Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 82343 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #30 -: Юли 07, 2014, 12:48:05 pm »
Рени, как би определила ритник с афект по д-то на майка му от 10 год дете? Като интересно, различно, весело, цветно...?

Аз не
В природата ако лъвчето захапе силно майка си по муцуната по време на игра, тя такава лапа ще му удари, че то повече не повтаря
Малките котенца като пораснат, майките им ги гонят да си търсят нова територия, и т.н.

Papy,бих определила майка му ,но повече  бих попитала себе си.

Е,ти почти си си отговорила на въпроса с помощта на National geographic. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #31 -: Юли 07, 2014, 01:05:21 pm »
Рени, как би определила ритник с афект по д-то на майка му от 10 год дете? Като интересно, различно, весело, цветно...?


Не мога да си представя да посегна да ударя дете (дори котките си не бия, когато са се провинили), нямам склонност към такива възпитателни мерки, но истината е, че много малки момченца не зачитат само мрънкане и кряскане от страна на майката – дори онези, които нямат кой знае колко трудни конфигурации в наталната си карта. Нямам никакъв възпитателен опит с деца, но съм на мнение, че децата трябва да се учат на уважение и зачитане на авторитети, това не означава сляпо и безмозъчно подчинение. Но има деца с трудни карти, които от малки се изхитряват да си сложат маската на социална приемливост, но дълбоко в душата си остават зли и това зло се проявява в по-нататъшния им живот на възрастни индивиди. Може в детството да са били относително послушни, да са расли в интелигентно семейство, а после да гледаш възрастния индивид и да се чудиш отде е насъбрал толкова мръсотия. Всекиму според наталните предпоставки и кармичната програма, която е избрал за настоящата си инкарнация. Истината е, че се раждат и зли хора и никакъв бой с пръчки не ги оправя, а ги озлобява, дори може да е предпоставка за антисоциални прояви впоследствие.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #32 -: Юли 07, 2014, 01:05:39 pm »
Айде тогава да поразсъждаваме над следното:

Имаме две деца едното с напрегнати аспекти, предполагащи агресивни реакции, при провокация
Другото точно обратното, при ситуация на насилие аспектите ще предполагат, че ще се свие в ъгъла, ще се разплаче
Живеят в семейство, в което един от родителите малтретира другият, както и децата
Какво става с тези деца
Те са свидетели на насилие ежедневно, за тях това е нещо нормално в отношенията, защото не се раждат знаещи, че не е хубаво да се причинява болка, при детето няма осъзнаване.

Първото дете по пример от родителя ще започне да използва насилие и агресия в отношенията си-за него това се превръща в нещо естествено.
Второто дете, ще също ще има социални проблеми, като отчуждение, затвореност, то ще приеме ролята на жертва в обществото.
Общото между двете ще е увредената психика.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #33 -: Юли 07, 2014, 01:15:32 pm »
Айде тогава да поразсъждаваме над следното:

Имаме две деца едното с напрегнати аспекти, предполагащи агресивни реакции, при провокация
Другото точно обратното, при ситуация на насилие аспектите ще предполагат, че ще се свие в ъгъла, ще се разплаче
Живеят в семейство, в което един от родителите малтретира другият, както и децата
Какво става с тези деца
Те са свидетели на насилие ежедневно, за тях това е нещо нормално в отношенията, защото не се раждат знаещи, че не е хубаво да се причинява болка, при детето няма осъзнаване.

Първото дете по пример от родителя ще започне да използва насилие и агресия в отношенията си-за него това се превръща в нещо естествено.
Второто дете, ще също ще има социални проблеми, като отчуждение, затвореност, то ще приеме ролята на жертва в обществото.
Общото между двете ще е увредената психика.

Цитат
защото не се раждат знаещи, че не е хубаво да се причинява болка, при детето няма осъзнаване.

Това е... посоката.Правилно,Сатин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #34 -: Юли 07, 2014, 01:30:55 pm »
Чакайте не съм довършила... Продължавам с двете деца

Поставяме ги в друга ситуация.

