Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 167864 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #750 -: Март 17, 2019, 09:58:55 pm »
Не знам , обаче усещам голям наплив за забременяване ... винаги съм си мислел , че става доста лесно ... изглежда не е точно така ...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #751 -: Март 18, 2019, 03:26:04 pm »
В поставената карта  от  Lilli_ Vanili, нито Юпитер, нито Венера  са в състояние да изпълняват условията за сигнификатори на децата. Не са поставени добре нито по знак, нито по дом, нито са в плодовите знаци; Юпитер е западен и като такъв  преобладава влагата, Венера е западна, но не се вижда. Единствената връзка между 1 и 5 дом са Сатурн и Меркурий. Когато жената има проблеми с раждането на деца е добре да се съобразява с лунната фаза при която е родена. След като Сатурн е у5 ще има отношение към децата. Никъде не пише, даже и Птолемей, че Сатурн не позволява раждането на деца, а че може да даде затруднения, забавяне в раждането и в зависимост от положението и аспектацията да доведе до аборт, неблагоприятни случаи тук и въобще се отразява неблагоприятно върху раждането. Транзити, периоди, дирекции и всякакви други прогностични методи включващи Сатурн не пречат на жената да роди. 2 в. са раждали като за световно и едва ли всички са имали добре поставени Юпитер и Венера, както и същите като времеви управители и към чувствителни точки. Никой не отрича че Огън и Вода създават живот, нито че Юпитер, Венера, растяща Луна и Слънце подкрепени от добри аспекти и са добре поставени, дават нормални, щастливи раждания. Ами,тези, които имат нормални раждания, пък през това време имат от/ към Сатурн аспекти със сигнификаторите какво да ги правим  или пък в картата са се настанили само Студено + Сухо, пък имат деца ?
След като жената към този момент не е забременяла, в смисъл, в детеродната възраст, значи естествените сигнификатори дават фира, факт. Благоприятното в картата е, че Юпитер е в секстил с Луна, но същия е десен за Луна, както и тригон към 5-ти дом.
Lilli_ Vanili, , 23-25 г възраст имало е индикация за забременяване ?
« Последна редакция: Март 18, 2019, 09:34:33 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #752 -: Март 19, 2019, 10:04:40 pm »
В зависимост от естеството на почвата ... се ражда подходящ за нея вид. Сухотата ражда кактуси. :012: И това се предполага, че не зависи само от естествения сигнификатор, а вероятно от комплекс от фактори. По чукарите или в пустините обаче няма голямо разнообразие и голяма плодовитост, лесно "забременяване и лека бременност".  Юпитер просто е естествен сигнификатор на децата, защото екзалтира в Рак.
« Последна редакция: Март 19, 2019, 10:08:05 pm от starinthenightsky »

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #753 -: Март 19, 2019, 10:26:12 pm »
В поставената карта  от  Lilli_ Vanili, нито Юпитер, нито Венера  са в състояние да изпълняват условията за сигнификатори на децата. Не са поставени добре нито по знак, нито по дом, нито са в плодовите знаци; Юпитер е западен и като такъв  преобладава влагата, Венера е западна, но не се вижда. Единствената връзка между 1 и 5 дом са Сатурн и Меркурий. Когато жената има проблеми с раждането на деца е добре да се съобразява с лунната фаза при която е родена. След като Сатурн е у5 ще има отношение към децата. Никъде не пише, даже и Птолемей, че Сатурн не позволява раждането на деца, а че може да даде затруднения, забавяне в раждането и в зависимост от положението и аспектацията да доведе до аборт, неблагоприятни случаи тук и въобще се отразява неблагоприятно върху раждането. Транзити, периоди, дирекции и всякакви други прогностични методи включващи Сатурн не пречат на жената да роди. 2 в. са раждали като за световно и едва ли всички са имали добре поставени Юпитер и Венера, както и същите като времеви управители и към чувствителни точки. Никой не отрича че Огън и Вода създават живот, нито че Юпитер, Венера, растяща Луна и Слънце подкрепени от добри аспекти и са добре поставени, дават нормални, щастливи раждания. Ами,тези, които имат нормални раждания, пък през това време имат от/ към Сатурн аспекти със сигнификаторите какво да ги правим  или пък в картата са се настанили само Студено + Сухо, пък имат деца ?
След като жената към този момент не е забременяла, в смисъл, в детеродната възраст, значи естествените сигнификатори дават фира, факт. Благоприятното в картата е, че Юпитер е в секстил с Луна, но същия е десен за Луна, както и тригон към 5-ти дом.
Lilli_ Vanili, , 23-25 г възраст имало е индикация за забременяване ?
23-25 тази тема въобще не ме е вълнувала, така че е минала и заминала неизползвана, тогава гоних кариера, вятър ме вееше на бяла кобила :)))
“Сатурн например, е планета ограничаваща, отделяща, суха и неплодовита по естество. Но ако е управител на 5-ти дом, неговата слаба плодовитост се модифицира – той има за задача да се погрижи за поколението, внася съзидателна енергия у човека. Вярно, това ще бъде съпътствано от някакво закъснение, трудности, страх, чувство за несигурност или пък извор на сигурност. Но все пак това е планетата, която носи тази задача – как ще я изпълни и доколко ще бъде „ентусиазирана”, е отделен въпрос и предмет на друга тема.”

