Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168541 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #120 -: Януари 28, 2018, 04:35:54 pm »
Уверявам те, че срещу теб да бягат, наистина няма как да те стигнат.

Първо.. си развий изказа... после започни да се изказваш,защото... само главоболие създаваш с недомислиците си... Тип... махленски тъпизми..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #121 -: Януари 28, 2018, 04:49:20 pm »
Най-добрата ми приятелка от гимназията е Скорпион с АС Лъв. И съм расла сред две Лъвици – Слънце в Лъв и и Слънце/АС в Лъв. Двете ми най-близки жени, след мама /но всъщност тя ми беше най-далечна/. Моите Лъвици обаче са със земни Луни и земни Венери. Цял живот се трудеха до несвяст, продължиха да работят и след официално пенсиониране. Много всеотдайни и лоялни към семейството. При двойната Лъвица имаше дори саможертва в името на децата /нещо, което категорично не мога да кажа за мама Риба/. И двете бяха омъжени за Овни – много трудни бракове, изпълнени с напрежение и конфликти /от страна на мъжа/.

Иначе двойки Лъв–Скорпион не познавам. Но сред четирите фиксирани знака Телецът и Лъвът са по-недалновидни, което ги сближава. И при двамата егото е силно застъпено, стремят се към комфорт и добър стандарт. Скорпионът и Водолеят са по-прозорливи и аналитични, с по-изявена менталност.
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 04:51:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #122 -: Януари 28, 2018, 05:36:29 pm »
Първо.. си развий изказа... после започни да се изказваш,защото... само главоболие създаваш с недомислиците си... Тип... махленски тъпизми..
Първо прочети собствените си простотии и тогава осъждай хората, които по деликатен начин ти намекват да спреш с идиотизмите си.
Няма ли да питаш Грег и Весо колко им са дълги, та да правиш сравнения и да си по- по- най?
Кое да ти стигнат- идиотизма, инфантилизма или смачканото в реала его , което търси подкрепа в глупави сравнения?
Абе, има ли опция мнения на даден потребител да се скриват, веднага ще се възползвам ..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #123 -: Януари 28, 2018, 05:44:19 pm »
Преди имаше такава опция, сега не знам. Можеш да сложиш някого в списъка с приятели, може и в игнор листа.

На мен игнор не ми е нужен, защото просто не чета потребителки, които не са ми интересни. Или прилагам техника на избирателно диагонално четене.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #124 -: Януари 28, 2018, 05:46:36 pm »
Първо прочети собствените си простотии и тогава осъждай хората, които по деликатен начин ти намекват да спреш с идиотизмите си.
Няма ли да питаш Грег и Весо колко им са дълги, та да правиш сравнения и да си по- по- най?
Кое да ти стигнат- идиотизма, инфантилизма или смачканото в реала его , което търси подкрепа в глупави сравнения?
Абе, има ли опция мнения на даден потребител да се скриват, веднага ще се възползвам ..

Има,блокираш потребителя.. Или по-точно го вкарваш в игнор листатата си.
И.. що за въпрос да съм питал Грег и Веско,та те кой са? И какво да ги питам? Ти добре ли си? По деликатен начин ми намеквали... Зададох ясен въпрос.. Няма смисъл от празни мнения - срещу мен да били не могли да ме стигнат.. каква мисъл само..

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #125 -: Януари 28, 2018, 06:05:43 pm »
Благодаря, ще се възползвам.
Мисълта е много хубава и сравнително често се ползва в речта, това, че не си я чул, говори за теб.
Ето, затова Скорпионът ще диша праха на Лъва- той отминава с достойнство , а ти веднага скачаш и жилиш. Никой се не плаши от Слънце, но щом стане въпрос за Плутон, си плюят в пазвата.
Иначе аз съм много добре и като попадна на такива като теб, разбирам , че съм още по- добре и чукам на дърво, че съм с всичкия си.
Празните мнения са последствия от твоят празен въпрос.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

paganne

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #126 -: Януари 28, 2018, 06:27:57 pm »
Благодаря, ще се възползвам.
Мисълта е много хубава и сравнително често се ползва в речта, това, че не си я чул, говори за теб.
Ето, затова Скорпионът ще диша праха на Лъва- той отминава с достойнство , а ти веднага скачаш и жилиш. Никой се не плаши от Слънце, но щом стане въпрос за Плутон, си плюят в пазвата.
Иначе аз съм много добре и като попадна на такива като теб, разбирам , че съм още по- добре и чукам на дърво, че съм с всичкия си.
Празните мнения са последствия от твоят празен въпрос.

