Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297875 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #690 -: Август 20, 2015, 08:12:36 pm »
Та от целия му транзит в лъв, в моят първи дом и три пъти преминаване през асцедента донесе раздуване на надежди и илюзии, с които мислех, че съм приключила. Резултат - нулев.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #691 -: Август 20, 2015, 08:19:40 pm »
И при мен тригонът му с петодомна Венера даде зашеметяващ резултат  ;D - загуба на работа и съдебен процес. И в двата случая са намесени пари. Работата беше една от най-добре платените дотук, но отнемаше цялото ми лично време и създаваше много негативни емоции. Така че може да се приеме за един вид освобождаване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #692 -: Август 20, 2015, 08:37:04 pm »
....

Давайте сега да видим кой как го е аспектирал при предишния престой в Дева. Това нали уж е слаб знак за Юпитер. С какво ви е "дарявал" от него?

При мен Дева започва в 6 дом и продължава в 7 дом. Та докато беше в 6 дом ми казаха, че ми остава 1 година живот. Незабавна операция и т.н. Дойде ми, като гръм от ясно небе. Като се налага да обсъждам ситуацията с лекари - все си мисля, че тогава някой персоли манджата и не е било толкова фатално, но едва ли ще узная, освен, ако картата не ми подскаже ...

На влизане в 7 дом - се запознах с първия си кандидат мъж - имам предвид да се сгодим и да има сватба, не просто мераклия.  После - казвала съм - сватба нямаше - избягах. За първи път гледам аспектите. Не знам дали Юпитер е виновен, но е тогава  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #693 -: Август 20, 2015, 10:01:58 pm »
Та от целия му транзит в лъв, в моят първи дом и три пъти преминаване през асцедента донесе раздуване на надежди и илюзии, с които мислех, че съм приключила. Резултат - нулев.
И при мен така мина ми през 10 дом(в лъв)У10 - раздуване на надежди, влезе в дева и всичко приключва след месец два...!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #694 -: Август 20, 2015, 10:30:04 pm »
И при мен тригонът му с петодомна Венера даде зашеметяващ резултат  ;D - загуба на работа и съдебен процес. И в двата случая са намесени пари. Работата беше една от най-добре платените дотук, но отнемаше цялото ми лично време и създаваше много негативни емоции. Така че може да се приеме за един вид освобождаване.

Да, и за теб се сетих Лили, някакъв транзитен секстил сме обсъждали в началото на лятото май.

Да не говорим, че при мен правеше тригон с луната, венера, опозиция със седмодомен марс и квадратура със собствената си позиция, а е У5. Слабак!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #695 -: Август 21, 2015, 09:39:42 am »
август 2003 пак е имало  транзитен съвпад на Венера-Юпи в лъв 29 гр. в опозе на нат.Сатурн  върху който е транзитирал Уран,сложи край на един много тежък период в живота ми активиран от тр.Плутон на К4/Слънце в каре към Асц/Марс у8/Уран У6/ПлутонУ3, жестоко пресиране и борба за оцеляване,  удари по най- тънките и болезнени струни - здравословно мен,,синът ми и майка ми, почина баща ми , от 1998 до 2003, пет години ме асфалтираха пласт след пласт ,символично погребение на вяра-надежда и любов и тяхното възкресение ,не знам дали това,което не ме уби тогава,ме направи по-силна,но по -безчувствена към дребно- битовите  неволи със сигурност
та транзита на Юпитер през горната тройка на Асц.  тогава даде компенсации за всичко преживяно ,девет глътки свеж въздух след продължителният стресов период.
Компенсациите продължиха цели 9 години- от 1 до 9 дом, където Юпитер направи възврат ,обвързани отново с К4,тъй като той го управлява
« Последна редакция: Август 21, 2015, 09:44:14 am от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #696 -: Август 21, 2015, 09:56:27 am »
Искаш да кажеш, че е започнало подобрение в живота ти от транзита на Юпитер в лъв преди 12 години? А Сатурн няколко години по-късно като е бил в лъв, през асцедента  и в опозиция с наталния ти Сатурн? Той как се прояви?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #697 -: Август 21, 2015, 10:23:51 am »
През 2003 докато Юпитер е бил в Лъв през 12 д беше добре. Но с навлизането в Дева стана ужас. През АС за първи и последен път в живота сериозно се замислих за самоубийство. Опитах се да ходя и на терапия, но и с двамата терапевти беше провал от първия път. Сега разгледах защо съм била в толкова тежка депресия и открих - Сатурн е правел опозиция на Луната и Мерскурий от 11 дом (бях загубила смисъл и надежда за бъдещето, при това безпричинно), Уран е захождал към съвпад (1-2*) със Слънцето ми, СВ е бил в съвпад с Хирон в 9 д, а Хирон в съвпад с ЮВ в 5. Само Плутон е правел секстил със Сатурн и това е. Как се радвам, че е минало! Транзитът на Юпитер през 1 не съм го усетила, ако е помогнал, хич не знам как.

