболявания  Оо той млад е починал сега видях къде е Плутона и Уран значи отпада че доста е поживял
« Последна редакция: Май 09, 2019, 09:18:14 am от Ребека »

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Натални карти
« Отговор #4034 -: Май 09, 2019, 10:55:04 am »
Здравейте, бихте ли разгледали наталната ми карта.  :08: Интересно ми е дали може да се определи каква професия би ми подхождала и дали ми е писано да се омъжа и да имам деца и нещо в картата ми говори ли обратното  ??? Благодаря :)