Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234146 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Прогресивна Луна
« -: Ноември 11, 2013, 09:19:17 am »
Който има желание нека разкаже как е усещал пр. Луна през различните знаци, какво е аспектирала и какви събития е дала. Струва ми се, че е ключова за вътрешното състояние на човек и за начина по който приема случващите се събития.

Снощи се замислих, че вероятно твърде незаслужено виня главно тр. Сатурн за състоянието ми. А не обърнах внимание на тази проклетница настанила се в Скорпион и много вероятно, когато всичките ми страхове излязоха на бял свят е преминала в 8-ми дом (съответно асц ми се мести назад с 3 гр. за което отдавна имам подозрения).
Не знам как ви се е отразявала на вас, но за мен е кошмарна. Прилича на история за малко момиченце озовало се само в тъмна и страшна гора пълна с чудовища. Едно опасно пътуване в дълбините на подсъзнанието, в което човек има чувството, че си губи разума.

Преди това докато беше във Везни ми беше едно леко и приятно. Реагирах доста по-спокойно на всякакви препятствия. Страхът липсваше. Тази в Лъв също ми хареса.
С нетърпения чакам да мине в Стрелец към средата на другата година. Дано с преминаването и там да не остане и следа от този кошмар. Малко ме притеснява, че ще си остане в 8-ми дом, но при мен пълно щастие няма  :smile016:


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2013, 10:42:54 am »
Satin,в какъв порядък обичаш да си похапваш и въобще такъв съществувала ли при теб ,как комбинираш блюдата по време на хранене? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2013, 12:00:19 pm »
Граници-това е един от начините да се справиш със силно емоционалните периоди,защото иначе човек започва да се люшка от една крайност в друга ,  липсва "съда/купичката " ,които да придават форма на същите .При теб периода ,чрез транзити ,прогресия акцентира върху психичните домове,планети,сфера ,което донякъде не импонира на подхода ти към света ,желанията ,мотивацията -огнен АСЦ ,Венера /Марс в 1-ви ,кардинални оси ,двоен акцент върху Плутоновите кризи-натална Луна подвластна на същия...
Това съм запомнила от картата ти ,не знам какво се случва около възлите ,но всяка една криза може да приемеш като възможност или като опасност и понеже си слънчеви Риби ,не питай кой как е изживял,видял ,какво е "ял" ,когато пр.Луна е преминавала през всеки знак ,а се остави сама да изживееш по своему цялата палитра на зодиакалните знаци ,така ще станеш Рибка-не се стряскай,няма да психясаш ,просто трябва да има за какво да се "държиш".Какво е противоположното на Скорпион/Плутон/8-ми дом ,мисля беше Телец ,а той не се ли свързваше с удоволствието ,красотата,търпението,мързела  ;Луната -срещу нея не стои ли Слънце,жизнерадост,себеизразяване,избор?!? Не се оставяй прекалено дълго на инертността,дълбокото,тъмното-редувайки с действие,повърхност,откритост.
И за да не мислиш ,че ти говоря само разни бля-бля философии-моята пр.Луна до преди 2 месеца беше в Скорпион ,през 12 -ти дом,активира ми цялата карта-плаках ,много плаках (имаше достатъчно причини затова разбира се ) ,а не бях го правила от дълги години,толкова силно емоционално реагирах на всичко ,че чак ме болеше-'държах" се за деца,които имаха нужда от внимание,не съм го търсила ,просто това избрах.И ти намери своята "патеричка" в периода,виж къде е акцента в натали ти ,при мен е в 5-ти .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2013, 01:08:05 pm »
Моята също е в осми, но в телец. В началото не усещах нищо различно, нали уж през куспидата било най-силно. Напоследък обаче все по-често се хващам в различни ситуации как си мисля за какво е целия шум, защо се карат хората, каква е тая агресия, изобщо - станала съм доста спокойна, не си губя лесно равновесието
Дори сега се налага да вдигна скандал на един несъвестен човек и предварително събирам сили, преди не ми се е случвало, даже се надявам някак да се размине цялата работа

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2013, 01:54:54 pm »
Тя твоята натална е чудесна и за това прогресивната вероятно взима само хубавите характеристики преминавайки през различните знаци???
През Овен как беше?

