Автор Тема: Юпитеров възврат :)  (Прочетена 3821 пъти)

corwin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Юпитеров възврат :)
« -: Декември 19, 2018, 03:31:34 pm »
Здравейте, нов съм за форума, но не и за астрологията :)

Интересно ми е мнението ви за Юпитеровия възврат.

Картата ми е интересна, ще си споделя данните.
Ако някой може да ме насочи.. Имам един хроничен здравословен проблем и все си мислчя, понеже отговаря за 12 дом при мен и болниците, дали няма да се реши благоприятно :)

11.09.1983  15:45  Добрич

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #1 -: Декември 19, 2018, 05:07:50 pm »
А направо карта с дирекции и т.н. от астро.ком?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #2 -: Декември 21, 2018, 12:38:35 am »
Последният възврат при теб е бил сега на 26.11, като тогава започна и новият цикъл Слънце - Юпитер. Юпитер при теб управялва 12 дом и натално е в съвпад с Уран. Предвид и новия цикъл Слънце-Юпитер - може да се засили интереса ти към астрологията. В наталната ти карта е в опозиция на Хирон в 6 дом и предвид ретроградния Меркурий в този момент, който управлява и слънцето ти и 6 дом - вероятно е имало нова изява на хроничния проблем. Във възвратната карта има и квадратура към Марс, т.е. възможен е дискомфорт от болки и възп. процес.

Предвид близостта на Меркурий до Юпитер - може би е добре да се спазва режим - хранителен, като стил на живот същи. По дирекции все още е активна на Сатурн към Уран и на Меркурий към Сатурн. Проблемът касае ли ОДА? Вероятно ще се наложи режим, все пак.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7262
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #3 -: Декември 21, 2018, 10:04:46 am »
И транзитен Уран опозиция съвпада Юпитер/Уран,или кулминация при него,което е заложено от съвпада се активира/осъществява.

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2019, 12:49:30 pm »
 Здравейте,

    Досега никога не съм разглеждла възврата на Юпитер. Винаги като че ли съм го неглижирала, може би заради факта ,че се случва през по-голям период от време. Това което ме предизвика да му обърна внимание е че тази година съвпада със Слънчевото затъмнение в Козирог и транзитния Южен възел. Направих карта на затъмнението с моя натал, която ще прикача след малко.
   Питането ми е дали сте обръщали внимание на тези възврати, и според вас как да го изтълкувам в  моята карта. Че ще е важно е от ясно, по-ясно. Особено след като фиксира един период от 12 год. Но имам и притеснения особено в квадрата на управителя на възврата с Венера.

П.С.Това намерих http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=79

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2019, 03:22:40 pm »
Здравейте,

    Досега никога не съм разглеждла възврата на Юпитер. Винаги като че ли съм го неглижирала, може би заради факта ,че се случва през по-голям период от време. Това което ме предизвика да му обърна внимание е че тази година съвпада със Слънчевото затъмнение в Козирог и транзитния Южен възел. Направих карта на затъмнението с моя натал, която ще прикача след малко.
   Питането ми е дали сте обръщали внимание на тези възврати, и според вас как да го изтълкувам в  моята карта. Че ще е важно е от ясно, по-ясно. Особено след като фиксира един период от 12 год. Но имам и притеснения особено в квадрата на управителя на възврата с Венера.

П.С.Това намерих http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=79


Ей, хора!  Виждам че никой не иска да ми напише нищо и само се гледа, обаче си спретнах една карта и за миналия възврат и някои неща ме втрещиха :o

Значи като Юпито е минал през 20*на Козирог и е направил съвпад със Слънцето във възврата, започнах сегашната си работа. Една приятелка ми се обади. Договора съм си го подписала на същия градус. През 2009 помня че започнах много интензивно да чета астрология. В края на годината синът ми почна 1 клас, и бях много ангажирана предимно с него. При преминаването му през Урана започнахме с бившия много често да се караме. То тогава транзита на Уран ми е през 7 натален. Годината когато е минал през Марса си спомням, че на бившия му излизаха някакви допълнително и ходихме на няколко екскурзии в чужбина, като неразбирателството се задълбочаваше при нас. При преминаването през Сатурн се запознавам със сегашния ми приятел и след половин година се разделих с бившия. Сега трябва да внимавам докато премине и през опозицията Плутон- Марс и ще започне новия възврат.
   Прикачвам миналия възврат.
   Направо не мога да повярвам! :o :o :o

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2019, 05:16:03 pm »
Здравейте, нов съм за форума, но не и за астрологията :)

Интересно ми е мнението ви за Юпитеровия възврат.

Картата ми е интересна, ще си споделя данните.
Ако някой може да ме насочи.. Имам един хроничен здравословен проблем и все си мислчя, понеже отговаря за 12 дом при мен и болниците, дали няма да се реши благоприятно :)

11.09.1983  15:45  Добрич
В картата ти Юпитер е в съвпад с Уран и няма мажорни аспекти. Възвратът е отминал. Какво ти се случи?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7262
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2019, 05:30:01 pm »

Ей, хора!  Виждам че никой не иска да ми напише нищо и само се гледа, обаче си спретнах една карта и за миналия възврат и някои неща ме втрещиха :o

Значи като Юпито е минал през 20*на Козирог и е направил съвпад със Слънцето във възврата, започнах сегашната си работа. Една приятелка ми се обади. Договора съм си го подписала на същия градус. През 2009 помня че започнах много интензивно да чета астрология. В края на годината синът ми почна 1 клас, и бях много ангажирана предимно с него. При преминаването му през Урана започнахме с бившия много често да се караме. То тогава транзита на Уран ми е през 7 натален. Годината когато е минал през Марса си спомням, че на бившия му излизаха някакви допълнително и ходихме на няколко екскурзии в чужбина, като неразбирателството се задълбочаваше при нас. При преминаването през Сатурн се запознавам със сегашния ми приятел и след половин година се разделих с бившия. Сега трябва да внимавам докато премине и през опозицията Плутон- Марс и ще започне новия възврат.
   Прикачвам миналия възврат.
   Направо не мога да повярвам! :o :o :o
защо не можеш да повярваш, при теб Юпитер е важен, защото държи ъгъл, у7, у4 домове. Освен това по натал е много аспектиран, съвпад Слънце, Луна, Меркурий. При теб винаги ще има събития при възврата.

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #8 -: Декември 01, 2019, 08:31:13 pm »
защо не можеш да повярваш, при теб Юпитер е важен, защото държи ъгъл, у7, у4 домове. Освен това по натал е много аспектиран, съвпад Слънце, Луна, Меркурий. При теб винаги ще има събития при възврата.
  Благодаря Сафо :) Много мило , че си ми писала :)
 Всъщност по натал ми е упрявител на 4 дом и е ретро в него в опозиция с Венеря и квадрат с Плутон. Може би подвежда синстричната карта с възврата, която съм качила по-горе , защото натала ми е външната карта. Просто този възврат е много подчертан заради затъмнението и ЮЛВ и ми е във кардинален дом, затова нещо ми е депресивно.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #9 -: Януари 31, 2020, 12:45:54 am »
Здравейте,

    Досега никога не съм разглеждла възврата на Юпитер. Винаги като че ли съм го неглижирала, може би заради факта ,че се случва през по-голям период от време. Това което ме предизвика да му обърна внимание е че тази година съвпада със Слънчевото затъмнение в Козирог и транзитния Южен възел. Направих карта на затъмнението с моя натал, която ще прикача след малко.
   Питането ми е дали сте обръщали внимание на тези възврати, и според вас как да го изтълкувам в  моята карта. Че ще е важно е от ясно, по-ясно. Особено след като фиксира един период от 12 год. Но имам и притеснения особено в квадрата на управителя на възврата с Венера.

П.С.Това намерих http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=79
Писали сме за Юпитеров възврат в друга тема сигурно, щом тук не намирам моя коментар с двете възвратни карти- на последния и предходния възврат, които помня, че обсъждахме.
Натално Юпитер е У4, ретро и опозиция Венера. Диспозитор е Марс, който в картата на възврата е в последния градус на Риби и Юпитер ще премине над него през май 2022г и ноември 2022г, като ретрограден. В началото на 2022 ще премине над Венера и Луна в Риби, а Венера управлява възвратната карта и 6д в нея, Луната 3д.
В края на 2019г е минал над Плутон в 8д на възвратната карта - по времето когато започнах дело за делба на наследствен имот, а в началото на януари 2020 е в съвпад с К9 , когато получих документа за постоянно пребиваване в чужбина.  В края на тази година, на 27 декември, предстои да мине над МС , ще е добре да намеря картата на предишния възврат, за да проверя какво се е случило при този съвпад.
В картата на малката дъщеря Юпитер е в 9д натално , с диспозитор Меркурий, който е в 4д на възвратната карта и когато Юпитер е минал над него забременя и роди момче.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Юпитеров възврат :)
« Отговор #10 -: Януари 31, 2020, 12:54:49 am »
Ей, хора!  Виждам че никой не иска да ми напише нищо и само се гледа
Не е точно така, писали сме за възврат на Юпитер още преди 6г в тема, озаглавена Възврат на Юпитер  :)
https://astra.la/forum/index.php?topic=440.0