Автор Тема: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.  (Прочетена 23119 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2018, 11:41:56 am »
Добре..и сега въпросът е със затъмнение върху Слънцето...ш'се мре ли? ;D

През 2007 имах СЗ върху Слънце. Беше година на промяната, след нея нищо не беше същото, но не само СЗ, имах и дирекции, и прогресии, и транзити.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #31 -: Февруари 12, 2018, 12:15:47 pm »
Сз на 15.02.2018г в 27 Водолей е от цикъл

Серия Сароса 1 S
Начало:  24 августа 1729 г., 14:04:17 GMT Южный полюс Конец:  22 сентября 2973 г.
   Это семейство затмений имеет отношение к идеям и их восторженному выражению. Если такое затмение влияет на вашу карту, вы будете «затоплены» идеями или возможностя¬ми выбора. Может казаться, что здесь есть элемент спешки, но, если вы можете действовать заодно с этими новыми идея¬ми, они принесут позитивные результаты.
Затмения в 1950 - 2050 гг.:
1909,1927,1946,1964,1982,2000, 2018, 2036

при мен попада в 6 дом съвпад със Сатурн У5- забавления с деца,ха-ха-ха
освен да си взема домашното кантарче и да отида до Пловдив,да тегля "майни"  :29:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #32 -: Февруари 12, 2018, 02:39:28 pm »
Родените на СЗ мъртви ли се раждат ?  ;)

Не обаче ми прави впечатление, че са хора с по-интересен живот - с повече обрати, кризи.

имах през 2006г, цяло лято на море море и материални придобивки- Слънцето У12 във 2д

И моето Слънце е във втори дом, но е У8. Да не спечеля от лотарията...да почвам да играя освен  ;D

През 1999г.е имало СЗ на 16.02.,един ден след рожденият ми ден.Слънцето ми е у4,Луната у3 дом.По натал Слънце тригон Луна, квадрат Нептун,квинконс Плутон,паралел Юпитер.Почина съпругът на моя първа братовчедка(10 дом),брат ми претърпя инцидент,почина баба ми по майчина линия през 2000г.
Това е в моята карта,Слънце като у4 дом,домът,къщата,началото,краят,корените,дъното,душата,във водолей, в заточение,очакванията ми не са най-положителни,ще преживея загуба на близък,роднина,вероятно ще придобия още някой имот,на каква цена?

Дано този път се прояви само с активност покрай дома..но да - при теб влиянието е било най-вече по темите на Слънцето като У4.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #33 -: Февруари 12, 2018, 02:40:03 pm »
Къде греша?Моето Слънце има аспекти.
Написала си, че нейното Слънце има аспекти, а то няма никакви аспекти, затова написах, че си в грешка. Но това, че няма аспекти, не попречи на затъмнението през август да разтури 6-годишната ѝ връзка. Но товгава е бил неблагоприятен аспект-опозиция, а съвпадът се изразаява благоприятно- нов мъж или значим човек в живота, ново начало за изстинала връзка, нов творчески проект , нещо ново в живота на близък мъж- баща, съпруг, син...
Да, първа братовчедка е цитираната, в случая ти си правата, че излизат по 10-4 дом първите деца на брат/сестра на родителите, като броим производни домове.
Но ако транзитен Плутон в 3д преди години отне сестра ми, сега СД Плутон на К3 отне братовчедка ми, може би защото с нея отраснахме заедно и ме имаше за сестра, а аз я чувствах по-близка от сестра ми, с която имахме голяма възрастова разлика.
Подробно за домовете тук- https://anesway.info/out/ank_dom.htm
« Последна редакция: Февруари 12, 2018, 02:42:03 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #34 -: Февруари 12, 2018, 03:35:23 pm »
Всяко СЗ отваря нова перспектива и всичко до момента губи своята важност, обръща статуквото на 180* подобно като при транзит на Уран, отваряш кутията на Пандора. Човек е зависим от случващото се навън, от обстоятелствата и ако не е с изявен огнен, Слънчев темперамент няма така лично да го усети. Трудно се предсказва този феномен, както и трудно се тълкуват карти на родени на СЗ. Сега е интересно, че управителят е в аспект със затъмнението, Уран, заедно с Юпитер, двете планети ,които винаги носят "освобождение", но и провокират за бързи, окончателни решения и ангажименти- тук, трябва да сме по-внимателни. Меркурий също е тук, изгорен, на крачка от горния съвпад, дано всички да разчитаме на интелекта си, не да злоупотребим по квадратурата Марс- Нептун, която ще задейства СЗ. Има силен секстил по това време между у СЗ тронов Сатурн и екзалтирала Венера, като и двете планети имат сила в знака на затъмнението , който ще придаде устойчивост при започване на нов цикъл, за когото такъв предстои. Няма да се размине без кризи защото двете Светила са затулени или по-скоро главното Светило, така че импулса е мног силен като напрежение без посока и трябва да се изчака поне седмица преди да се действа по освободилата се нова усвоена през изминалите 6, 12, 18 месеца инициатива, кауза.