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #754 -: Март 19, 2019, 10:46:45 pm »
Имам чувството, че в тая тема има голяма неблагодарност. Някой отделя от личното си време да отговаря, а друг все криви краставици търси.

Това за Сатурн не мисля, че е предмет на друга тема, защото нещата са свързани. А и при теб Сатурн ти е У4,5 и се намира в 4 дом, при това е и ретрограден. Нещата ще се случат не когато ти искаш, а когато му дойде времето. В края на м. април Сатурн става ретрогдарен и ще продължи да е до към средата на м. септември. Не съм гледала подробно, но на пръв поглед ще се върне около градуса на твоя натален. Остави да дойде от само себе си. Какво е това напъване не мога да разбера, та още нямаш 30 години?! Кой ти дава толкова зор - партньор или от семейството?

Имам познат с подобна домофикация и положение на Сатурн, ражда му се дете, когато той е на 33г.

В днешното забързано ежедневие и напрегната обстановка рядко нещата стават от веднъж. Имай търпение!

Не съм астролог, така че не си длъжна да ми вярваш!
« Последна редакция: Март 19, 2019, 10:50:11 pm от romantica »

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #755 -: Март 19, 2019, 11:23:54 pm »
Имам чувството, че в тая тема има голяма неблагодарност. Някой отделя от личното си време да отговаря, а друг все криви краставици търси.

Това за Сатурн не мисля, че е предмет на друга тема, защото нещата са свързани. А и при теб Сатурн ти е У4,5 и се намира в 4 дом, при това е и ретрограден. Нещата ще се случат не когато ти искаш, а когато му дойде времето. В края на м. април Сатурн става ретрогдарен и ще продължи да е до към средата на м. септември. Не съм гледала подробно, но на пръв поглед ще се върне около градуса на твоя натален. Остави да дойде от само себе си. Какво е това напъване не мога да разбера, та още нямаш 30 години?! Кой ти дава толкова зор - партньор или от семейството?

Имам познат с подобна домофикация и положение на Сатурн, ражда му се дете, когато той е на 33г.

В днешното забързано ежедневие и напрегната обстановка рядко нещата стават от веднъж. Имай търпение!

Не съм астролог, така че не си длъжна да ми вярваш!
romantica благодаря. С това изречение, че нещата ще станат, когато му дойде времето, ме уцели в десятката,защото и аз съм на този принцип, но нещо последната година ми се объркаха хоризонтите.
Зора си го давам аз, реших, че ще ми свърши времето 🤦🏻‍♀️ Луна в Лъв - драма, драма, драма 😀

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #756 -: Март 20, 2019, 12:43:08 am »
Времето ще ти свърши като дойде менопаузата - края на 40-те, началото на 50-те години, така че споко  ;)

Аз съм с 2 години по-голяма от теб и тази тема не ми е приоритетна засега.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #757 -: Март 20, 2019, 01:42:50 pm »
В зависимост от естеството на почвата ... се ражда подходящ за нея вид. Сухотата ражда кактуси. :012: И това се предполага, че не зависи само от естествения сигнификатор, а вероятно от комплекс от фактори. По чукарите или в пустините обаче няма голямо разнообразие и голяма плодовитост, лесно "забременяване и лека бременност".  Юпитер просто е естествен сигнификатор на децата, защото екзалтира в Рак.
[/size]Ето това е обяснението "ЗАЩО?!" Благодаря starinthenightsky!
В такъв случай дали можем да твърдим,че всяка жена с Юпитер в рак,ще има безпроблемно,лесно зачеване,тоест,ще е плодовита?Зная,че е неуместно да се правят изводи само от знака на планетата,без да знаем домове и аспекти,но все пак....... :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #758 -: Март 20, 2019, 03:22:55 pm »
В такъв случай дали можем да твърдим,че всяка жена с Юпитер в рак,ще има безпроблемно,лесно зачеване,тоест,ще е плодовита?Зная,че е неуместно да се правят изводи само от знака на планетата,без да знаем домове и аспекти,но все пак....... :017:
Голямата ми дъщеря е с Юпитер в първия градус на знака Рак в нейния 1-ви дом, като Юпитер е У7, съУ11. В момента е без приятел, след близо 7годишна връзка, през която нямам информация дали е имало бременност, доколкото знам младежът е бил внимателен и са се пазили това да не се случва, тъй като в неговата страна било нормално жените да раждат след 35г, дотогава учат и правят кариера. Малката ми дъщеря е със заточен в Дева Юпитер в неин 9д, както и с Венера в падение в Дева, а докато чакаше преди 3г последната си любов да получи развод, бебето ги изпревари. Той е също с Венера в Дева, а вече е татко на три деца.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #759 -: Март 20, 2019, 04:42:14 pm »
В такъв случай дали можем да твърдим,че всяка жена с Юпитер в рак,ще има безпроблемно,лесно зачеване,тоест,ще е плодовита?