 :72:  :-*

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #127 -: Януари 28, 2018, 06:44:17 pm »
Благодаря, ще се възползвам.
Мисълта е много хубава и сравнително често се ползва в речта, това, че не си я чул, говори за теб.
Ето, затова Скорпионът ще диша праха на Лъва- той отминава с достойнство , а ти веднага скачаш и жилиш. Никой се не плаши от Слънце, но щом стане въпрос за Плутон, си плюят в пазвата.
Иначе аз съм много добре и като попадна на такива като теб, разбирам , че съм още по- добре и чукам на дърво, че съм с всичкия си.
Празните мнения са последствия от твоят празен въпрос.

Хо-хо-хо... Достойнство.. Най-големите политици,тоест лъжци,лицемери,актьори,позьори са Лъвовете.. какво ти достойнство.. чист клоун..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #128 -: Януари 28, 2018, 07:11:00 pm »
Али, дай пример за български политик под знака на Лъв, че не се сещам.

Всеки знак се разделя на накшатри и влиянието е различно. В Лъв има Пушйа, Ашлеша, Магха.
Магха е най-царствената и се свързва с Регул. Тя дава по-успели хора /ако други фактори го потвърждават/, честолюбиви, амбициозни, предприемачи. Например сегашният американски президент Тръмп – Близнак, но с АС и Марс в Магха.

Пушйа е накшатра с по-мек нрав, стига да не е в частта, която попада в марсова терма – в края на тропически Рак. Но ние нали за Лъв си говорим. Тя дава добри умения за лавиране и измъкване от конфликтни ситуации, по-мазен маниер, стават и добри политици или административни служители. Понякога проявяват и двуличие, когато се опитват да заобиколят конфликтна ситуация и да излязат с минимум щети. Хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло – това е техният принцип.

Ашлеша е много недолюбвана от ведите. Свързват я с прикритост, подмолност, пороци. Но дава и много хладен, пресметлив ум. Издебват и тогава нападат. С лекота напипват слабите места на човека и захапват именно там. Винаги умеят да се възползват от това, което предлага дадена ситуация, особено ако е в ущърб на отсрещния /и тогава да го смачкат, да нападнат от засада/. Тази накшатра се свързва със свещените Наги – змийски божества, с тяхната хипнотична сила и отрова. Много пресметливи, разсъдливи, изглеждат премерени. Има го и при Пушйа, но тя е с по-добродушен нрав. Сред трите "лъвски" накшатри Магха е най-експанзивна, широкоскроена и открита, макар че минава за "урга", т.е. сурова, жестока. От трите най-мазна е Пушйа – в лъвската ѝ част. Ашлеша е най-пресметлива.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #129 -: Януари 28, 2018, 07:32:37 pm »
По индийската де има помия, всичкото е в мойта карта :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #130 -: Януари 28, 2018, 07:39:37 pm »
И в моята – по античната и ведическата. Не толкова по терми и накшатри, колкото по домове.  :012:

Но и с това се живее. Просто се примиряваш с по-ограничените възможности. И постигаш максимума, които ти е даден, с оглед на средата и обстоятелствата. Но никой не може да си надскочи хороскопа. Поне ние, простосмъртните.

Но и с хороскопи, в които на пръв поглед е заложен голям потенциал и лекота, виждам посредствени изяви. Тръгват по линията на най-ниското съпротивление и само мрънкат колко са неоценени.

Иначе за прехвалените Лъвове да обобщим  ;D

Благородство, широкоскроеност – Магха
Доброта, загриженост – Пушйа
Ашлеша... – ще я подмина. Но пък са с доста премерени и обмислени реакции в ситуации, които засягат личния им интерес.



« Последна редакция: Януари 28, 2018, 07:48:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #131 -: Януари 28, 2018, 07:52:58 pm »
Хо-хо-хо... Достойнство.. Най-големите политици,тоест лъжци,лицемери,актьори,позьори са Лъвовете.. какво ти достойнство.. чист клоун..
Цикъл марс/юпитер върху слънцето ти и виж само какво си причиняваш.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #132 -: Януари 28, 2018, 07:57:48 pm »
Накшатрите по сидерал или по тропикал да ги разглеждаме?
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #133 -: Януари 28, 2018, 07:59:52 pm »
Накшатрите по сидерал или по тропикал да ги разглеждаме?

Ведическият Зодиак е сидерален, разглежда се задължително с прецесия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #134 -: Януари 28, 2018, 08:10:17 pm »
Цикъл марс/юпитер върху слънцето ти и виж само какво си причиняваш.

Да.. Защото имам враг - буквално враг,зодия Лъв. И се чудя какво добро ще ми донесе,какво може да ми донесе този Юпитер в Скорпион,скоро някъде бях чел че е много добре,но при 6-ти дом е точно обратното - още повече проблеми,предишните проблеми се подсилват..