Автор Тема: Композит и комбин  (Прочетена 11124 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Композит и комбин
« -: Октомври 31, 2015, 11:16:36 am »
Интересни методи. Гледам че няма тема по въпроса.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Композит и комбин
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2015, 12:23:12 pm »
Има. Аз съм я правила преди доста време.

http://astra.la/forum/index.php?topic=791.msg72890#msg72890
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Композит и комбин
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2015, 02:23:26 pm »
На мен не ми е особено интересна синастрията, затова почти няма какво да кажа по тия партньорски карти. Навремето като се увличах временно по астропсихологията, им отделях повече внимание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2015, 02:54:49 pm »
Аз не знам за какво става въпрос :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Композит и комбин
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2015, 03:07:16 pm »
Комбинът, известен като "карта на Дейвисън", е доста използвана методика в немската школа. Дори правят комбин с комбина, т.е. какво е отношението/настройката на единия и на другия към партньорската карта.

Тук има информация, но на немски език: http://www.combin-horoskop.de/zeitqualitaet.htm

На същия принцип може да се построи "комбин" между наталната карта на човека и картата на дадено събитие /ако часът е известен/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2015, 03:43:09 pm »
Благодаря, Lilla :)

Ще опитам да се информирам :) Виждам, че в астро.сом има варианти на такива, но не съм любопитствала до сега :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2015, 06:22:51 pm »
Благодаря :) Има 5 варианта в Астро.сом - направо се обърках  :o ???

Пробвах метода с мидпойнтите, както и по дейвидсън и първото ми се струва по-реално  :) Лично за мен много точно отразява напрежението по оста на взаимоотношенията :)

Утре ще разгледам с други хора, стана ми интересно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Композит и комбин
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2015, 08:32:15 am »
Търсачката не я намери.

Трябвало е да търсиш комбин :)
По-добре е да се слеят 2-те теми, заглавието на старата трябва да се промени

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Композит и комбин
« Отговор #8 -: Януари 06, 2016, 03:08:15 pm »
Наскоро си мислех доколко тези партньорски карти са работещи.

С някои мъже съм имала много интересни композити/комбини, а отношенията навлизат в задънена улица. От друга страна, с някоя по-семпла партньорска карта, може да има други свързващи елементи в синастрията.

Забелязах, че при мен по-реалистична картина дават синастриите, разглеждани по система "дом-знак" и с прецесия. Ведическите техники за определяне на партньорска съвместимост още не ги владея добре. Отношенията по Лунните възли са много обсесивни, особено по ЮЛВ /Кету/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Композит и комбин
« Отговор #9 -: Януари 06, 2016, 03:24:19 pm »
За мен и композитите и комбините са много показателни. Една посредствена синастрия с много силен композит е гаранция за продължителна връзка. Особено при новолуние в комбина или съвпад/опозиция на композитно слънце и композитна венера.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #10 -: Януари 06, 2016, 08:42:23 pm »
На мен ще ми е интересно обвързани хора, с продължителни връзки да се включат. Теория, теория да видим как се композира влакът на практика :012:

Аз исках да прочета всичко и тогава да пиша, но днес, докато гледах по диагонал - ми направи впечатление за коментара по ъгловите домое и при нас е така ;)

За другите ми 2 връзки - едната 11г, другата 2г - нямам часове и не знам дали ще е коректно. Пише, че са важни аспектите на планетите, обаче - без час как ще се определят ъгловите домове  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Композит и комбин
« Отговор #11 -: Януари 06, 2016, 09:52:24 pm »
И голям квадрат включващ нодалната ос ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #12 -: Януари 06, 2016, 11:50:22 pm »
Ужас безподобен - аз толкова съм разказвала за нас, че ми е неудобно пак да Ви занимавам, но ще пробвам в контекста на картата:

Венера от 11 дом във Водолей в опозиция на Сатурн в 5 дом в Лъв
. Аз поддържам широк кръг познанства на венерини теми, занимавам се в големи групи, организирам събития. Той се чувства недооценен и пренебрегнат, с непризната царственост в живота ми. В неговите очи не го боготворя достатъчно. Според текста по-напред - аспектът показва, че имаме проблем в изразяването на чувствата и мога да кажа, че е така. И двамата се чувстваме недооценени от другия. Неговите шеги и закачки за мен са просташка грубост, моята нежност за него е лигава ... но въпреки това я търси ... Аз пък станах по-обрана към него, в резултат на реакциите му.

Съвпад Луна-Плутон - по принцип аз съм емоционалния център в семейството - и тримата - той и децата се конкурират за моето внимание. Това има хубаво обяснение в human design ::) Той очавка от мен да съм все и вся; идентифицира ме с майка си, изпада в крайности - по отношение на очакванията си.

Съвпад на Уран със СЛВ - и двамата имаме стремеж към прогресивното, техничарското, това много ни свързва. Съвпад на ЮЛВ с Юпитер в Телец - често пъти влизаме в благодетелска роля към семейни приятели (и материално и менторски) и всички го намират за много естествено, сякаш винаги си е било така. Също благотворителност - извън семейните приятели, но с конкретни каузи. Опозицията Уран-Юпитер по оста 1/7 дом - внезапни скандални бури, които излишно се раздуват от яростта на Марс, който придружава Юпитер :)

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Композит и комбин
« Отговор #13 -: Януари 06, 2016, 11:58:51 pm »
Това е 11г връзка, с него за първи път напуснах дома и имах свой дом, имахме и общ бизнес - 11 години сме живели и работили заедно - 24/7 . Много го харесвах, като мъж, много марсова личност (спортист, многократен шампион бойни спортове) и тип благодетел, закрилник.

Общият бизнес е точно по Слънце и Меркурий, в изв. степен бяхме и публични личности. В дома - точно обсебване, контрол, деспот ... Нямахме общи деца, но неговите бяха така да се каже :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Композит и комбин
« Отговор #14 -: Януари 07, 2016, 12:56:34 am »
Нямам време да прочета всичко изписано.Уич,стахотен материал(по диагонала) ;) :58:
Несериозно ми се вижда да приема за "чиста монета новите" два композита,колкото и да ми харесват.Нямах време да ги гледам в подробности.Този с точния час е много интересен,но не е логично да е продължигелен(както и другия).Има индикации за съвместен "бизнес" и продължителни отношения.
 Понеже тези връзки за мен са в графа мимолетни и съвсем скоро са започнали няма да им отделям внимание.Но ще споделя опит при първа възможнос за композита с любимото осмодомие.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: