Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 601402 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4065 -: Юни 19, 2019, 11:04:07 pm »
Всичко това ми прилича на неправилен подход към детето. Ако сестра ти си позволява да си изпуска нервите пред него, да и подвиква, да и се кара, вместо да говори, обяснява и да отвлича вниманието, нормално и детето да е изнервено и да изпада в истерии. Да сменят подхода и отношението според нуждите на малката, и повече внимание, разходки, игри, говорене, четене на книжки вместо тв и телефони.
Не съм нито психолог, нито психиатър, но в повечето случаи в родителите е проблемът, не в децата, независимо, че никой няма да си го признае.

Satin, и аз съм на твоето мнение и и го казвах постоянно, тя никакво внимание не ни обръщаше...
Не е нервен човек, нито вика, а е много бавна и не и се занимава.
Чух се с майка си и тя ми сподели че очакват всичко тя да върши, че сестра ми само и заповядвала какво да прави и как да го прави, а мъжът на сестра ми, все се оплаквал че е изморен и че бил гледал телевизия. Добрата новина е че майка ми и баща ми идват в София по работа за 1 месец и ще се заемат двамата родителя с детето.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #4066 -: Юни 20, 2019, 11:01:23 am »
Aquarius, за да разбереш, дали е в сила секстила Марс- Нептун, Венера- Марс, когато Марс е активиран по транзит, прогресия, дирекция, в солара, е времеви управител, реагираш в периода и с аналогиите/природата на Венера и Нептун. Бонусът при мажорнно неаспектирана планета е че, няма как да се определи, предугади как ще действа в определена ситуация, има си собствено виждане за нещата. Обикновено синастрично, когато е активирана такава планета става фокус, с нея натива най-силно изразява себе си или същата започва да работи като себе си . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4067 -: Юни 20, 2019, 11:35:02 pm »
Здравейте,
имам едни малки въпроси, които обаче доста ме интересуват. Гледам Марс и се чудя дали е неаспектиран
Марс е в семисекстил с Юпитер, с когото са във взаимна рецепция по управление; Венера със Сатурн са също във взаимна рецепция по управление, допълват се и работят в синхрон

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Натални карти
« Отговор #4068 -: Юни 21, 2019, 01:14:59 am »
За съжаление се съмняват в аутизъм при племенницата ми.

fortunades,
Прочетох, че детето е било на преглед при психиатър. Кой е насочил майката да го посетят и само психиатърът ли се съмнява в тази диагноза? Пишеш, че детето посещава ДГ, как е там положението?
Освен, че не говори, детето извършва ли дейности, които са характерни за възрастта, има ли очен контакт? Каква е играта на детето? При такава задръжка в говора е много важно родителите да не се бавят и вайкат, а да се работи ежедневно с детето.
Моето лично мнение е, че доста се спекулира с тази диагноза. От една страна има психиатри, които без подробно да обследват я поставят от раз, а други категорично я избягват. Тази диагноза се поставя след дълго и продължително наблюдение от екип специалисти, не само еднопосочно от психиатър.

През тази година много често наблюдавам, че децата, които най-общо са били тревожни по време на медицински преглед или кратък престой в болница (по информация на родителите) са били автоматично пренасочени към центровете за псих. здраве, откъдето всички се завърнаха с поставена диагноза - F81.9 Разстройство в развитието на училищните умения, неуточнено.
От друга страна по Наредбата за ПО, която се отнася и за ДГ при деца, при които се констатират някакви специфичности след извършена оценка от (ресурсен учител, логопед, психолог) от подаден сигнал на учител или специалист, който работи с детето то се пренасочва на допълнителна подкрепа, където му се осигуряват седмични консултации от специалистите, които съм посочила по-горе, които са от РЦПППО. И държавата следователно отпуска на съответната ДГ или училище средства в размер на около 3189лв. + допълнителни за дете, за да му се осигури добра развиваща се и приобщаваща среда, да се закупят материали и т.н. По мои наблюдения доста се злоупотребява с тези пари от страна на ръководствата и има голям стремеж да има все повече деца поставени в такава рамка...
« Последна редакция: Юни 21, 2019, 01:16:46 am от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #4069 -: Юни 21, 2019, 02:01:35 am »
Здравейте отново.
За съжаление се съмняват в аутизъм при племенницата ми.
Ще помоля за коментар на картата и, защото сестра ми е в шок и паника и не знаят какво да правят.
Аз се съмнявам, че има такова заболяване. Нямам доказателства за това, просто интуиция. Аз и сестра ми като малки деца около 5-6 годишна възраст сме ходили на логопед. Като аз съм започнала също да говоря по-късно, но както каза майка ми "Кой ти мислеше тогава че има такива болести изобщо".
Много Ви благодаря за отделеното време и коментари.
няма аутизъм, според картата, а и е малка още, че да искате да говори толкова много, все пак е на години за ясла, още с памперс на дупарата, а на тази възраст децата имат навик да се събуват и обичат да са голички, не е нещо необичайно- малката дъщеря си мяташе обувките от количката, сега внукът ми прави същото- есента метнал едната маратонка през прозореца на колата, за 70€ адидас заминал някъде по пътищата
https://www.noviteroditeli.bg/zdrave-zaedno/vsichki-vzrasti/9-ranni-priznaka-na-autizm

