Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168590 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #450 -: Юни 08, 2018, 11:31:25 pm »
Помните ли едно време във форума на АН колко беше интересно? Имаше много потребители, които пишеха постоянно. Правеха се теми, изследвания, наистина се пишеше за астрология. Но имаше и много забавление. Беше пълно с много потребители. И се пишеше много и за астрология и за забавление. И наистина беше интересно и забавно.

Чудя се какво ли е станало сега с тези потребители. Иска ми се да поклюкарстваме и да ги обсъдим.

Форума на АН?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #451 -: Юни 14, 2018, 03:33:12 pm »
Колко дълго може да ви държи една обида,проява на неуважение и така нататък? Можете ли да прощавате,прощавате ли често? А,после съжалявате ли,че сте простили - случвало ли ви се е да простите и после пак да получите същото отношение към вас?
Питам,защото аз не прощавам,мен като че ли ме държи и ще ме държи до гроб. Мисля,че разбрах двуличието на хората и факта,че за да бъдат опростени,за да има се прости влизат в най-различни образи,поставят най-различни маски с цел да вземат нужното за тях нещо от вас и после пак връщат истинския си образ...
Може би звучи... като типично Скорпионско черногледство,но е истина... И Скорпионите не са прозорливи хора,те казват истината не защото са прозорливи,а защото са честни... Докато всички други... виждат истината... но играят... просто играят... Играчи... Блъфират,правят, струват... Заблуждават... Както се казва - за заблуда на врага...
« Последна редакция: Юни 14, 2018, 03:35:28 pm от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #452 -: Юни 14, 2018, 03:59:47 pm »
Колко дълго може да ви държи една обида,проява на неуважение и така нататък? Можете ли да прощавате,прощавате ли често? А,после съжалявате ли,че сте простили - случвало ли ви се е да простите и после пак да получите същото отношение към вас?

Зависи каква е обидата, кой е човекът и каква е вредата от него.
На приятелите прощавам бързо и често, без оглед на това, че като цяло манталитетът им и отношението не се променят. Или ги приемаш такива, каквито са, или продължаваш напред сам, без приятел(к)и. Или с нови приятели, с които гледате в една посока. Напоследък при мен второто е актуално. Дистанцирам се от хора, с които нищо не ни свързва, и от такива, с които нямаме общи споделени мигове от живота. Стремя се към равностойни приятелства – с хора, с които ми е приятно да комуникирам, от които мога да науча нещо, трябва да ми е интересно да ги слушам какво говорят (а не празни дрънканици).

Път за прошка винаги има, рядко съм била категорична, такива хора по-скоро са изключение.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #453 -: Юни 14, 2018, 04:56:53 pm »
Несправедливото и несъответстващо на мен отношение трудно го преглъщам и забравям, освен ако не се балансира. И да са се държали гадно, обидно и лошо с мен, в един момент се появява емоционално насищане и апатия към думи и отношение, които са ме наранили.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #454 -: Юни 14, 2018, 04:59:09 pm »
Това че прощаваш на някой, не значи ,че искаш да си ближете заедно сладоледите. Прощавам ти , но си върви на твоя клон-далеч от мен. :012:  Разочарованието разлюбва ,разминават се вселените, вибрациите, всичко, покойникът живее в успоредна вселена и вашите местообитания вече са с различна плътност. Аз не им прощавам щото мисля, че са се променили-не са и аз не съм толкова глупава,зная че са същите лайна ,правят театър, като им посмачка малко фасона живота и после пак щуреят. Прощавам им защото са жалки, а не защото съм готова да отдам отново енергия на вампири . Прощавам им защото съм благодарна че чрез конфликт са разобличени и изчистени от живота ми тъпото е като почват пак да се домогват до теб все едно куп низши плазмодии ги обитават и карат пак да пълзят към мен  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #455 -: Юни 14, 2018, 05:33:29 pm »
Това че прощаваш на някой, не значи ,че искаш да си ближете заедно сладоледите. Прощавам ти , но си върви на твоя клон-далеч от мен. :012:  Разочарованието разлюбва ,разминават се вселените, вибрациите, всичко, покойникът живее в успоредна вселена и вашите местообитания вече са с различна плътност.

И аз съм така. Прощавам, обръщам гръб на обидата, но вече има изградена граница между мен и човека. Различни вселени сме – може да са успоредни, но вече не се пресичат. Поне в приятелствата е така. Ако се намесят силни и трайни любовни чувства /дълбока обич/, там е друго. Но спрямо кухи приятелства имам същия подход – нека си стоят на клона. Особено щом отдавна ми е станало ясно, че нямат искрена заинтересованост и участие в живота ми /и не търсят същата споделеност от мен/. Повечето обиди идват от неосъзнати хора и такива, които виждат само своята паница. Така че защо да им се сърди трайно човек, те просто са си такива. И дори не го осъзнават, което е хем тъжно, хем жалко.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #456 -: Юни 14, 2018, 07:08:10 pm »
Въобще не осъзнават, някои са тотално гадни,а нямат грам съвест, страшно уродливи същества ,независимо роднини или други познати. Имам чувството че са създадени от нещо гнусно ,като гъста тъмна тинеста материя ,понякога съм виждала други влияния в очите им ,който както иска да ги нарича.Отделно някои наистина са огроничени портали ,ниво животни-мръвка без дух. Ами няма нюейдж или християнски хуманизъм дето да ме накара да ги обичам и целуна- не те не се побеждават с любов ,само с битка и война .

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #457 -: Юни 14, 2018, 07:11:49 pm »
Въобще не осъзнават, някои са тотално гадни,а нямат грам съвест, страшно уродливи същества ,независимо роднини или други познати. Имам чувството че са създадени от нещо гнусно ,като гъста тъмна тинеста материя ,понякога съм виждала други влияния в очите им ,който както иска да ги нарича.Отделно някои наистина са огроничени портали ,ниво животни-мръвка без дух. Ами няма нюейдж или християнски хуманизъм дето да ме накара да ги обичам и целуна- не те не се побеждават с любов ,само с битка и война .

 :012: :012:

 ;) ;)

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #458 -: Юни 14, 2018, 08:27:58 pm »
а, аз си мисля, че е от особено значение за самите нас да се научим на обективност по отношение на ситуации и хора
най-лесно се случва чрез повечко живи контакти и способност за дозирана самокритичност, нищо че по-лесното "вси са ни виновни" идва по инстинктивен път за самосъхранение, ама не точно неизкривен по Слънце/Луна и АС

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #459 -: Юни 15, 2018, 10:26:59 am »
 Отправям желание към Вселената  :012: да ми дойдат повечко пари в портомонето. За нови лаптоп и хладилник.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #460 -: Юни 15, 2018, 11:27:09 am »
Отправям желание към Вселената  :012: да ми дойдат повечко пари в портомонето. За нови лаптоп и хладилник.

То това не се прави така.Има цяла книга написана за тази работа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #461 -: Юни 15, 2018, 02:03:34 pm »
Отправям желание към Вселената  :012: да ми дойдат повечко пари в портомонето. За нови лаптоп и хладилник.

А, дано! От моята поразяваща уста директно в Божиите уши!  :72:

И аз имах цяла поредица с развалящи се битови уреди, всичко се наложи да сменя. Остана само готварската печка, купувана през 94 година. Има два работещи и два неработещи реотана, но още крета. И се моля да изкара още, че сега планирам да продължа лека-полека с ремонта, битовите условия тук са просто потресаващи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #462 -: Юни 15, 2018, 02:38:44 pm »
Колко дълго може да ви държи една обида,проява на неуважение и така нататък? Можете ли да прощавате,прощавате ли често?
Рядко се обиждам. Не прощавам. Ставам безразлична.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #463 -: Юни 15, 2018, 03:31:14 pm »
То това не се прави така.Има цяла книга написана за тази работа.

И кредити са измислили хората :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #464 -: Юни 15, 2018, 04:06:17 pm »
Да, ама и кредитът трябва да се изплаща редовно. И е "екстра" за хора с доказани постоянни доходи.
При мен като се развали нещо или има нужда от замяна, просто знам, че трябва да изкарам нужната сума пари. Не мога да взема на изплащане. И няма кой да купи или с кого да си поделиш разходите, както е при семейните двойки. Те такива най-много ревЪт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui