Автор Тема: Венера  (Прочетена 168857 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Венера
« Отговор #75 -: Юни 08, 2014, 04:31:32 pm »
Твоята възвратна малко ми напомни за моята натална, слънце в 10-ти, мерк на МЦ , луна в 12-ти  :012:, само знаците са леко нюансирани.
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 04:52:38 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Венера
« Отговор #76 -: Юни 08, 2014, 04:35:12 pm »
Иначе намирисва на чужбински теми- може накрая да приключиш успешно с 9-домната тема ака висше образование  :012:, да те затегли по проекти с чужбина или пари от там... борсата, това-онова :) Внимавай само да не попаднеш във финансови капани и спекулации ( заради нептун), но фокус определно има върху работата. Може и да има нещо любов пак по далечни земи, луната заточена в 12-ти, да не си харесаш някоя презокеанска русалка  :29:


Edit: Ето картата и динамиката й
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 05:03:17 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера
« Отговор #77 -: Юни 08, 2014, 04:52:45 pm »
По моята карта:

Венера в 9 дом - може да означава и преосмисляне на връзките(приятелства,интимни и т.н), ценностите и отношението към тях, нещо което ми се е струвало невъзможно до този момент може да стане възможно, нови опитности и т.н.
Впрочем в следващите два солара имам Венера в 9 сол. дом

Меркурий У1 е в съвпад с МЦ в картата, което показва, че годината ще е запомняща се в това отношение, възлите също го аспектират.
Венера е в квадрат със съвпада Нептун/Вертекс - това вече е интересно.
Юпитер У7 на К11 получава аспект от възлите - среща със значим човек/може и да е нов приятел/, разширяване на кръга и т.н.
Сатурн на К3 в съвпад с Парс Фортуна -

Луната в 12 дом може да показва и че това, което изпитвам може да остане незабелязано, скрито, да не го показвам и афиширам :), все пак и Луната е в Дева и показва известна дистанцираност и рационалност, може и да съм разочарован от нещо  :) .

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Венера
« Отговор #78 -: Юни 08, 2014, 05:14:35 pm »
Сега като спомена юноната, парс фортуна и тн проверих- юнона съвпад Дс на картата ( 2 гр). Иначе фортуната се пада в 5-ти дом, а вертекса съвпад в 8ми с ретро мерка.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #79 -: Юни 08, 2014, 10:11:11 pm »
Santi,заинтригуваме с тълкуването на възвратна карта на Венера,удобно ли е да интерпретираш и моята . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Венера
« Отговор #80 -: Юни 08, 2014, 11:18:05 pm »
Рени, не съм Санти, ама така на пръв поглед ми се струва доста интересен съвпада на венера с юлв...Сто процента нещо кармично ще разрешаваш, или някакъв неразрешен случай от близкото и далечното минало, или някой нов ( ама само в тоя живот, където си се знаете от предните  ) ще да е ... и успехи във венерините дейности, може да си по-харесвана в работата си, да изпъкенш малко във "висшето общество" или да срещнеш човек, вишестоящ , който да ти помогне с идеи или издигане в кариерата  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Венера
« Отговор #81 -: Юни 08, 2014, 11:55:08 pm »
Четете Селесте Тийл и нейната книга за възврати на всяка една планета. Отделя  цяла глава за възврата на всяка една планета от Слънце до Сатурн, много подробно, всякакви малки и големи детайли, на които трябва да се обърне внимание. Дори и тайминга на евентуални събития е обяснила как се определят във възвратните карти, аспекти, по-специфични конфигурации, сигнификации и т.н.

Всеки може да интерпретира, следвайки нейните указания, Селесте е всепризнато "светило" в тълкуване на подобен тип карти.

Ето я книгата: http://www.amazon.co.uk/Identifying-Planetary-Triggers-Astrological-Techniques/dp/1567187056#reader_1567187056

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера
« Отговор #82 -: Юни 08, 2014, 11:58:13 pm »
Рени, Според мен е възможно да срещнеш важен човек, който ще изиграе значима роля за теб в бъдеще(Венера на МЦ в съвпад с ЮЛВ),значима година по венерините теми при всички положения, ще се заформят нови приятелства (У11 в аспект с Вертекс, Слънце на К11 тригон Марс У10), покрай тях ще се отворят нови врати  :) .
С две думи наслаждавай се на случващото се  :) .

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Венера
« Отговор #83 -: Юни 09, 2014, 03:14:41 am »
Четете Селесте Тийл и нейната книга за възврати на всяка една планета. Отделя  цяла глава за възврата на всяка една планета от Слънце до Сатурн, много подробно, всякакви малки и големи детайли, на които трябва да се обърне внимание. Дори и тайминга на евентуални събития е обяснила как се определят във възвратните карти, аспекти, по-специфични конфигурации, сигнификации и т.н.

Всеки може да интерпретира, следвайки нейните указания, Селесте е всепризнато "светило" в тълкуване на подобен тип карти.

Ето я книгата: http://www.amazon.co.uk/Identifying-Planetary-Triggers-Astrological-Techniques/dp/1567187056#reader_1567187056

Книгата я имам някъде забутана по папките, даже мисля скоро да събера всичко което съм намирал през годините и да го кача в темата за книгите.
Като цяло тези карти имат няколко прости правила, чрез които могат да се очертае евентуалния фон на тематиката.
Например при Венера - дом и аспекти за нюанс, знак и упр на АСЦ, от особено значение се разглеждат ъгловите планети, особено ако сключват конфигурации и ако Венера е включена в тях, положение на възлите и вертекс, дали те аспектират някой от сигнификаторите в картата - очертават се като врата през, която навлзат важните хора в живота ни, а и не само, след това дали някоя от кардиналните оси засяга лична планета или точка в радикса.

