Автор Тема: .  (Прочетена 9117 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
.
« -: Юни 23, 2019, 07:13:14 pm »
.





« Последна редакция: Март 29, 2021, 08:18:16 am от Om »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #1 -: Юни 24, 2019, 03:03:20 pm »
Опита, градежа, търпението, какво реално можеш. Сатурн помага/подкрепя тогава, когато първо сам си си помогнал. За да реализира натива в обществения сектор е нужно да е добре и специфично поставен Сатурн.
Авторитет не е равно на Сатурн.
При мен скоро транзитен Сатурн беше в 1-ви дом,паралелно с ПР Луна в Козирог, аспектирайки всички планети в натала ми- научих се да чакам, сетих се, че имам и физическо тяло. Сега преминава през 2-ри дом, акцента е върху съдържанието.
Факторът реалност и вътрешна дисциплина, според мен, свързва Сатурн с духовността.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #2 -: Юни 24, 2019, 05:06:24 pm »
Аспектът на Сатурн с лични планети предполага вътрешно чувство на неудовлетвореност, страх, че не си достатъчно добър и затова хората с най-големи постижения, перфекционистите, вероятно са с усещане за постоянно неудовлетворение, малоценност и много ги е страх от провал в същността си.  Авторитетът се постига чрез компенсаторен механизъм.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #3 -: Юни 24, 2019, 05:27:34 pm »




Кои планети свързваш с авторитета? Слънце? Марс, за да се наложи човек?

Как Сатурн създава авторитет?

Авторите на книги по психологическа астрология пишат, че той дава вътрешен авторитет.

Включи Слънце за авторитет.
Виж какво е казал един древноримски поет :"Нищо не е узряло, преди да е било горчиво." Може би така и Сатурн участва в създаването на типа авторитет. Понеже е свързан и  с един от родителите. В наши дни значението на тази дума е загубило смисъла си като на човек, който е създал нещо и е научил другите на нещо и  по-скоро се свързва с власт, контрол, с влияние, ръководство. Поради тази причина и нативи с изразен 10-ти дом, у1 в 10-ти, силен у10 са авторитети в очите на другите. Луна/Сатурн, Луна Козирог будят повече авторитет, отколкото Слънце/Сатурн, Слънце Козирог. Юпитер в 10-ти е по-голям авторитет, отколкото Сатурн в 10-ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #4 -: Юни 25, 2019, 06:57:36 am »
Да обсъдим в тази тема положителните качества на планетата Сатурн. Какво сте видели като положително действие в рождената карта, в транзити, прогреии?

- Слънце в съвпад със Сатурн - стриктен и точен човек, "мъжка дума", човек на място, думата е закон


Също така ме интересува обществената роля, която играе планетата. Какви качества на себеотрицание, за да помага на другите, са свързани с планетата?

- В Сатурн няма себеотрицание, но я няма и горделивостта на Юпитер, Сатурн не иска слава, той знае колко струва, колко има да дава и колко има да взима. Сатурн казва "идвам да си изплатя задълженията каквото и да ми струва това", той ще гледа студено как жена му плаче и ще я успокои с практични съвети. Ако тя плаче за нещо конкретно... той няма да я успокои с лъжливи думи, а ще и каже истината в лицето докато тя плаче, "да, така е, това е реалността и трябва да я приемеш". Той помага с прямост и практичност.

10 дом е обществото и как човек изглежда в него и какъв авторитет има. Той се управлява от Сатурн.   

- Според мен един вид адвокат, прокурор, който никога за нищо на света не се подкупва. Сатурн не се подкупва. Японец, самурай, ще си направи харакири, но няма да отстъпи.

Той е и учител. Какъв вид учител е? И вие смятате ли, че си учите уроците по тази планета, за да не повтаряте същите грешки? По време на важни транзити на Сатурн се появяват уроците. Но дали човек ги научава е отделен въпрос. Вие можете ли да дадете примери за неща, които сте научили от Сатурн? Може би по време на важни транзити.

- Да, Сатурн учи на работа и смирение, нещо като "живей си живота така и бъди доволен, мъчи се, защото може и по-зле да стане..."

Какво смятате за Сатурн и духовността, как са свързани?

