Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277619 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #30 -: Април 09, 2014, 10:56:28 pm »
И аз много ще съм благодарна, да си кажете мнението по тази синастрия.
Аз- вътрешен кръг.
АСЦ лъв, ето защо са ти лъскави и хубави рибите на аватара  :)
Той пък е с десетодомно Слънце, също гледа да е на гребена на вълната
Твоето Слънце попада в негов 5д- може да му влезеш в сърцето, твоите Луна, Марс, Венера и Сатурн са в хармония с неговите светила и с Плутон, Уран, Меркурий, негов Марс и Нептун са в хармония с твоето Слънце, негова Венера е в един знак с твоя Плутон, а неговия Сатурн в един знак с твоето Слънце, познавате се от минал живот.
Неговата Луна в съвпад с твоето Слънце и твоята Луна в тригон  с неговото Слънце, негова и твоя Луна в секстил- само това е напълно достатъчно да имате успешна връзка и да устоите заедно.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #31 -: Април 09, 2014, 11:16:45 pm »
Благодаря ти за включването Акрукс.
А как да гледаме на опозициите венера-марс и венера-нептун?Както и опозиционните слънца?
Дали ще са пречка или напротив?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #32 -: Април 10, 2014, 08:42:01 am »
Благодаря ти за включването Акрукс.
А как да гледаме на опозициите венера-марс и венера-нептун?Както и опозиционните слънца?
Дали ще са пречка или напротив?
Опозицията с Нептун може да поражда съмнения във Венера, да се чувства измамена, без Нептун да е давал повод за това, а опозицията Венера- Марс в никакъв случай не може да бъде пречка, дори ще провокира страстта в двойката, нали знаеш, че противоположностите се привличат. Пречка може да има от опозицията Марс- Марс, че всеки има противоположен начин на действие, няма да действате в синхрон, но същата опозиция я имат моите свекър (Марс скорпион) и свекърва (Марс и Венера телец), а са с успешен брак над 50г., който се крепи на хармоничните аспекти- Луна/Слънце и Луна/Луна, които присъстват и в твоята синастрия.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #33 -: Април 10, 2014, 12:37:55 pm »
Интересни неща казваш Акрукс.Още веднъж благодаря,че беше отзивчива!
Ще споделя по-нататък какви ще са проявленията :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #34 -: Април 10, 2014, 10:52:39 pm »
Благодаря ти Блекбети,
много хубав анализ. :)
Запознанството е по-скоро виртуално,не съвсем- но да речем.
Но общите теми са ни свързани с интелектуална  работа.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #35 -: Април 19, 2014, 11:35:14 pm »
Търсих тема за композитите,но не намерих.Ако иска модератора да я премести.

Какво бихте казали за този композит? Обещава ли любов и дълготрайност?

Благодаря!

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #36 -: Май 19, 2014, 10:48:46 am »
Появи се мъж, който не бях виждала от години
Погледнах синастрията, щото има едно много голямо сексуално напрежение, без да го харесвам, като мъж (точно обратното е на всичките ми идеали и критерии). Не съм спала с него, но първият път като се видяхме, толкова ме дразнеше, не съм се заяждала така с никой, карах го да се чувства, като нищожество, а той с голямо самочувствие и си мисли, че всяка може да има (не понасям такива надути пуяци). С всички жени се държеше супер арогантно, включително и с тази, с която беше дошъл, а с мен по-нисък от тревата. Бяхме се събрали група приятели на пикник и накрая трябваше до ги возя, него, момичето с което беше и друг негов приятел, който не познавах, щото се бяха напили и им взех ключовете, разкарвах ги часове насам натам и бях бясна заради което и ставах все по-заядлива, ама щяха да ми тежат на съвестта, ако беше станало нещо.

Та в синастрията какво да видя: негово Слънце съвпад мой Слв, негова Луна съвпад мой Юлв и тригон Слънце, негов Плутон опозиция мои Венера/Марс, негов Юпитер съвпад мои Луна/Плутон. Всичко друго леки аспекти.
Резултат-привлича ме против волята ми, няма да правя нищо с него, но ми се иска. Ако си взема това, което ми се иска, тръпката съм сигурна, че ще изчезне.

не бъди толкова сигурна :) че ще изчезне .... тази Луна на ЮЛВ може да ти изиграе номер.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синастрии
« Отговор #37 -: Май 19, 2014, 12:56:00 pm »
не бъди толкова сигурна :) че ще изчезне .... тази Луна на ЮЛВ може да ти изиграе номер.