Живеят в съвсем различна семейна и социална среда.
В къщи цари мир и разбирателство. Децата са гледани строго, но с много любов. Говори се с тях непрекъснато, възпитават се добре. Аспектите, които предполагат, че може да реагира агресивно и с насилие, при първото дете, е поела в съвсем друга посока. То може да е добро в спорта, да иска да защитава и да се грижи за по-слабите, тази енергия е насочена от родителите, учителите в нещо градивно. Второто дете, няма да бъде слабо, страхливо и комплексирано.

 

Happy58

  • Гост
Re: Да послушаме...
« Отговор #35 -: Юли 07, 2014, 01:47:22 pm »
Чакайте не съм довършила... Продължавам с двете деца

Поставяме ги в друга ситуация.

Живеят в съвсем различна семейна и социална среда.
В къщи цари мир и разбирателство. Децата са гледани строго, но с много любов. Говори се с тях непрекъснато, възпитават се добре. Аспектите, които предполагат, че може да реагира агресивно и с насилие, при първото дете, е поела в съвсем друга посока. То може да е добро в спорта, да иска да защитава и да се грижи за по-слабите, тази енергия е насочена от родителите, учителите в нещо градивно. Второто дете, няма да бъде слабо, страхливо и комплексирано.

тази комбинация на мен ми е трудно да я възприема - хем строго, хем с любов  ???

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да послушаме...
« Отговор #36 -: Юли 07, 2014, 01:53:31 pm »
Един случай от който бях втрещена. Имам наблюдения щото живеят близо до вкъщи.
Майка ражда на 16 след безразборни връзки, гледа детето сама, възпитание никакво, на три знаеше повече псувни от мен, това не прави никакво впечатление на майката, бърка в гащичките на момиченцата, говори страшни мръсотии, бие се с другите деца. В детската градина страшни изцепки, на никой не му прави впечатление. Един ден стига до там, че се изпикава в устата на друго дете.
Вещичке, кой е виновен? Сигурно детето, че е оставено да си прави каквото поиска, без да се говори с него, без да се вземат мерки, каквато майката, такова и детето.
Нали ги гледам някои от майките пред блока. Може ли да смажеш от бой дете по най-злобният начин, да го хванеш за блузата и да го хвърлиш на земята, щото не иска да яде попарата (която прилича на помия). Редовно чувам викове: "кретенче нещастно ще те смажа", "ей тъпак ела веднага тука", "знаеш ли колко си тъпа ма".... Всичко това докато мама си лапнала цигарата, пие кафе и я мързи да си вдигне ******а и да обърне внимание на детето, а таткото се налива с бира.
Често ми идва да удара някой и друг шамар на такива родители.

Колко от серийните убийци са с нормални семейства и без проблеми в детството с майката!



Всяка душа си избира семейството, в което да се роди. Тия приказки, че си избираш приятелите, а родителите не, са пълни глупости. Имаш си сводната воля да си избереш къде да се родиш и какво да преживееш и това е!

А такива майки са си избрали да бъдат такива и това е техният избор. Аз никога не си оставях диванетата да ми отговарят или да обиждат по-големи или по-слаби. Давах им свободата да бъдат себе си и едновременно с това им поставях някакви граници.

Относно говедото дето е ритнало майка си по ******а, ама такъв силен ще му бия зад врата, че ще му усуча сопола около тънкия, пилешки врат! Племенниците ми имаха страх от мен, защото им позволяваха да се държат както им скимне, а аз ги шамаросвах по дупетата. И на края като не слушаха майка си и баща си и те ги плашеха с: Я кротко, че ще извикам леля ви ей сега!  :57: :57: :57: Ама това си е безумие за мене, щото те не от леля си трябваше да имат страх, а от собствените си родители... Ама въпрос на избор...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #37 -: Юли 07, 2014, 01:55:02 pm »
Satin,средата оказва влияние в оформянето на индивида,дотолкова че да изнесе ,онези ,качества от характера на детето ,които същата вижда,но не може да изтрие с гумичка базата данни и да му заложи нови.Тук казуса се върти около това,доколко родителите са подготвени за своите деца,които се раждат с ниво над тяхното-това е препъни камъчето.