- Сатурн не е духовен, той е практик, философ, математик. Интелигентен счетоводител, не обича духовното, даже го ненавижда, защото за духовното няма никакви доказателства и никога за него не е имало такива. Сатурн отказва духовното, за него всичко е причина и следствие без магически и отвеяни работи... той е тук и сега.

Ако го нямаше Сатурн, телата ни щяха да са едни меки желета, енергични от марса... но без твърдост. За сега имаме нужда от тия тела.


Кои планети свързваш с авторитета? Слънце? Марс, за да се наложи човек?

Авторитет е относително понятие, за тинейджърите авторитетен е този с ламборджини, много пари, добро тяло и готини жени, приятели, купони. За бабите да е добро, работливо момче. Авторитет в този форум би трябвало да е някой добър астролог... Авторитет на едно състезание по лека атлетика ще е най-бързия... все има къде да се включи сатурна за да съсзаде авторитет. Може би ще носи официални обувки и облекло, като мине покрай теб да си кажеш "това е сериозен човек" - това според мен е авторитетния Сатурн.

Относно кои планети - всички... за някои авторитет би бил най-лошия, а за други най-добрия, света е пъстър пълен с различни авторитети

И аз си мислех същото,но не мога да го формулирам толкова добре като теб! :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #5 -: Юни 25, 2019, 01:33:53 pm »
Дали ще е положителен или отрицателен зависи как е поставен в натала.
Моя конкретно е от зъл до по-зъл, осмодомен в Скорпион, премазъл Фортуна, няма с какво да го похваля, освен, че може би е справедлив. Ама май от такъв имам нужда. Премазва ме редовно, както и в момента. При всеки негов транзит се чудя дали и как ще оцелея, но не ме вбесява толкова, колкото лицемерния Юпитер. Него бих го заменила за още един зъл Сатурн, този поне не забива ножове в гърба.

Yeah!

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 92
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #6 -: Юни 25, 2019, 01:41:54 pm »
Сатурн е трудна планета (има си хас :) ), обаче всъщност има и много положителни качества.
Сатурн, поне от моя опит, е изключително справедлива планета! Каквото си изработиш, после си е твое и е стабилно. Да, става бавно, освен това може и да е много мъчително (целият процес), но после си е твое, сигурно е...
Въпреки, че съм страдала от тази планета, тя и много ми е помагала. Трезва е, дава ти една реална преценка.
Хората без силен Сатурн в картата понякога са ми много смешни как се мъчат и се опитват все по лесното да вървят, но накрая не им се получават нещата... Сатурн направо може да се погледне като благодетел  :043: Просто трябва да се чака и да се бачка, и да се търпи на страдание и после идват хубавите времена - обирането на реколтата! С което се свързва Сатурн (и Сатурналиите).

При мен е поставен в 9-ти дом, ретрограден и в Риби, обаче въпреки че не е в най-силната си позиция, ми е дал много за академията - винаги ми е вървяло на ученето, мисленето, философските концепции и т.н. За разлика от много мои приятели за много неща гледам реално на живота и не се разочаровам излишно! Е, тази позиция дава и нощни кошмари, ама какво толкова  :043:
Тригонира ми Слънцето + Луната и опозира Марс. Не ми е лесно, но накрая, въпреки трудностите, имам добър резултат.

Така че, да живее Сатурн! Хаха, това направо прозвуча като някаква ода...


Ето едно стихче, което според мен много точно окачествява Сатурн - Мъчен човек - Дамян Дамянов
I deserve the best.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #7 -: Юни 25, 2019, 03:00:22 pm »
Положителните качества на Сатурн също са относителни.  :012: Хората обичат да казват за някакъв постигнат резултат. Зад всичко това стои много труд, действие и постоянство. Като рецепта някаква. Аз знам другата страна на монетата. Сизифовият труд. Това което съм научила, че не винаги трудът и постоянството са достатъчни. И ако нещо се случва с много трудности, препяствия, измъчено, толкова вероятността да постигнеш удовлетворяващ те резултат, съответстваща реколта намалява. Това говори, че условията и обстоятелства не са подходящи. И обратното - лекотата на навързване на хора, случки и събития е въпрос на подходящо време.
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 03:02:34 pm от starinthenightsky »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #8 -: Юни 25, 2019, 03:25:27 pm »
Стар, колко зле ти е Сатурна?
Точно, че ако е добре поставен, нещата му се получават с лекота, няма да копаш месеци на нивата и накрая развалени картофи или 5 кила, колко да не е без хич.


toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #9 -: Юни 25, 2019, 04:43:52 pm »
Сатурн ми е взел много в детските години,но след това мога да кажа,че накар и с много трудности и упорит труд ,постигнах почти всичко за което мечтаех в живота.
При Слънце и Асц  . в Близнаци, Сатурн точно върху Асц. така хубаво и полезно за мен ме е поставил на земята,за което съм му безкрайно благодарна.И понеже никога не съм "хвърчала в облаците" ,моите мечти и цели бяха и са земни и реални,което ме направи щастлива.
  В картата ми управлява 8 и 9 дом,тригон с Уран У10 в 5 дом -цял живот ми е пимагал в работа и кариера.
Така че.....аз просто незная закъде съм без Сатурн  :clap:

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #10 -: Юни 25, 2019, 05:23:35 pm »
Есенциално не е в добра позиция. Сатурновият подход ми е присъщ, но нещата в които съм вложила най-много енергия и усилия, време, влизат в категорията сизифов труд. 
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 05:49:22 pm от starinthenightsky »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #11 -: Юни 25, 2019, 07:30:27 pm »
Много интересна тема.
Иска ми се да ми кажете за позицията на Сатурн в 1ви дом в Овен и Козирог, както и за Сатурн в 7ми дом в Стрелец.
Знам че в 1ви дом не е добра позицията, а още повече в Овен.
Но иначе ако е в 1ви в Козирог, знам че човекът не приема външността си, физическото тяло и това как изглежда или е доста строг към външният си вид.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #12 -: Юни 25, 2019, 08:39:26 pm »
А защо се хващате на подобна незнайна защо наложила се концепция, че сме се родили, за да учим някакви уроци ? Кой е този, който определя кое е грешно и кое е правилно ? Абсолютът е надличностен, той не се занимава с дребни човешки страсти, с ничий пъп.
Това е човешко субективно умозаключение. Предположение на някой човек, хора, които търсят смисъл и откриват в подобна философия такъв.
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 08:43:01 pm от starinthenightsky »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #13 -: Юни 25, 2019, 09:21:51 pm »
Това е основано на закона за кармата или причината и следствието. Който не приема многократните животи, тогава може и да не смята че сме родени да учим, ама който се сблъсква многократно със задоволството на нечестивите  ;D на фона на своето ангелско нещастие  :engel016:  знае или е стигнал до истината, че причината на това следствие е в преходно въплащение и сега сме на този път с този звезден печат. Свинете ,които тънат в задоволството на своето зверство, явно затова са се родили-дали ще се подаде духът им на свинската същност или ще еволюира -та и материално- сексуалното благоденствие е тест за родените с карта на Венерино -Юпитерова оргия  :D Дай на една свиня помия и и гледай сеира  :012: Може би аз съм била свиня в много аспекти в преходни живуркания, за да се гърча като свиня на коледен пост в настоящата си инкарнация  ;D Койт квот научил-научил ши са гърчи още но без закона на кармата няма адекватна астрология  :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Положителните качества на Сатурн
« Отговор #14 -: Юни 26, 2019, 01:06:32 am »
Аз съм с нат. Сатурн в 10 дом, съвпад с МС.

Положителните качества, които съм видяла да се проявават са след упорит труд, отдаденост, жертвеност, лишение.

Тогава, когато всички ти казват да се откажеш, но ти знаеш, че просто трябва да продължиш...

Ограничаваш се от нещо, за да получиш друго по-ценно и за да израстнеш, защото знаеш, че големите неща не се случват просто ей така между другото...

Винаги съм срещала препятствия в лицето на по-възрастни хора - родител, учител, а сега - работодател. Опитвали са се буквално да ме смачкат, унижат, потъпчат. Мисля си, че при такова положение на Сатурн в квадрат към АС човек трябва да прояви самоуважение, характер, воля...