Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 194502 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #15 -: Юли 12, 2016, 04:26:05 pm »
:85: :58:

От поредицата "звездите ми говорят"  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #16 -: Юли 12, 2016, 07:07:33 pm »
Все пак ми е странно - би следвало ние да виждаме явлението по-късно, защото предполагам, че е смятано по математ. хоризонт, а нашият е по-висок. Ама може и да слънчасвам и да пропускам същественото  :) Днес почти нямаше вентилация в офиса, прозорците не се отварят .... Направо излизах за глътка въздух  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #17 -: Юли 12, 2016, 08:15:47 pm »
Венера е видима още от 20 юни - залязва 20 минути след Слънцето и мъждука в светлика от залязващите му лъчи. Но на екватора. При нас, около 40 градуса на север, се провижда по-ясно тия дни. Довечера между 21:10 и 21:30 трябва да се види ниско над югоизточния хоризонт, ако релефът го позволява. А това, което пише в астрото, мисля се отнася за целия период от 7 юни 2016  до 25  март 2017, когато е следващият долен съвпад, след който Венера няма вече да е вечерно изгряваща - Вечерница, а утринно изгряваща. Не съм сигурна, де.


Югозападния хоризонт, разбира се, не ЮИ.

В сайта, посочен от Стар, си ги има всъщност по седмици
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 09:06:59 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #18 -: Юли 12, 2016, 08:44:42 pm »
За цитирания ден и час на Гринуич Венера е точно на IC. Някъде от другата страна на земята ще да е в зенит посред бял ден
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #19 -: Юли 12, 2016, 09:00:18 pm »
За цитирания ден и час на Гринуич Венера е точно на IC. Някъде от другата страна на земята ще да е в зенит посред бял ден

За София се пада на ИЦ в 14:13  :)

На мен идеално ми пасва с това, че с майка ми и сестра ми ще движим имотния въпрос - Венера от тр. ИС в съвпад с нат.Сатурн :)
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 09:02:30 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #20 -: Юли 12, 2016, 09:31:23 pm »
Добре, сега Венера като е Вечерница, но в мъжки знак без никакви достойнства, доколко ще бъде силно изявена природата й в сферите, които управлява и тези, които са родени с Венера Вечерница може ли да се каже , че биха били по-склонни към  любовни връзки,сътрудничество, развиване на таланти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #21 -: Юли 12, 2016, 09:41:37 pm »
прави видимо нещо свързано с този участък и с темите на Венера.

Благодаря, Стар.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #22 -: Юли 16, 2016, 09:57:35 am »
Доста дълго ще продължи периода, в който ще присъства дисбаланса на Въздушния елемент, което се отразява върху комуникациите, начинът по който (ще ) се свързваме, ако въобще това се случи,  както и върху обективната ни  преценка. "Въздушните " акценти, както и онези с силно изразени Меркурий/Венера, могат да споделят как се чувстват в периода след 17.06. към този момент. Дали, случващия се съвпад сега на Венера-Меркурий би разведрил малко обстановката в посока -"ще се погрижа да разбера другия", " ще се погрижа да възприемам различното";  каква информация ще носи за родените под същия ; какво "виждаме " там горе и как ще го "случваме" ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #23 -: Юли 16, 2016, 10:42:26 am »
Доста дълго ще продължи периода, в който ще присъства дисбаланса на Въздушния елемент, което се отразява върху комуникациите, начинът по който (ще ) се свързваме, ако въобще това се случи,  както и върху обективната ни  преценка. "Въздушните " акценти, както и онези с силно изразени Меркурий/Венера, могат да споделят как се чувстват в периода след 17.06. към този момент. Дали, случващия се съвпад сега на Венера-Меркурий би разведрил малко обстановката в посока -"ще се погрижа да разбера другия", " ще се погрижа да възприемам различното";  каква информация ще носи за родените под същия ; какво "виждаме " там горе и как ще го "случваме" ?  :)
Рени, въздушният елемент няма дисбаланс, човек е всичко от картата си едновременно сега, срещни се с въздушното в твоята карта, не страшно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #24 -: Юли 16, 2016, 10:56:57 am »
Мунданният съвпад Меркурий-Венера би трябвало да се усети най-силно при хора, които в наталната си карта имат такъв съвпад или аспект. Може да донесе свеж полъх и съживяване при творческите хора, при тези с литературен/лингвистичен уклон или към изкуството, при по-талантливите /съвпадът е в тропическия Лъв/. Аналогии - 5 дом, огнена доминанта.

