Автор Тема: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.  (Прочетена 16767 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #45 -: Юли 07, 2019, 12:10:06 pm »
Венера трябва да стане "видима" и тогава следват събитията по нея и сферите, които управлява, по начин, показан от аспектите й и  в дома, в който е. Нужни са 6-7 г от обръщането й в директна посока, аналогична на това колкото време й трябва за да изгрее след долния съвпад . Годината, когато се обръща е много динамична за натива  по Венера, защото се пука черупката й и бърза да заяви себе си без да се съобразява с правила и защита, бърза да покаже на света колко Е. Преценката  варира от 100% в целта, до 100% неадекватност. Наистина действа освобождаващо както пише по книжките. При мен имаше събитийност точно както е посочено в натала.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #46 -: Юли 07, 2019, 09:24:30 pm »
При мен затъмнението беше в 12 дом. В почти точен съвпад със Сатурн У7 и Венера У11, У4, както и секстил с прогресивна Венера. За няколко дни имах усещането, че умирам. Получих първите си паник атаки, както и нервен срив.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #47 -: Юли 08, 2019, 06:03:44 am »
Преди 9 години по остта 2-8 или аналогиите на каре Марс /Уран помниш ли. Къде ти е Марса ?
Марс в овен в 15°.Преди 9години съм била на 40г.Нямам особени събития, бях доволна от живота... При ММ на к8 е имало. Но през 2000,когато затъмнението е от същата серия, почина баба по майчина линия, а брат ми претърпя злополука. Влиянието на затъмнение съм чела, че е около година и повече, през 2001г почина дядо по бащина линия, през 2002г.баба по бащина линия. Но тогава тежките планети транзитират в други знаци. ПРИ ММ пак е имало осмодомни запомнящи събития, за които нямах и най-малка представа. Сега, точно на 2ри, пътувахме до морето, вчера се върнахме.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #48 -: Юли 08, 2019, 07:50:12 am »
Колко са хората, които са се родили точно по времето, в което Венера е видима, изгрява или им предстои в най-добрите им години, прогресивен хелиакален изгрев. И при това са с нощни карти ?

Като повдигнахте въпроса с Венера. Днес залязва.
« Последна редакция: Юли 08, 2019, 08:01:21 am от starinthenightsky »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #49 -: Юли 08, 2019, 09:32:56 am »
Моята прогресивна Венера ще си остане в овен завинаги при това -дъъълго в прегръдките на Сатурн /съвпад с прог Сатурн/. В края на 2012 г., няколко градуса преди финала на овен, обърна в ретроградна фаза. Периодът беше белязан с колизии в отношенията с близки, стагнация в социалния живот, силно ограничени финансови ресурси, нерви с пубери и мнооого други неприятни неща. /в радикса Венера е У4 и У11/

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #50 -: Юли 08, 2019, 09:42:35 am »
Извинете невежеството мое, но какво точно значи прогресивна Луна, прогресивна Венера...?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #51 -: Юли 08, 2019, 11:57:57 am »
Колко са хората, които са се родили точно по времето, в което Венера е видима, изгрява или им предстои в най-добрите им години, прогресивен хелиакален изгрев. И при това са с нощни карти ?

Като повдигнахте въпроса с Венера. Днес залязва.

Моята мисля, че е видима. Сигурно затова при долен съвпад със слънцето по прогресии се жених.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #52 -: Юли 08, 2019, 12:06:02 pm »
 Малко  хора се раждат  с фазова Венера. Всички, които са се родили, когато Венера е била  ретроградна ще преживеят прогресивен хелиакален изгрев, но на различни години, зависи в кой етап от цикъла се случва това. Тези, които са  родени в първите дни в първата половина от ретро фазата, ще преживеят хелиакалното изгряване по прогресия между 27-29 г, в зависимост от това , дали долния съвпад се е  случил на 20 или 22 г примерно или след 30 г. ако са родени в следващите дни. Тези, които са родени около долния съвпад, хелиакалното изгряване е винаги преди 30 г. , след долния съвпад на по- ранна възраст.Процентно везните не натежават към  ретро Венера западна в дневна карта или същата в нощна.
« Последна редакция: Юли 08, 2019, 12:10:23 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #53 -: Юли 08, 2019, 12:15:31 pm »
Моята мисля, че е видима. Сигурно затова при долен съвпад със слънцето по прогресии се жених.

Тери, това не е достатъчно условие, но астролозите споделят, че често тогава човек среща партньор, който най-малко очаква ( ако възрастта  е подходяща) . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #54 -: Юли 08, 2019, 12:36:54 pm »
Извинете невежеството мое, но какво точно значи прогресивна Луна, прогресивна Венера...?

Прогресивните планети представляват развитието на човек във времето.
Прогресивна Луна и Венера, това са твоите потребности, нужди, това, което те вълнува към даден момент - Луна, а Венера -  това което ти харесва, предпочиташ, цениш във взаимоотношенията си с хората. Човек с времето се надгражда един вид. Променя му се мотивацията - прогресивно Слънце в знак, начинът на действие - Марс, Меркурий - начинът на свръзка със света, знакът на прогресивна Венера - мерителната скала,  приоритети, стил, как си взаимодейства с обкръжаващия свят.


Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #55 -: Юли 08, 2019, 01:35:21 pm »
Благодаря за отговора!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #56 -: Юли 10, 2019, 02:28:11 pm »
СЗ ми е в 9 дом. Без аспект с натална планета. Изтрещях психически. Нямам други транзитни аспекти, които да са точни и по радикса ми. Въобще нямам идея откъде ми дойде всичко това на главата.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #57 -: Юли 10, 2019, 08:38:28 pm »
При мен е точно върху натална Луна У 1,2 в първи дом.
Идея нямам какво точно да очаквам, и без това предходният месец е с висока събитийност при мен.
Същия  ден баща ми влезе в болница за седмица, цял месец има различни здравословни проблеми, два престоя за лечение, един рехабилитация,  засега е добре.
Вероятно е от точния квадрат към нат. Плутон в 6 дом.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #58 -: Юли 16, 2019, 11:00:54 pm »
Започва Лунното затъмнение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Слънчево затъмнение 2.07.2019г.
« Отговор #59 -: Юли 16, 2019, 11:08:12 pm »
Започва Лунното затъмнение. :)
Лягам да мра тогава, че закъснях  ;D