Не го харесвам, като мъж и човек, за това ми необяснимо привличането... а първичните страсти не са трайни :)

При съвпад Луна с юлв, ми се струва, че този с Луната ще е по-потърпевш и трябва да си учи уроците.


 

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #38 -: Май 19, 2014, 01:27:27 pm »
Не го харесвам, като мъж и човек, за това ми необяснимо привличането... а първичните страсти не са трайни :)

При съвпад Луна с юлв, ми се струва, че този с Луната ще е по-потърпевш и трябва да си учи уроците.

То ще се разбере :), но просто си имай едно наум и никога не казвай "никога" :), защото не знаеш, какво има съдбата да ти сервира :) Бих казала - остави да видиш, какво ти е подготвила с тези случки :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #39 -: Май 20, 2014, 07:21:42 am »
Появи се мъж, който не бях виждала от години
Погледнах синастрията, щото има едно много голямо сексуално напрежение, без да го харесвам, като мъж (точно обратното е на всичките ми идеали и критерии). Не съм спала с него, но първият път като се видяхме, толкова ме дразнеше, не съм се заяждала така с никой, карах го да се чувства, като нищожество, а той с голямо самочувствие и си мисли, че всяка може да има (не понасям такива надути пуяци). С всички жени се държеше супер арогантно, включително и с тази, с която беше дошъл, а с мен по-нисък от тревата. Бяхме се събрали група приятели на пикник и накрая трябваше до ги возя, него, момичето с което беше и друг негов приятел, който не познавах, щото се бяха напили и им взех ключовете, разкарвах ги часове насам натам и бях бясна заради което и ставах все по-заядлива, ама щяха да ми тежат на съвестта, ако беше станало нещо.

Та в синастрията какво да видя: негово Слънце съвпад мой Слв, негова Луна съвпад мой Юлв и тригон Слънце, негов Плутон опозиция мои Венера/Марс, негов Юпитер съвпад мои Луна/Плутон. Всичко друго леки аспекти.
Резултат-привлича ме против волята ми, няма да правя нищо с него, но ми се иска. Ако си взема това, което ми се иска, тръпката съм сигурна, че ще изчезне.

Цитат
Появи се мъж, който не бях виждала от години 

Тр.Сатурн съвпад ЮЛВ в 7-ми дом ,у10/11-ти;тригон Слънце у5-той има по натал Сатурн/възел
ЮЛВ съвпад Марс в 1-ви дом
Венера съвпад Уран на АСЦ-той Венера тригон Уран
Пълнолуние върху нодална ос 1/7-ми -той роден с пълнолуние по тази ос

Ингрес на пр.Луна в Стрелец...и т.н.
Такъв е периодът при теб -изживей си го,както ти си избереш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #40 -: Май 24, 2014, 10:07:46 pm »
И за тази синастрия,ако имате желание да кажете ...
часът на мъжа не е верен...за сега

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #41 -: Май 27, 2014, 11:36:49 pm »
Нещо ми хрумна
Например ако 1-я има марс в 4-ти, а другият-венера, то те биха създали добър дом (при рду), а това синастрията не би го показала, защото напасва по знаци
Чели ли сте в подобна насока нещо?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #42 -: Май 28, 2014, 12:51:35 pm »
Нещо ми хрумна
Например ако 1-я има марс в 4-ти, а другият-венера, то те биха създали добър дом (при рду), а това синастрията не би го показала, защото напасва по знаци
Чели ли сте в подобна насока нещо?
За интераспекти ли говориш? Например жената има съвпад венера сатурн, а  мъжът венера в козирог, и той я отразява-забелязва я...и т.н.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #43 -: Май 28, 2014, 03:34:53 pm »
Срещала съм под "интераспект" да имат предвид просто аспект м/у планета в едната карта и планета в другата карта

Не, говоря все едно за синастрична карта по домове, не по знаци
Тоест-не е нужно да се прави специална карта, то и с просто око се вижда, но въпросът беше дали сте срещали интерпретации на тема "четвърти дом на а с четвърти дом на б"

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #44 -: Май 28, 2014, 03:57:19 pm »
Papy,точна такава информация ,за която ти питаш ,не съм срещала ,но сходна -да.Но,същата информация  може да е полезна при тълкуването на синастрична карта ,защото показва като сходство ,къде добиваме опитност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“