Кой какво ще "чуе" вече е въпрос на натална карта - видим или невидим Меркурий, как е поставен, с какви аспекти и космически статус.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #25 -: Юли 16, 2016, 11:19:22 am »
Мунданният съвпад Меркурий-Венера би трябвало да се усети най-силно при хора, които в наталната си карта имат такъв съвпад или аспект. Може да донесе свеж полъх и съживяване при творческите хора, при тези с литературен/лингвистичен уклон или към изкуството, при по-талантливите /съвпадът е в тропическия Лъв/. Аналогии - 5 дом, огнена доминанта.

Кой какво ще "чуе" вече е въпрос на натална карта - видим или невидим Меркурий, как е поставен, с какви аспекти и космически статус.
"би"-да бъдеш утре евентуално , уран и  "трябва" -сатурн.
Абе, момичета, от реализирания ви огън се нуждаем не от би- не би-Шекспирови дилеми. Дръзваме и бъдем,или -не-теорията е на философите, които никога не са били силни характери.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #26 -: Юли 16, 2016, 11:28:27 am »
От работа и рутинни грижи /Сатурн/ не остава време за творчество, вдъхновение и нови идеи. Тоя съвпад май ще го подмина сега, до края на месеца се очертава натоварен с рутинна работа период - сухи факти, констатации и цифри, няма мегдан за творческа и новаторска мисъл. Избрала съм си скучна професия. :banghead:

Нигме, за мен мегданът за реализация на огъня не е тук. И да се случи, няма да се види.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12526
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #27 -: Юли 16, 2016, 01:29:55 pm »
Enigma, ти току-що с  коментара си потвърди този дисбаланс, защото не разбра какво имам предвид- губи се връзката в такива периоди, комуникацията е  под формата по-често  на монолог, всеки си говори, но никой не слуша. Ти като представител на Въздушния елемент какво би посъветвала в такива моменти или как си се справяла, когато "няма с кого да споделиш мисли, емоция, чувства " ? В периода различията стават още по-различни и хората откликват и са толерантни единствено и само към онези, които споделят техните мисли, предпочитания, интереси ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #28 -: Юли 16, 2016, 01:34:34 pm »
Това от съвпада в знака Лъв ли идва?

Сам по себе си съвпадът на тези две планети няма нищо общо с "нечуване", като астрологичен принцип. Търсете други указания.

А, между другото, погледнах датата на точния съвпад - 17 юли. На около 6 гр. от тропическия Лъв се пада мъглявината Ascelli. Според някои източници има отношение към очите, зрението, слепотата /в медицинската астрология/. Но това не прави глух и сляп целия знак Лъв.  :)
« Последна редакция: Юли 16, 2016, 01:42:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #29 -: Юли 16, 2016, 02:12:49 pm »
Относно тъй наречените дисбаланси, липси - във Вселената всичко е съвършено, всичко е в баланс. В наталната карта също, с привидните ѝ "сили" и "слабости". Дисбаланс има в нашите съзнания и в начина, по който възприемаме обективната реалност. А планетната подредба в небето във всеки един момент - в един по-глобален план - отразява нашата еволюция. Така че в небето, като мунданна ситуация, не бих търсила липси. Особено пък на стихии. Всичко е така, както трябва да бъде.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui