Автор Тема: Бабини лекове  (Прочетена 155693 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Бабини лекове
« Отговор #330 -: Август 11, 2016, 06:04:46 pm »
И по повод язвените проблеми ще споделя един лек.

Мой приятел имаше много зловеща язва. И получаваше киселини дори като пие вода. От всичко получаваше киселини.
Но сега е много добре. Защото дълго време приемаше прополис.
Вече се храни нормално.

Парче прополис се наситнява или настъргва и се залива със спирт висок процент - медицински. И след няколко дена на разклащане - да си пусне съставките, се капят капки в чаша вода и се пие сутрин на гладно.
Нали...тук идва момент на свободния избор. Моето седмодомие това го прави всеки ден. А аз само, ако видя зор.
Но той е хипохондрик и светилата му са шестодомни. Стриктен е в оздравителните навици. А аз не съм. И си патя.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Бабини лекове
« Отговор #331 -: Август 11, 2016, 06:17:09 pm »
За пържене доколкото знам а подходящи наситени мазнини с висока температура на топене като свинската мас-по-трудно се окисляват,зехтина например като ненаситен много гадно се пени при пържене-той е за салати .От мазнините за пържене съм чувал най-пригодно е кокосовото масло,има вариант за пържене без мазнина в тефлонови или по-добре керамични тигани .Маслото от гроздови семки предполагам е устойиво понеже има защита от антиоксиданта в тях ,което ме навежда на мисълта че разтварянето на термоустойчвия ликопен в обикновеното слънчогледово или рапично масло ще ги направи устойчиви на висока температура-звучи шантаво,но ако в олиото за пържене се поставят да престоят доматчета чери като нишо ше разтвори ликопена им в олиото ::)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Бабини лекове
« Отговор #332 -: Август 25, 2016, 07:15:00 pm »
Аз да препоръчам отвара от смрадлика и налагане на възпалени венци със сварени листа от такава.
Майка ми е със страхотно възпаление и оток на венеца от някакъв мост, антибиотик не и помогна, но процедурите със смрадлика- да.
Аз мазах една екзема, спря да ме сърби, а довечера ще си изплакна косата, защото нещо ми се омазнява повече напоследък.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Бабини лекове
« Отговор #333 -: Март 23, 2017, 08:41:26 am »
Трябва ми сериозен лек за сериозно хъркане.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #334 -: Март 23, 2017, 10:32:34 am »
Трябва ми сериозен лек за сериозно хъркане.  :012:

Хъркащият пълен ли е? Мой близък спря изцяло зверско хъркане след като отслабна съществено. Ако не е, има едни процедури за укрепване на отпуснатите тъкани в гърлото, които вибрират и дават хъркането, но това съвсем не е към "бабини лекове".

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Бабини лекове
« Отговор #335 -: Март 23, 2017, 11:31:20 am »
По-добре да се потърси нещо, като намордник против хъркане, не знам как се нарича това от фотото, нещо ,като дето вързват ченетата на мъртвите, да не плашат опечалените със зейнали уста. Щипките са малко неморални и жестоки медикаментите също-човека може да не е дебел,а настинал запушен нос или пиян. Това ми е идеята  

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Бабини лекове
« Отговор #336 -: Март 23, 2017, 12:36:16 pm »
Хъркащият пълен ли е? Мой близък спря изцяло зверско хъркане след като отслабна съществено. Ако не е, има едни процедури за укрепване на отпуснатите тъкани в гърлото, които вибрират и дават хъркането, но това съвсем не е към "бабини лекове".

Доста пълен е.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Бабини лекове
« Отговор #337 -: Март 23, 2017, 01:18:01 pm »
Доста пълен е.

Тогава гаранция, че отслабването ще подобри много ситуацията. Моят човек и в момента не е атлет, но разликата с килограмите от преди е съществена. От хъркането и помен няма. Мислеше да прави операции и т.н., а то просто е било нужно да си поопразни чинията. ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Бабини лекове
« Отговор #338 -: Март 24, 2017, 02:51:20 pm »
Искам да се похваля с едно откритие за грип и настинка. Вчера ходих на гроба на баба ми и дядо ми, та страни от гробищата видях тук там израсъл див копър, анасонов-резене. И си набрах едно букетче с яснaта мисъл, че ще си го ям сама -другите се гнусят от животинско  припикаване и непосредствената близост с гробовете-направо казано, е вероятно анасонката ми да е наторена от човешки същества  ::) Сега се боря с един агресивен вирус, който повали фамилията ми и иска да превземе тялото ми, та явно инстинктивно реших да опася една китка от тревата и преди малко прочетох че препоръчват дивият анасонов копър сред топ 10 храни при грип и настинка заради веществото анетол което стимулира отхрачването и други ..Та явно, докато живях 2 седмици с кучешкият племеник, съм прихванала от него кучешки инстинкти, защото той като го болеше коремчето ходеше да пасе трева  :012: За лайната няма да казвам  :-X

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4518
Re: Бабини лекове
« Отговор #339 -: Март 24, 2017, 02:53:38 pm »
Ако не пиша повече, копъра ми може да е бил наторен с накой труп ветеран от фукошима или чернобил  :012:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Бабини лекове
« Отговор #340 -: Април 09, 2017, 12:33:59 am »
Бека, не знам копъра ти с к'во е наторен, но чувството ти за хумор не може да бъде затрито - ни с гробище, ни с пасбище, ни с магданоз!  :012: :-*

Да се пребориш бързо с каквото там те е налегнало!
« Последна редакция: Април 09, 2017, 12:36:22 am от lina »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Бабини лекове
« Отговор #341 -: Април 09, 2017, 12:40:26 am »
П.П. Искам, моля, за рецепта за хъркащ и пуфтящ индивид (Дарт Вейдър ряпа да яде!)
Няма наднормени килограми, а само крива носна преграда и алергия към цъфтящи неща.
Та, точно сега направо грухти нещо с носа си... и не се спи просто  :17: :lol_hitting:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7903
Re: Бабини лекове
« Отговор #342 -: Април 13, 2017, 07:41:16 pm »
За сенна хрема има разни лекарства, за крива преграда-не, само операция (при това неприятна)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Бабини лекове
« Отговор #343 -: Април 19, 2017, 09:11:57 pm »
П.П. Искам, моля, за рецепта за хъркащ и пуфтящ индивид (Дарт Вейдър ряпа да яде!)
Няма наднормени килограми, а само крива носна преграда и алергия към цъфтящи неща.
Та, точно сега направо грухти нещо с носа си... и не се спи просто  :17: :lol_hitting:

Да се сдобие с мопс и диването ще го заглушава!  :57: :57: :57:

Аз съм с крива носна преграда по рождение и категорично отказах операцията преди години. Сега ако се хиля много си пригрухтявам... ама там ми е чара...  :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Бабини лекове
« Отговор #344 -: Април 26, 2017, 08:55:37 am »
Момичета, как се лекува болезнен цикъл? Писна ми, всеки месец с тия болки. На какво се дължи?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."