Ако ще ви бъде полезно като лично преживяно, родена съм на СЗ, винаги усещам импулса на новото седмица преди  СЗ,обикновено го сънувам или се появява човек с новината,  но все не чакам да минат поне 6  месеца преди да действам и така фалират идеите ми. Сега съм решила тази година да изчакам до месец ноември, защото идеята дойде още август, но няма да бързам. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #35 -: Февруари 12, 2018, 09:30:45 pm »
Рени,защо точно до месец ноември?Марс е в градуса на затъмнението тогава.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #36 -: Февруари 12, 2018, 11:15:12 pm »
Рени,защо точно до месец ноември?Марс е в градуса на затъмнението тогава.

Юпитер ми сече АСЦ, Венера спира стационарна срещу Венера/Сатурн, Марс ще е в 3-ти дом, а той трябва да е активен за идеята ми и да изпреваря Меркурий преди да  стане ретро. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2018, 07:47:37 am »
Юпитер ми сече АСЦ, Венера спира стационарна срещу Венера/Сатурн, Марс ще е в 3-ти дом, а той трябва да е активен за идеята ми и да изпреваря Меркурий преди да  стане ретро. :)
При мъжа ми затъмнението е в 3ти дом.Той също има идея.Надявам се да я осъществи,както винаги.
Благодаря Рени.Успех!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2018, 01:42:30 pm »
Сафо, затъмненията за 2018 г Лъв -Водолей попадат в 4/10 сол. домове, със соларна Луна/Уран върху Венера, като последната е у на сол. АСЦ, в директираната карта са по оста 2/8 и СД Слънце е в  с аспект към оста 4/10, с  тригон. СД ИЦ съвпад с Фортуна. Трябва да се използва по предназначение годината, нали ?
Успех и на твоя съпруг. Има ли аспект Юпитер към Светилата или главните оси ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2018, 05:12:51 pm »
Сафо, затъмненията за 2018 г Лъв -Водолей попадат в 4/10 сол. домове, със соларна Луна/Уран върху Венера, като последната е у на сол. АСЦ, в директираната карта са по оста 2/8 и СД Слънце е в  с аспект към оста 4/10, с  тригон. СД ИЦ съвпад с Фортуна. Трябва да се използва по предназначение годината, нали ?
Успех и на твоя съпруг. Има ли аспект Юпитер към Светилата или главните оси ?
Да,при теб е нещо като "Улови мига".
Съпругът ми има неаспектиран Юпитер,няма аспект и към главните оси.В 11дом,скорпион.Обаче,Меркурий,Марс,Плутон в дева,Луна,Слънце ,Уран във везни-всичко това по прогресии,дирекции го активира в различни периоди.Прогресивен Юпитер е върху натална Венера в 12дом. :-X
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 05:20:26 pm от Сафо »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #40 -: Февруари 15, 2018, 10:35:38 am »
Сз на 15.02.2018г в 27 Водолей е от цикъл


при мен попада в 6 дом съвпад със Сатурн

днес сутринта пoчина един комшия, на 94г.,човек,който като те срещне,ще ти върви през целия ден
Бог да го прости!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #41 -: Февруари 15, 2018, 06:13:57 pm »
Дни преди него пък изникна  едно кратко обучение, радвам му се, защото ще съм с приятели от студентските години.
Обученията станаха две и тази лунация при мен беше като по учебник- пътувания, срещи с колеги и университетски преподаватели,  придобит документ, изобщо беше сиво.
Моите най- добри приятелки също решиха да дойдат и беше прекрасен подарък за РД.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #42 -: Февруари 16, 2018, 12:03:19 pm »
Масовото убийство в училище във Флорида принадлежи на тази тема.
https://edition.cnn.com/2018/02/14/us/florida-high-school-shooting/index.html

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #43 -: Февруари 16, 2018, 02:15:46 pm »
В рамките на няклко дни се реализираха две мои желания, за които дълго време срещах съпротива у дома. Едното беше да сменим дивана. Беше тапициран с кожа, която се белеше. Няколко пъти подменяхме елементи от тапицерията, но е със сложна форма и за да стане както трябва, е нужно да се "направи наново". А другото е сушилня - пералня се пуска всеки ден и в студените месеци сушилника с дрехи е все разпънат ....

Та, в последните дни, отново се мобилизирах да действам и ей така нещо каза "щрак" - и постигнахме пълно съгласие по темите у дома. Погледнах да видя какво има в картата:

1. СЗ в съвапд с Меркурий (У3, У4, У7) в сесктил с нат.Слънце - У6.
2. Тр. екз.Венера в тригон с нат.Уран - щракването
3. Тр. Марс застава на връх в големия огнен тригон в картата ми (Юпитер в Овен, Луна в Лъв, Нептун в Стрелец) - мобилизацията.

Януарското затъмнение толкова много ни смаза, че сега съм леко учудена, че се случват и хубави неща.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и СЗ 15 февруари 2018г.
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2018, 05:34:38 pm »
Масовото убийство в училище във Флорида принадлежи на тази тема.
https://edition.cnn.com/2018/02/14/us/florida-high-school-shooting/index.html
принадлежи на тази тема http://astra.la/forum/index.php?topic=124.0

Иначе да- затъмнението попада точно върху Луната им (народа) в началото на 3д (училище)