Автор Тема: Лунички  (Прочетена 4284 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лунички
« -: Юли 06, 2013, 01:04:03 pm »
От  кои планета/и ,знаци ,конфигурации,АСЦ според вас са ни "подарък" или пък "комплекс' ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунички
« Отговор #1 -: Юли 06, 2013, 07:01:11 pm »
От аюрведична гледна точка - силна питта доша или ако същата е в дисбаланс.

Слънце, Марс, понякога и Юпитер, макар че последния го свързват повече с капха (в Риби). Марс и Сатурн в аспект в кендра (ъглови домове) също могат да дадат подчертана питта (или в дисбаланс) в темперамента.

От медицинска гледна точка свръхпигментацията се свързва с недобро функциониране на черния дроб, т.е. отново стигаме до Юпитер - да речем, той може да има по-специфичен статус в хороскопа.

Но не познавам много луничави и пигментирани хора, така че не мога да правя никакви обобщения.

Подчертана питта доша дава чувствителна към слънцето кожа и фоточувствителни очи. Обикновено суха, пигментирана кожа, светли очи и светли коси - от рижи до руси и златистокестеняви. При акцент на питта доша може да има и кожа, склонна към зачервяване, дава и червендалеста по рождение кожа.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунички
« Отговор #2 -: Юли 06, 2013, 11:30:41 pm »
Аз не мога да "чета" ведическа астрология ,но ми направи впечатление ,че Юпитер ,Марс и Сатурн са 'виновници" за тях .Мога да кача няколко карти ,заради казуса. А дали не участва и Венера тук  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунички
« Отговор #3 -: Юли 06, 2013, 11:37:10 pm »
Навремето три луничави съученички имах - интересното е, че и трите бяха със Слънце в Близнаци. И едно приятелче от детството - Лъвче - с лунички и светлорижа коса.

А, сетих се за още една рижава и луничава съученичка, имаше и пъстри очи, при това различни - Слънце в Овен, Луна в Близнаци.

В нашето семейство няма никой със свръхпигментация, така че не мога да изследвам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунички
« Отговор #4 -: Юли 06, 2013, 11:55:35 pm »
В моето семейство сме трима -дядо ми,майка ми и аз ,Слънце в Овен ,Слънце Водолей,Слънце Риби .Никой от тримата не е риж,дядо ми беше с много светло руса коса и розов тен ,сини очи ,точно като англичанин,майка ми със светло кестенява коса ,кафяви очи,леко матова кожа,аз съм с тъмно кестенява коса към черна ,с пъстри очи и светла кожа .И при двете ни Юпитер е в знак на Венера ,трябва да попитам на дядо ми за годината . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“