Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107074 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Да си окажем малко подкрепа ...
« -: Януари 06, 2014, 03:21:51 am »
С повечето се знаем от другите форумни общности, мисля, за онлайн, достатъчно добре.  :) Идеята на тази тема ми е ако някой има някакъв проблем  желае да сподели, дали просто за да намери състрадание, някой, който е същата ситуация, или съвет, да си го сподели и да му олекне на душата. Дойде ми вдъхновението от нещо, с което сега се сблъсках и си дадох сметка, ахахахах.  :012: :012:

Значи аз съм човек, който е в процес на получаване на юридическо образование съм и едновременно с това съм маниак на тема мистика и астрология и други там отнесени неща. Може и да е заради ретро Венерата, но усещам как изобщо не се разбирам .... или по-скоро не могат да ме разберат хора, които не се занимават с поне едно от тези неща. Дори и шегите не ми се получават.  :91: :91: :41: :41:
На мен не ми е толкова гадно, колкото ми е забавно как съчетавам в себе си две форми на психопатия, но се чувствам като някакъв ултра мелез.  :85: :85: Нито кон, нито човек, ами направо митичното същество кентавър, по друг начин не мога да го обясня хахахаа.  :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #1 -: Януари 06, 2014, 11:03:50 pm »
Обичам теми за подкрепа
Обаче се питам - защо когато ни е наистина трудно, не можем да си кажем...или поне аз не мога

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #2 -: Януари 06, 2014, 11:15:53 pm »
трябва да си голям карък всички едновременно да те нападнат

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #3 -: Януари 06, 2014, 11:19:17 pm »
а защо човек не си мисли, че ако се оплаче, ще получи подкрепа, ще му стане по-лесно, може и някакво решение да му подскажат околните
или си важи принципа - сами се раждаме, сами живеем, сами умираме

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #4 -: Януари 06, 2014, 11:27:41 pm »
Защото за да си мислиш така, трябва на много нива да си центриран в себе си и сигурен в ценността ти като човек. А то май тогава няма да трябва толкова много подкрепя, това е целият парадокс. Както парадокс е, че за да имаме нещо, от което се нуждаем към даден момент, трябва да се научим да живеем без него.

всичко се случва в живота, "и богатите плачат", но принципно съм съгласна, особено с последната част

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #5 -: Януари 07, 2014, 07:09:16 pm »
И аз мисля , че хората не обичат да си споделят много трудностите по различни причини. Едни поради голямо его, други , защото ги е страх да се разкрият и че хората ще ги наранят, трети усещат, че отсрещната страна няма да ги разбере. Ако трябва да сме честни , особено в Булгаристан, има доста завистници и клюкари, които само чакат някой да си излее болката и да го почнат. Малко са тези, които ще ти влязат в положението. В повечето случаи хората гледат как на някой му е зле и се успокояват , че на тях им е по-добре. Има пък и такива, които ако ти разберат слабостите веднага ще тръгнат да те нападат, виждат, че си паднал и дай да те стъпчат още повече. Един вид според мен всеки си споделя, но подбира внимателно хората, на които има доверие и може да се изповядва. Тъндър, теб в момента уран не те ли удря по стелиума в козирог? Ако си поуранясала малко може да ти се струва, че никой не те разбира. Ретро венерата също.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #6 -: Януари 07, 2014, 09:00:27 pm »
Тъндър, прогресивната луна на коко градуса ти е ? като цяло сигурно знаеш, че критичният 29-т се усеща, при мен винаги е имало събития и напрежение преди смяната на знака.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #7 -: Януари 07, 2014, 09:58:58 pm »
Може да усещаш наближаването на "дедо ти" към прогресивната луна.  :012: Той май сега е към 19-ти, може още да не го е стигнал .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #8 -: Януари 08, 2014, 10:58:39 am »
Ами там е ключът от колибата.  :93: ( в квадрата към венерата на сатурн, имам превдид). Тоя квадрат дава една такава социлана изолация, все едно хората изведнъж спират да те разбират, поизчезват за известно време, или пък обстоятелстават се нареждат така, че да стане горното  :012:  Аз имах една опозиция към венерата преди месец-два и тогава обстоятелствата ми се наредиха така, че ми беше несоциално. Като мине квадрата ще се оправят нещата.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12470
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #9 -: Януари 11, 2014, 10:15:40 am »
Кой "карта" може да окаже подкрепа,къде е акцента ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #10 -: Януари 11, 2014, 10:48:04 am »
Сатурновите хора уж давали подкрепа те дават чувство за стабилност и опора. Силния земен акцент мисля, че дава пак една такава стабилност и чувство за сигурност у близките им.
Водата дава разбиране, Нептун - съчувствие и милосърдие, Плутон - дава хубава съвети и разбира психологията.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #11 -: Януари 11, 2014, 11:24:18 am »
Кой на кого е въпросът
Аз например ако се оплача, очаквам действия, рядко имам нужда от емоционална подкрепа
Иначе мисля, че колкото по-добре се познаваш, толкова по-малко имаш нужда от подкрепа

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #12 -: Януари 11, 2014, 11:45:18 am »
До преди време ми се караха, че от прекалена гордост, не мога да моля и да приемам помощ. Сега когато имах ужасна нужда някой да ми помогне, точно тези дето много говореха се направиха на ударени.
Рядко се срещат хора, които безрезервно ще помогнат на някой друг.

Лелеее, аз отдавна не съм мрънкала, излагам се  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #13 -: Януари 11, 2014, 12:02:54 pm »
То има и различни видове нужда от подкрепа.
Аз емоционална подкрепа по-скоро не умея да давам. Не, че нямам желание, слушам, усещам, разбирам. Но давам решения, за да се излезе от един проблем. Да стоя и само да съчувствам не го мога.
Ако някой с много вода иска подкрепа от мен, най-много съвсем да го разстроя.
А аз подкрепа трудно искам, трябва много да съм изпушила, за да покажа какво ми е из дълбините. И по-скоро ще искам някаква практическа насоченост как да се оправя с проблема. На мен по-скоро ми идват проблемите от отлагането, премерването на ситуациите. Ако искам подкрепа, почти винаги ще се действа в някаква посока и ми е нужно малко кураж, за да хвана пътеката. След което се оправям и сама.
Явно съм се опростила във връзка с проблемите. Проблем-->решение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #14 -: Януари 11, 2014, 12:09:14 pm »
Според мен емоционална подкрепа умеят да дават силните Луни и силно изразените знаци - Рак, риба, телец.