Автор Тема: Месечен хороскоп-лунар  (Прочетена 217758 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #30 -: Март 18, 2014, 04:09:07 pm »
Аз пак с въпросче се появявам :)

Колко трае действието на лунациите? При новолунието обсъдихме тук моя лунар. Сега, при пълнолунието картата естествено е друга, но събитията, които се случват при пълнолуние, имат ли връзка и с новолунието, имайки впредвид, че все пак двете са част от един цикъл. Ако трябва, ще кача и картата на пълнолунието, ако е интересно, или необходимо, и ще обясня ситуацията.
Бъркаш понятията Новолуние и Пълнолуние с лунар
Лунар е месечна прогностична карта, направена на база точния съвпад на твоята лична Луна с транзитната Луна за месеца, спрямо мястото където се намираш;  Новолуние е съвпад на транзитна Луна с тр Слънце, а Пълнолуние е опозиция на транзитна Луна с тр Слънце

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #31 -: Март 18, 2014, 07:05:10 pm »
Аз пак с въпросче се появявам :)

Колко трае действието на лунациите? При новолунието обсъдихме тук моя лунар. Сега, при пълнолунието картата естествено е друга, но събитията, които се случват при пълнолуние, имат ли връзка и с новолунието, имайки впредвид, че все пак двете са част от един цикъл. Ако трябва, ще кача и картата на пълнолунието, ако е интересно, или необходимо, и ще обясня ситуацията.
Бъркаш понятията Новолуние и Пълнолуние с лунар
Лунар е месечна прогностична карта, направена на база точния съвпад на твоята лична Луна с транзитната Луна за месеца, спрямо мястото където се намираш;  Новолуние е съвпад на транзитна Луна с тр Слънце, а Пълнолуние е опозиция на транзитна Луна с тр Слънце

малийййй, верно ... благодаря ти. Съвсем съм се сдухала вече явно. Сега ще преосмисля нещата. Благодаря, че си направи труда да ми обърнеш внимание.

 O:-)

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #32 -: Март 18, 2014, 09:05:06 pm »
А какво бихте казали по следващия ми лунар? Струва ми се къде по-добър от предишните. Този Марс във 2 дом обаче нали не значи загуба на пари?

По сегашния ми лунар приключване на отношения с никого нямам, но заради проблема с рамото се налага да седя повече у нас (когато не съм на работа). С колежката имахме известни разногласия, но после изгладихме нещата (засега).

на мен в натала ми е там :) - просто ще ти се харчи, ще ти се ще да купуваш, но имайки впредвид, че е ретрограден в момента ... може би няма да са удачни покупките. Освен това, теоретично, марс в 2 дом дава стремеж за печелене на пари, ама със собствен труд, не от тотото :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #33 -: Март 18, 2014, 09:41:56 pm »
А какво бихте казали по следващия ми лунар? Струва ми се къде по-добър от предишните. Този Марс във 2 дом обаче нали не значи загуба на пари?
::) ::) ::)
показва лекота при боравенето с пари, неочаквани приходи от работа, енергичност и предприемчивост по отношение на финансови въпроси, но в същото време заработените пари не носят удовлетворение, често хората губят реална представа за ценностите.

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #34 -: Март 18, 2014, 09:48:48 pm »
А какво бихте казали по следващия ми лунар? Струва ми се къде по-добър от предишните. Този Марс във 2 дом обаче нали не значи загуба на пари?
::) ::) ::)
показва лекота при боравенето с пари, неочаквани приходи от работа, енергичност и предприемчивост по отношение на финансови въпроси, но в същото време заработените пари не носят удовлетворение, често хората губят реална представа за ценностите.