И аз съм останала с впечатлението, че си доста уравновесена  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2013, 08:27:02 pm »
Аз напоследък се замислих за прогресивните лунации. Много работя при мен. При пълнолуние по оста 6/12 съм напуснала средното образование, което си беше доста неприятно за мен, и отидох в елитна гимназия. При новолуние - родих ден преди това, а то беше на 3гр под К7. Сега ми предстои горен квадрат - първа четвърт - до 6 мес. Ще видим как е, защото и Юпитер ми влиза в 10ти. Дано плодовете си заслужават.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2013, 08:35:18 pm »
при мен при новолуние в 6-ти реших да напусна, и повече да не се връщам  ;D

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2013, 01:59:31 am »
И не е само храната. Спря да ме интересува как изглеждам. Купувам си дрехи и обувки и ги запращам в необличани в гардероба.Не че имам желание и да пазарувам, просто се опитвам да се накарам нещо да ме зарадва. Занемарена съм по всички точки и не приличам на нищо, имам чувството, че погрознях ужасно през тези месеци.

Аз се отървах от нея, вече е в Стрелец, но всъщност нямам право да я оплаквам.

Преди да влезе имах известни опасения и се подготвях психически, а на практика, освен едно желание за оттегляне (12 дом) и това, което ти си посочила, нямах вътрешни катаклизми. Намирам го за изцеляващо и някаква утеха от всичко социално, което ме "иска" обикновено.  :king:

Никакви раздиращи емоции и характерни състояния, за които меко казано не ща и да чувам. Напротив - едно душевно равно поле. Аз и не пазарувах за себе си, само необходимото, бях спряла всякакви странични глезотии, беше ми все едно, излишна суета. Чувствах се все едно съм в състояние на безтегловност и в паралелен свят. Като някакъв страничен наблюдател, което ми помогна обаче да видя и по-дълбоко в себе си. Сега взех постепенно да се връщам към по-нормалното си Аз. Май. Не е сигурно. :043: 

Не се коси, интересно е. ; )

п.п. комбинацията със Сатурн си беше/е валидна
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2013, 10:24:46 am »
п.п. комбинацията със Сатурн си беше/е валидна

И на мен ми се струва, че описаното от Сатен и теб състояние е по-скоро поради това. Сатурн може да изравни и обере нещата по този начин. Скорпионската Луна трудно се занемарява иначе. По-скоро да стане по-натрапчива, по неприятен и отблъскващ начин, отколкото да се изтрие.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #9 -: Декември 01, 2013, 10:38:40 am »
най-често при слабеене е намесен сатурн - провери как се отнася към пр асц, пр луна, и обратното

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #10 -: Декември 02, 2013, 01:22:04 am »
...Но улавям една тенденция - слабеене при преминаване на Аs??

Не е ли по-вероятно да е обратното?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #11 -: Декември 02, 2013, 10:01:45 am »
Сатурн  ,ни "товари " с "трябва" и по натал ,и при транзит.Ако се налага/трябва да отслабне човек и до момента е отлагал,засягайки съответните точки ,планети в периода по транзит принуждава същия в засегната област-не винаги е на ниво физика.
Аналогично с Юпитер,той пък ни "разтоварва" с "увереност и по натал ,и по транзит.Ако искаме да отслабнем и досега не сме имали тази увереност,късмет ,преминавайки през АСЦ -се появява.
Прогресивната Луна в периода ,със същите транзити -как ще реагираме ,изживеем ,онова ,което сме предприели по Сатурн, в случая.


А ,(единственото нещо, което наистина прогресира), е съзнанието на индивида ,а пр.Луна отразява вътрешните промени и динамиката на този процес .)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #12 -: Януари 06, 2014, 03:31:10 pm »
Аз.Имала съм и в момента имам-на 3* в Стрелец  ;)

Зависи колко си на "ти" с Юпитер /Стрелец ,Луната ти в коя стихия е,кой дом управлява ....Защо свързваш "новото" със Стрелец ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #13 -: Януари 07, 2014, 12:45:42 am »
Щото ми писна от тая умряла скорпионска работа, ахахаха. Искам нещо така по-огън, действие да има, нови преживявания.  :86: . Иначе имам луна в Коза на к5, която управлява 11 дом.  С Юпитер не знам до колко съм на "ти" нямам му много доверие на него, все пак съм Сатурнианец повече, но и нищо против него нямам, искам да се науча как да си го ползвам.  :cheer:

А забравих да кажа, ако има някакво значение, имам натален Юпитер в 11 дом в Лъв.  :012:

А иначе защо го свързвам с новото - всяка промяна на прогресивния знак на луната според мен си е нещо ново като изживяване.  :dance:

Месец юли като си смениш асамблето в облеклото ,да реагираш по-уверено при сбъдване на това-онова ,да говориш преди да мислиш ....ще се научиш как да си го ползваш ....Юпитер ,а и внимавай да не те улучи Робин Худ  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #14 -: Януари 07, 2014, 12:54:36 am »
В това е "разбирането" на Юпитер ,да "пуснеш духа от бутилката" ,без  да се подготвяш по Сатурн-остави се да изживееш две и половина годишната авантюра по Стрелец ,пък каквото сабя покаже  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“