На мен ми интересно някой разглеждал ли е примерни карти на Venus Rs, например в година когато човек е направил крупен удар и е спечелил много пари? Какво сте зебелязали там ?

По картата на Flora:

Според мен трябва да си внимателна с това колко харчиш и за какво харчиш парите си, да си внимателна със вземането на пари назаем за да няма непредвидени последици и въпреки това в това отношение вероятно ще претърпиш израстване. Възможно е да възникне силно увлечение към твой колега, но ще има някакви пречки, с които ще трябва да се съобразяваш като н.п липса на достатъчно време поради някакви ангажименти или примерно ако живеете в различни градове и на разтояние един от друг. Опозицията Марс-Уран ще поддържа искрата, on/off . възлите са също остта 5-11 , Луната в Стрелец ще те впусне в авантюрата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #84 -: Юни 09, 2014, 08:06:47 am »
На мен ми интересно някой разглеждал ли е примерни карти на Venus Rs, например в година когато човек е направил крупен удар и е спечелил много пари? Какво сте зебелязали там ?
Добра идея!
Остава да си спомня кога точно ударих голяма за времето си сума от бинго преди години  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #85 -: Юни 09, 2014, 09:13:04 am »
Санти, какви орбиси се допускат при възвратните карти? този квадрат на Венера с АСЦ валиден ли е? Също и водния тригон - важи ли?
Примерно, това е моята карта и тази година определено изпитах доста напрежение в емоционално отношение, но пък в картата има и доста приятни нещо. Освен това, наложена върху радикса, също дава интересни работи - Мерк )асц на възврата) е в Съвпад с рожд Юпитер, възв куспида на 5 дом е върху ИЦ (освен ако това не показва край на връзка). Абе нещо доста неща май се появяват :)

А може ли наистина да опиташ да намериш въпросната книжка .... :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Венера
« Отговор #86 -: Юни 09, 2014, 10:06:55 am »
Доклкото ми е известно, книгата я няма преведена на български. Преди можеше да се чете почти цялата в Google Books на английски, но гледам че тази опция вече не е достъпна. Вчерашният линк който сложих е към Амазон, има по някоя и друга страничка откъслечно да се прочете, но пак не е цялата. Тези които ползват литература на руски език, може и да я намерят из някой руски форум вероятно.

Тийл определя множество основни правила, които важат при разглеждане на всяка възвратна карта, много лесно и много ясно описано.

Изключително съм мързелива напоследък, може уикенда да си поиграя малко да преведа, че и аз ще имам възврат на Венера след няколко седмици, трябва да го разгледам. Уж в момента тр. Уран е върху Луната, а по цял ден ми се спи, такива дълбоки сънища, все едно съм взела приспивателни, много странно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #87 -: Юни 09, 2014, 10:35:36 am »
Благодаря ,за вниманието по картата ми-много полезна информация. :38:

Santi, да разбирам ли ,че тази карта търси,прояви във всички сфери на Венера ,а какви и колко големи ще бъдат те-как е поставена Венера тук,диспозитор,главни оси и други специфики,паралелно с това ,как е поставена в натала същата ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Венера
« Отговор #88 -: Юни 09, 2014, 10:38:32 am »
Да ми е честит днешния Венерин възврат :) По този повод още не мога да се съвзема от тежкия уикенд, който имах. То не бяха срещи с бивши съученици, вечери по женски, концерти...Разбих се. Днес съм доволно уморена.  :72:

Направих си и аз една карта на Венериния възврат. Имам Венерка на К2. Е, малко е в опозиция със Сатурн, който сигурно няма да пропусне да ми ограничи париците през тази година. Асцендент Риби, Нептун в 7 дом, а Юпитер в 5-ти. Любов, деца, забавления? Или не се тълкува така. А Луната в съвпад със СЛВ в 7 дом? Аз в моята глава все си въртя тълкуванията около второто дете :57:
Serve, love, give

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Венера
« Отговор #89 -: Юни 09, 2014, 11:34:49 am »
Цитат
По картата на Flora:

Според мен трябва да си внимателна с това колко харчиш и за какво харчиш парите си, да си внимателна със вземането на пари назаем за да няма непредвидени последици и въпреки това в това отношение вероятно ще претърпиш израстване. Възможно е да възникне силно увлечение към твой колега, но ще има някакви пречки, с които ще трябва да се съобразяваш като н.п липса на достатъчно време поради някакви ангажименти или примерно ако живеете в различни градове и на разтояние един от друг. Опозицията Марс-Уран ще поддържа искрата, on/off . възлите са също остта 5-11 , Луната в Стрелец ще те впусне в авантюрата.

 :49: :58:   Сега се заинтригувах да си направя карта на предния възврат.

Цитат
Доклкото ми е известно, книгата я няма преведена на български. Преди можеше да се чете почти цялата в Google Books на английски, но гледам че тази опция вече не е достъпна. Вчерашният линк който сложих е към Амазон, има по някоя и друга страничка откъслечно да се прочете, но пак не е цялата. Тези които ползват литература на руски език, може и да я намерят из някой руски форум вероятно.

Благодаря за полезната информация за книгата. Сто процента трябва да я прочета, но не ми се поръчва от нета. Вчера гледах и аз в Google books, има главата за примарни дирекции. Май намерих и някакъв pdf , но не ми зглеждаше много надежден. Викам си по ретро мерк да не си инжектирам вирусни инжекции.  :012:

Santo, ако си я намериш някога в архива я качвай направо.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name