Юпитер в Рак е олицетворение на плодовитост - емоционален урожай в сферата на Луната и на първо място в сферата, сигнифицирана от нея. Ако У1, Луна, Венера, управителят на пети преобладават топлина + влажност, в по-подходящо за забременяване време, е възможно забременяване. При положение, че преобладава сухо-студено, забременяването макар и по-трудно, също е възможно при сухо-студени астрологични условия.
« Последна редакция: Март 20, 2019, 04:54:52 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #760 -: Март 20, 2019, 05:08:56 pm »
Стар,Акрукс,Благодаря! :38:

Lili_Vanili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #761 -: Март 20, 2019, 06:27:32 pm »
А има ли как да се “отключат” Венера и Юпитер, така че да се използват по предназначение в смисъла, в който двете планети носят (не само за бременност ?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #762 -: Март 20, 2019, 06:50:06 pm »
Цитат
Всеки човек се свързва и е „настроен“ като своеобразен музикален инструмент, спрямо времето и пространството по негов си уникален начин, чрез негов собствен ритъм и начин на звукоизвличане, който може да се види от неговото космическо днк или космически уникален пръстов отпечатък и представлява мястото му на среща със средата в която се е родил, която му въздейства и чрез която се формира и развива. Тя го обуславя. Това че искаме нещо да се случи на момента и/или правим нещо по въпроса, е причина то да се осъществи само ако са изпълнени следните условия. Има го като рожден потенциал и е в синхрон с качеството на периода. Индикации за липса на синхрон, какафония, са наличието на по-продължителни спънки, разминавания, трудности и в дреболиите, които препятстват по някакъв начин изпълнението на желаното. Когато има синхрон с него, всичко съдейства и наглед невъзможните пречки намират своето разрешение.



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #763 -: Март 21, 2019, 02:32:40 pm »
[/size]
В такъв случай дали можем да твърдим,че всяка жена с Юпитер в рак,ще има безпроблемно,лесно зачеване,тоест,ще е плодовита?

Не. Само родените на всеки 12 г с Юпитер в Рак ли са плодовите и лесно зачеват ?!? :)
Разглеждат се Луна, Венера, Юпитер, които сочат, че (ще ) дават деца, а от друга страна Слънце, Марс, Сатурн, които показват липсата или малкия брой на деца. Всичко работи на принципа на дуалността, щом едното "дава", значи другото "отнема ". Номерът е да не се чете буквално.
Живот има и съществува там, където е топло на Земята. Само че животът и топлото не са едно и също. Иначе всеки умрял ще възкръсва чрез загряване на трупа. Пракачеството топло е натоварен като динамичен принцип, жизнен импулс, който е необходим на организма като една от най-важните функции. Само че живота не се състои само от динамизиране, а и в обновяване и обмен, а това се случва главно чрез кръвообръщението и обмяната на веществата. С този принцип е натоварено пракачеството влажно. Така топло и влажно дават в най-общ смисъл движение и живот. Оттук Луна(влажно и студено), Венера(влажно и малко топло), Юпитер(влажно, топло и сухо) като съдържащи съответно тези пракачества и увеличаващи ги в определени периоди са дарители на живот. Слънце(топло и сухо, Марс(сухо и топло, Сатурн(студено и сухо) носители съответно на сухо и студено не са. Когато Луна, Венера, Юпитер влезнат в аспект със Слънце, Марс, Сатурн тяхната активност намалява и това може да попречи на жизнените функции. Разбира се, за да функционира добре един организъм е  необходимо въздействието на всичките пракачества/принципа- топло, влажно, сухо, студено, но се променя само техния интензитет и оттам е нужно да не се нарушава известна  пропорция от тези пракачества за всеки физиологически темперамент.

"Ако планетите малефактори имат върховенстваща позиция спрямо положенията на Луната, Юпитер и Венера или са разположени в безплодни знаци като Лъв и Дева, те, разбира се, дават деца, но те нито ще бъдат красиви, нито ще живеят дълго. Когато Слънцето и планети малефактори властват над Медиум цели, или са в конфигурация с него,или с мястото, което следва Медиум цели, -или се намират в мъжки безплодни знаци и нямат планети бенефактори, които да са във върховенстваща позиция над тях, те сочат абсолютно безплодие. Напротив-върху женски или плодовите знаци или дори в конфигурация с планети бенефактори, дават деца, за съжаление те ще бъдат болнави и може да не живеят дълго. "
Клавдий Птолемей
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #764 -: Март 21, 2019, 02:45:45 pm »
А има ли как да се “отключат” Венера и Юпитер, така че да се използват по предназначение в смисъла, в който двете планети носят (не само за бременност ?
Кратко:
Венера чрез взаимодействие с другите.
Юпитер чрез учене и вяра.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“