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Натални карти
« Отговор #4070 -: Юни 23, 2019, 03:09:19 pm »
fortunades,
Прочетох, че детето е било на преглед при психиатър. Кой е насочил майката да го посетят и само психиатърът ли се съмнява в тази диагноза? Пишеш, че детето посещава ДГ, как е там положението?
Освен, че не говори, детето извършва ли дейности, които са характерни за възрастта, има ли очен контакт? Каква е играта на детето? При такава задръжка в говора е много важно родителите да не се бавят и вайкат, а да се работи ежедневно с детето.
Моето лично мнение е, че доста се спекулира с тази диагноза. От една страна има психиатри, които без подробно да обследват я поставят от раз, а други категорично я избягват. Тази диагноза се поставя след дълго и продължително наблюдение от екип специалисти, не само еднопосочно от психиатър.

През тази година много често наблюдавам, че децата, които най-общо са били тревожни по време на медицински преглед или кратък престой в болница (по информация на родителите) са били автоматично пренасочени към центровете за псих. здраве, откъдето всички се завърнаха с поставена диагноза - F81.9 Разстройство в развитието на училищните умения, неуточнено.
От друга страна по Наредбата за ПО, която се отнася и за ДГ при деца, при които се констатират някакви специфичности след извършена оценка от (ресурсен учител, логопед, психолог) от подаден сигнал на учител или специалист, който работи с детето то се пренасочва на допълнителна подкрепа, където му се осигуряват седмични консултации от специалистите, които съм посочила по-горе, които са от РЦПППО. И държавата следователно отпуска на съответната ДГ или училище средства в размер на около 3189лв. + допълнителни за дете, за да му се осигури добра развиваща се и приобщаваща среда, да се закупят материали и т.н. По мои наблюдения доста се злоупотребява с тези пари от страна на ръководствата и има голям стремеж да има все повече деца поставени в такава рамка...

Прочетох, че детето е било на преглед при психиатър. Кой е насочил майката да го посетят и само психиатърът ли се съмнява в тази диагноза? Пишеш, че детето посещава ДГ, как е там положението?
Освен, че не говори, детето извършва ли дейности, които са характерни за възрастта, има ли очен контакт? Каква е играта на детето?


Здравей, romantica.

В петък са били на някакво специално училище и там специалистът е казал, че по-скоро било "Генерално разтройство на развитието" и била много изостанала. И когато и кажат да направи нещо, стига да иска-го прави без проблем, но когато не иска- се започва едно дивеене, крещене и пищене, тръшкане. Като например са я помолили да наниже на пръчка рингове по големина: взела 3-те най-големи и ги сложила, след това обаче сложила най-малкия и продължила със следващите по големина...
В понеделник ще ходят до Варна на психиатър, който е специализиран педиатър и той ще даде окончателно заключение. В момента е на ясла, от септември ще започне да ходи на ДГ. Едната докторка е казала, че и правело впечатление че не осъществява с майка си очен контакт през цялото време, докато са били при нея. Иначе сестра ми ми казва, че много пъти я е гледала в очите. Много обича да се гледа пред огледалото или прозорец отражението си и да си пее и танцува, да подскача и си говори нещо на нейния си език.
И аз мисля, че се спекулира... ще видим другата седмица. Но от Юли ще я записват два пъти в седмицата на това училище за специализирана помощ при деца с такива диагнози. Майка ми се занимава с деца цял живот и беше казала на сестра ми, че внучка и изостава и че има проблем. Но както винаги между майка и дъщеря има неразбирателство, но очевидно е била права. Докато е с майка ми, почти не прави такива номера.

няма аутизъм, според картата, а и е малка още, че да искате да говори толкова много, все пак е на години за ясла, още с памперс на дупарата, а на тази възраст децата имат навик да се събуват и обичат да са голички, не е нещо необичайно- малката дъщеря си мяташе обувките от количката, сега внукът ми прави същото- есента метнал едната маратонка през прозореца на колата, за 70€ адидас заминал някъде по пътищата
https://www.noviteroditeli.bg/zdrave-zaedno/vsichki-vzrasti/9-ranni-priznaka-na-autizm

akruks,
И аз така мисля. Просто е доста опъка, като леля си :D
Дай Боже всичко да се оправи да  започнат да работят към решаването на проблема.