 :) :) Дейн Ръдиар го описва така "финансов гений или прахосник" :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #35 -: Март 18, 2014, 10:14:43 pm »
Майка ми е с натален Марс във втори дом, в Телец. Такова прахосничество няма :) Винаги е била добре финансово, но винаги сама си е изкарвала заработеното, с много труд и енергия. Наистина сякаш, точно както е споменато по-горе, на моменти губи реална представа за ценностите. Това че Марс е в Телец, никак не помага, да е по-пестелива и разумна в харчовете.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #36 -: Март 27, 2014, 05:19:13 pm »
Случвало ли ви се е Лунара за месеца да е в пълен съвпад с осите от натала, това предстои при мен след няколко месеца, обяснението за солара е,че годината е съдбоносна, а за лунара сигурно същото, но за текущия месец, ако имате наблюдения споделете!   

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #37 -: Март 27, 2014, 07:20:32 pm »
Случвало ли ви се е Лунара за месеца да е в пълен съвпад с осите от натала, това предстои при мен след няколко месеца, обяснението за солара е,че годината е съдбоносна, а за лунара сигурно същото, но за текущия месец, ако имате наблюдения споделете!   
Да, февруари месец куспидите на лунара са в съвпад с тези на натала
нищо повече не ми се случи от това, което ми се е случвало и друг път
любовен смс от мъжа ми за 14-ти, а на 15-ти се скарахме с майка ми, т.е. тя изпадна в истерия, а аз не я отразих този път(може би това е новото)
но са от значение и другите показатели в лунара- тогава съм имала лун Плутон У3 в лун 4д в опозиция с лун Юпитер У4 в 10д

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #38 -: Април 06, 2014, 03:09:20 pm »
Виждате ли перманентна релокация в чужбина в този лунар (предстои след няколко месеца), или на мен така ми се струва?
Почти напълно индентичен с друг мой лунар отпреди 12 години, даже и планетите повтарят същото разположение по домове. Изключително важни събития имаше тогава, чудя се дали е възможно и сега да предстоят пак такива важни промени. Естествено, процесите са задействани месеци напред, но фактическите събития ще се случват във времето на действие на този конкретен лунар.

Освен акцента върху оста 3-9, виждам сякаш и смяна на работа, присъединяване към някаква организация, по-големи доходи,като всичко това ще бъде лесно и безпроблемно осъществено,според желанията на натива. Това ако не е телешки оптимизъм :012:
« Последна редакция: Април 06, 2014, 05:44:29 pm от MayFlower »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #39 -: Април 06, 2014, 03:19:32 pm »
Дай Боже пари всекиму.  :012:
По този лунар - лун. асц. в 9 натален дом, лун. У1 в 10 лун/6 нат дом - възможна е смяна на работата, възможно желание за преместване, но за релокация в чужбина. Парички ще има, основно от работата ти, а не изкарани от хазарт. Ще се чувстваш доволна от контактите си с другите хора, възможни са кратки пътувания из страната.

Много ти благодаря за бързия отговор! Аз винаги съм много субективна, особено като видя индикация за събитие по домове 3-ти -9-ти, винаги е в помощ страничен поглед!

Значи наистина има положителни тенденции заложени за дадения месец, дано се материализират!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #40 -: Април 06, 2014, 03:38:49 pm »
При мен днес влиза в сила новия лунар. Акцент на 2ри дом, стелиум там, плутон на асц , управителя на асц сатурн на мц, луната в 6ти. Май се очертават личностни и работни промени .  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #41 -: Април 06, 2014, 04:04:34 pm »
При мен днес влиза в сила новия лунар. Акцент на 2ри дом, стелиум там, плутон на асц , управителя на асц сатурн на мц, луната в 6ти. Май се очертават личностни и работни промени .  ::)

Флора, в текущия лунар имам новолуние във втори дом, плюс Меркурий и Уран пак там, доста силен акцент, както при теб. Лунарния втори дом попада в 6-ти натален, дали мина и седмица откакто влезе в действие картата, получих предложение за нова работа, с доста добро заплащане. Понякога са много буквални лунарите. Четох, че започнатото при настоящия лунар, се реализира в следващия, каквото започнеш в следващия, виждаш резултат в по-следващия и т.н.


Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #42 -: Април 06, 2014, 04:15:35 pm »
Флора, в текущия лунар имам новолуние във втори дом, плюс Меркурий и Уран пак там, доста силен акцент, както при теб. Лунарния втори дом попада в 6-ти натален, дали мина и седмица откакто влезе в действие картата, получих предложение за нова работа, с доста добро заплащане. Понякога са много буквални лунарите. Четох, че започнатото при настоящия лунар, се реализира в следващия, каквото започнеш в следващия, виждаш резултат в по-следващия и т.н.



Mayflower, благодаря за коментара.  :) Дано има добро проявление, както при теб. Истината е , че лунното затъмнение сега също ще ме аспектира доста, кардиналния кръст прави аспекти с почти всичко в картата, изглеждат уж големи промени за април , но да видим. Много се надявам да е нова работа, най-вече това , което искам, а не е да е колкото  за парите и преживяването  :012:. Сещам се тук си коментирала, че нямаш събитийност по картата. Сега поне са се раздвижили нещата, с този кардинален кръст няма как да е иначе. А на мен новолунието ми беше в 10ти дом, пак свързано с работа. При мен обикновено все 10, 6 и 1 са ми активни в тези лунари, понякога 9 , 7 и 11.Това е интересна информация за предходния солар, трябва да видя какъв е бил, че не си спомням вече .  :) А сега забелязах, че всъщност при новия осите са обърнати, лунарен ац е на натален дц и обратното. Интересно се очертава...
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #43 -: Април 06, 2014, 04:23:00 pm »
Виждате ли перманентна релокация в чужбина в този лунар (предстои след няколко месеца), или на мен така ми се струва?
Почти напълно индентичен с друг мой лунар отпреди 12 години, даже и планетите повтарят същото разположение по домове. Изключително важни събития имаше тогава, чудя се дали е възможно и сега да предстоят пак такива важни промени. Естествено, процесите са задействани месеци напред, но фактическите събития ще се случват във времето на действие на този конкретен лунар.

Освен акцента върху оста 3-9, виждам сякаш и смяна на работа, присъединяване към някаква организация, по-големи доходи,като всичко това ще бъде лесно и безпроблемно осъществено,според желанията на натива. Това ако не е телешки оптимизъм :012:
лун. ASC в 9д- път в чужбина, като може да е продължителен престой, начало на академично образование или преподаване, лун 9д в 4д- преместване на дома надалеко, може и зад граница
пари и работа, активност в тази връзка, успех - тр Юпитер ще е в съвпад с Марс у2, 5, 6, лун. Луна у1 в лун 10д

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #44 -: Април 06, 2014, 04:58:21 pm »
Веско, няколко пъти съм построявала карти на опозиционни лунари, без да имам идея, как да ги разчитам. Сега като ме подсети за този вид карти, ще разровя да потърся къде точно гледах много подрбоно инфо не само за лунари, ами имаше даже и за солунарите-момента когато транзитната Луна застава върху натално Слънце, прави се отделна карта пак. Няколко вида са картите, които можем да построим за рамките на един месец, по движението на Луната. Полезно би било, да се направят всички видове и  да се търси връзка. Аз единствено съм си описала на отделни страници, всички лунари за годината, прелиствам предходния и следващия винаги, за да имам някаква представа какво се случва.

Флора, аз на всички дотегнах с моите оплаквания за несъбитийната моя карта! Но то си е цяла мъка, да напъваш без резултат. Вече друг е върпоса каква е моята субективна представа за проявления, може би искам прекалено много, това ми пречи да оценя и осъзная дребните неща, които се случват ежедневно. Вселената сякаш най-после ме чу, важни точки засягат конфигурациите през април, после само да не стане така, че да се оплаквам от прекалено много събития :)
Късмет и на теб през април!

Акрукс, благодаря за пореден път, за включването!

Много ми помагате с коментарите си, наистина!