Happy ,обичта родител-дете не изключва строгият тон.Ако образа му е Сатурн тук ,той също носи любов в себе си,просто я изразява под друга форма ,нима слънчевите Козирози не са способни на обич и любов,или Венера /Луна в същия знак ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #38 -: Юли 07, 2014, 02:02:39 pm »
Слагам картата на детето, моля, не му предсказвайте
След малко ще я махна
« Последна редакция: Юли 07, 2014, 10:47:02 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #39 -: Юли 07, 2014, 02:13:28 pm »
Papy,в случая е важна картата на майката ,какъв е при нея периода,какво изживява,чувства,мисли,живее-детето отразява всичко това ,като втора Луна.

Ех,това Водолейско Слънце в 5-ти дом   ;)
Не се възмущавай само от такива ситуации,а насочи същото в градивна посока,материализирай гнева /възмущението си ,като работещ проект с групи,чрез да речем някаква организация.Това ти го казвам ,съвсем отговорно -едно от проявленията/изразяването на така поставено Слънце .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Да послушаме...
« Отговор #40 -: Юли 07, 2014, 02:25:25 pm »

Happy ,обичта родител-дете не изключва строгият тон.Ако образа му е Сатурн тук ,той също носи любов в себе си,просто я изразява под друга форма ,нима слънчевите Козирози не са способни на обич и любов,или Венера /Луна в същия знак ?!?  :)

не знам, просто споделям, че на мен това не ми е ясно как се получава. Аз съм отгледана от баба ми. Тя беше невероятна жена. Знаех вътрешно, колко много ме обича, но не можех да го почувствам. Но пък строгостта беше много явна и разбираема :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #41 -: Юли 07, 2014, 02:29:24 pm »
не знам, просто споделям, че на мен това не ми е ясно как се получава. Аз съм отгледана от баба ми. Тя беше невероятна жена. Знаех вътрешно, колко много ме обича, но не можех да го почувствам. Но пък строгостта беше много явна и разбираема :)

Цитат
. Знаех вътрешно, колко много ме обича

Това е отговорът.
Твоята Луна как е поставена,че нещо не се сещам ?1? Какво искаш да усетиш с нея ?1?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #42 -: Юли 07, 2014, 02:35:20 pm »
Не, Рени, не става въпрос за майката и периодите й(тя има и други деца), нито за мен (и водолейското ми слънце), имаше и други свидетели

Happy58

  • Гост
Re: Да послушаме...
« Отговор #43 -: Юли 07, 2014, 02:36:34 pm »
Това е отговорът.
Твоята Луна как е поставена,че нещо не се сещам ?1? Какво искаш да усетиш с нея ?1?  ;)

Рени, едно е да знаеш, друго е да чувстваш - или поне за мен има много осезаема разлика. Може би и за други като мен.

Айде сега, Луната ми виновна :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да послушаме...
« Отговор #44 -: Юли 07, 2014, 03:00:59 pm »
Не, Рени, не става въпрос за майката и периодите й(тя има и други деца), нито за мен (и водолейското ми слънце), имаше и други свидетели

Papy,ти си майка .Преди известно време си имала напрегната седмица ,която по някакъв начин се е отразила на настроението,душевното ти състояние,но не дотам ,че да я афишираш пред близките ти.Същата ситуация се повтаря през определен период,но всеки път,същата покачва скалата на (не)търпението ти.Ти си сдържан  и интелигентен човек ,започваш да търсиш причините за реакциите си ,които често пъти са непривични към близките ти и детето.Започваш да се самонаблюдаваш и да правиш постъпки за справяне със същите ,защото забелязваш промяна в отношението на семейството ти към теб,т.е. отразяват твоето състояние.Детето,как реагира в периода -нищо не е променено в поведението му или е съборило,счупило,скъсало нещо ,ударило се е ,ако е по-буйно-сбило се е с някой и т.н. ?!?
Това е хипотетичен кратък пример.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“