Автор Тема: За красивото около нас  (Прочетена 129006 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: За красивото около нас
« Отговор #60 -: Юли 13, 2015, 11:21:12 pm »
Аз преди време живях за мъничко в София и имах съквартирантка от морето, която получи домашни суджуци и взе трескаво да ги увива във вестници докато се сушат на терасата, за да не ги хапнат чайките. Когато свърши процедурата се разсмяхме че в София няма чайки :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За красивото около нас
« Отговор #61 -: Юли 13, 2015, 11:24:33 pm »
На вас ви е смешно, но майка ми едно лято направи борш с телешко /обикновено го правеше постен/, изкара 5-литровата тенджера да се изстудява на терасата и после с див бяс констатира, че гларусите са го изяли... и да им се не види на маскарите мръсни - изкараха само месото, а всичкото зеле беше разхвърляно по терасата  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: За красивото около нас
« Отговор #62 -: Юли 13, 2015, 11:34:35 pm »
Аа, не си правя майтап, затова като отида на морето вече и гледам да си гълтам кебапчето на екс, че  иначе .. :012:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: За красивото около нас
« Отговор #63 -: Юли 14, 2015, 06:57:04 am »
Днес пак мярнах чайка насред София :) Имат си колония (там каквото) някъде.


На покрива на министерски съвет живее една фамилия от поне петнайсетина години  :012:

Сутрин са конкуренция с гаргите. Напоследък забелязвам , че птиците се върнаха в София. И между блоковете, не само по парковете. Ври от синигери, славеи и всякакъв песнопоен чурулик.
De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За красивото около нас
« Отговор #64 -: Юли 14, 2015, 10:34:12 am »
Покрай министерския съвет и преди съм виждал, тази беше в покрайнините. В някои по-закътани улички се случва да чуя гугутки/гургулици/гълъби/онова, дето гука и ми е много странно — в София никога не съм ги чувал преди, само в по-малки и спокойни градове.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #65 -: Юли 14, 2015, 05:23:55 pm »
Дали птиците не се изместват, защото им унищожават естествената среда с отрови? Горите се унищожават, правят обработваеми земи от тях.  Тъпчат ги с отрови всякакви. Еко земеделие - на книга и докато минат проверките. После по няколко тона отрови.  :72:
Животните се местят в населените места, защото нямат храна. Лошо. Но и ние ще си носим последиците. Има траци/раци/осмокраци - все по-често. Всеки втори умира от рак. Има инсулти, инфаркти - лоши храни. Аз съм съгласна. След като сме се ИЗРОДили, това си заслужаваме. Да ни изрива вселената/земята/силата. И да се възстановява. Без нас.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: За красивото около нас
« Отговор #66 -: Юли 14, 2015, 05:26:52 pm »
Амиии, моята теория е по-оптимистична. София се изчиства и природата си дойде обратно  :012:
Освен това позеленя.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #67 -: Юли 14, 2015, 05:29:30 pm »
Дианка, много си ми на сърце. И твой оптимизъм ме радва. Но излез от София. Разходи се из нивите, горите, които няма, мизерните ни плажове, реките с арсен.  :58:
И аз в града виждам паркове и зеленина. Но извън него... Друго.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: За красивото около нас
« Отговор #68 -: Юли 14, 2015, 05:30:22 pm »
Аз пък четох, че от гмо храните и мазила за тяло последните 20год имало тенденция труповете да не се разлагат ;D

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: За красивото около нас
« Отговор #69 -: Юли 14, 2015, 05:45:55 pm »
Дианка, много си ми на сърце. И твой оптимизъм ме радва. Но излез от София. Разходи се из нивите, горите, които няма, мизерните ни плажове, реките с арсен. И аз в града виждам паркове и зеленина. Но извън него... Друго.

Е, ходя де, ходя. Но преди ходех все по диво, а ето оня ден видях сърна на асфалта току над един квартал, а катериците са вече между блоковете. Това си ме радва. Дивите ни места са си все така хубави, дивите ни села се затриват, за жалост. А стреличка ще ти каже, че реките са отровени само в долното течение, трябва да дръпнеш към високото. Давай пак на Родопите, ама с по-добра компания и ще ти се проветри Марсчето :012:.
De omnibus dubitandum est

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: За красивото около нас
« Отговор #70 -: Юли 14, 2015, 05:57:59 pm »
Аз откакто спрях тревата не съм виждала сърни в града  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За красивото около нас
« Отговор #71 -: Юли 14, 2015, 11:53:38 pm »
Да, така е. Планините във високото не търпят несгодни хора. Сякаш имат енергия, която не им понася.
Аз за море се глася, за планина - както дойде. Баш сега за нищо не се глася, чудя се как да сколасам с хиляда и триста ангажимента.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: За красивото около нас
« Отговор #72 -: Юли 15, 2015, 09:11:36 pm »
А стреличка ще ти каже, че реките са отровени само в долното течение, трябва да дръпнеш към високото. Давай пак на Родопите, ама с по-добра компания и ще ти се проветри Марсчето :012:.

 :72:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За красивото около нас
« Отговор #73 -: Юли 15, 2015, 10:42:59 pm »
Дали птиците не се изместват, защото им унищожават естествената среда с отрови?
В нашия град (централна Северна България) си имаме гларуси от края на 70-те, не вярвам да са избяли от незастроеното тогава Черноморие, за да дойдат в града ни, който сутрин не се виждаше от стелещия се над него смог- тогава беше пълен с всякакви заводи от тежко машиностроене, както и лека промишленост. Сега няма заводи- половината град е в Испания.
Та гларисуте са си още тука- миналата вечер като се прибирах от къщата на майка и кръжаха над мен, със специфичните си звуци- само дето не миришеше на море, иначе атмосферата е същата.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: За красивото около нас
« Отговор #74 -: Юли 20, 2015, 08:41:41 am »
докато си похапвах на хлад вчера пред хижа Еделвайс на Витоша,тя ми кацна на лявото рамо и преседя близо 20 мин там  ;)