Благодаря Ви!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натални карти
« Отговор #4071 -: Юни 24, 2019, 10:57:10 am »
Моята дъщеря е на 12 години и не може да говори. Има генетичен проблем. В нейната карта има съвпад на Слънце и Меркурий в 10 дом в Дева. Но мисля, че по-скоро в моята карта би трябвало да има указание.

Би ли споделила повече? Какъв е този генетичен проблем, в смисъл-от майка на дъщеря, или през поколение се проявява? Къде са възлите в твоята и нейната карта? И този съвпад меркурий/слънце-с какъв орбис е?
Имам позната с детенце с Даун, по картата не личи особено, а самото дете е много обичливо и контактно. Да, проблемите са много и са ясни, но въпреки това си личи характерът.

Зуоки

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Натални карти
« Отговор #4072 -: Юни 24, 2019, 11:48:52 pm »
Здравейте аз съм нова тук и имам общо понятие от натална карта, бихте ли ми разчели тази, относно сатурн и плутон в  1 дом благодаря  предварително.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4073 -: Юни 25, 2019, 06:47:28 am »
Здравейте аз съм нова тук и имам общо понятие от натална карта, бихте ли ми разчели тази, относно сатурн и плутон в  1 дом благодаря  предварително.
Карта на дете,родено 2017г?

Зуоки

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Натални карти
« Отговор #4074 -: Юни 25, 2019, 07:20:07 am »
Да  на моят син е картата  ; :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Натални карти
« Отговор #4075 -: Юни 25, 2019, 12:07:08 pm »
Да  на моят син е картата  ; :)
и какво за сина? Планети в 1ви дом винаги засягат натива по някакъв начин, проблеми във взаимоотношенията когато му дойде времето. Може да има белег някъде по тялото, негов 1 ви дом е баби/дядовци, така че родителите на бащата, или твоите родители са разделени вероятно... Не се вглеждай в картата на това малко дете, аз направих тази глупост.

Зуоки

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Натални карти
« Отговор #4076 -: Юни 25, 2019, 01:09:48 pm »
Благодаря за информацията, това е вярно за родителите  на мъжът ми родителите са в много сложно отношение а моят баща е починал, прява сте може би съм много любопитна да надникна в звездите и  може би не е за хубаво  все пак много благодаря аз съм скорпион и това и и това се вижда като информация в картата на синът ми нът  ми сигурно сте го видяли😘

Зуоки

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Натални карти
« Отговор #4077 -: Юни 25, 2019, 01:48:43 pm »
Сафо а би ли казала нещо за плутон в 10 дом на тази карта ,това е карта на мъжът ми, който е вманиачен да прави бизнес но до тук все се доверява на неподходящите сътрудници и нищо, но това не го отказва и продължава да гони целите си дали се вижда успех като краен резултат?

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Натални карти
« Отговор #4078 -: Юни 25, 2019, 02:39:37 pm »
Мога ли аз да се включа, но уточнявам, че съм супер начинаеща?

Според мен мъжът ти не се справя особено добре с тези неща по следните причини:

Управителят на втори дом (личните финанси, изкараните пари, собственостите и т.н.) е ретрограден и в опозиция с един слаб Меркурий (планетата на мисълта) - Меркурий е в падение в Риби и в 3-ти дом, което са познатите, приятелите. Освен това Меркурий управлява 7ми дом, което пък са съдружници и всякакви партньори, включително бизнес партньори.
Човекът много лесно се води за носа, ми се струва... И в това е целият му проблем.
Не знам дали не бива да си насочи усилията към самостоятелни проекти и преди всичко интелектуални или свързани по някакъв начин с интелект, информация, наука ... Заради управителят на финансите (2-ри дом) Сатурн в интелектуален знак (Дева) и в 9-ти дом...

Ако има по-напреднали участници, може би ще са по-полезни за анализа, тъкмо и да ме поправят ако съм сбъркала някъде (и ако имат желание)
I deserve the best.

Зуоки

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Натални карти
« Отговор #4079 -: Юни 25, 2019, 04:59:22 pm »
Венера ли е ретроградна в 2 дом?Мъжът ми наистина е много добър но има страшно много приятели, и като цяло хората го харесват, привлича вниманието на на хората, за сатурн в 9 дом е вярно той всичко което го интересува го изучава до най малкият детайл. За всичко е много прецизен находчив той е човек с неизчерпаема енергия единствено е много доверчив което му е недостатък ...много трудности е имал но е човек който не се пречупва.