Сега в момента, в който ми дойде на АС, Сатурн ще ми иде на ИЦ. Но този период аз си го планирах подходящо. От известно време почнах да предизвиквам сама събитията по важните транзити.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #698 -: Август 21, 2015, 10:47:22 am »
Искаш да кажеш, че е започнало подобрение в живота ти от транзита на Юпитер в лъв преди 12 години? А Сатурн няколко години по-късно като е бил в лъв, през асцедента  и в опозиция с наталния ти Сатурн? Той как се прояви?
да така е
тр.сатурн последен анаретен гр.лъв в опозе на нат.сатурн 6 бележи началото и след това през асц.  и У6 уран ми е най-щастливият период в живота с основна промяна на работата и много нови приятели,който са и до днес,тр.уран на к7

имам нат.Сатурн в 29,07 Водолей кралски градус /У5 в 6 дом/ в секстил към Меркурий Козирог в 4 дом ,У1,10

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #699 -: Август 21, 2015, 02:41:11 pm »
През 2003 докато Юпитер е бил в Лъв през 12 д беше добре. Но с навлизането в Дева стана ужас. През АС за първи и последен път в живота сериозно се замислих за самоубийство.

Транзитът на Юпитер през 1 не съм го усетила, ако е помогнал, хич не знам как.

Останала си жива и здрава- това малко ли е?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #700 -: Август 21, 2015, 02:58:49 pm »
Тази тема е, като филм на ужасите  :o ::) Как може Юпи да е такъв злосторник  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #701 -: Август 21, 2015, 03:18:30 pm »
Всяко зло за добро. При мен транзитът на Юпитер прекъсна и същевременно постави на друга плоскост отношения, които ми носеха психически дискомфорт.

Загубих работа на място, което не харесвах и отхвърлях с всяка клетка на тялото си, в изключително неприятна и натоварваща среда. Единственото, което ме спираше да напусна, бяха парите. Не харесвах хората от екипа, не харесвах порядките, не харесвах и работата, която върша.

Що се отнася до съдебния процес - с него се надявам окончателно да приключат фалшиви отношения с псевдороднини, останали да висят във въздуха поради една формалност. Бях прекъснала с тях всякакво общуване и контакти, но въпросът оставаше нерешен. На мен не ми пречеше да е нерешен, нямаше и за в бъдеще да претендирам, но отсрещната страна е водена от страх, злоба и алчност - все негативни проявления на Сатурн, Марс и Юпитер, събрани заедно.  ;D

След като се произнесе съдът /юпитерово-сатурнова институция/, каквото и да е решението, отношенията ще придобият завършеност. Предпочитам да е така, вместо недомлъвки и трупане на възмущение и обида.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #702 -: Август 21, 2015, 04:02:33 pm »
Тази тема е, като филм на ужасите  :o ::) Как може Юпи да е такъв злосторник  ???

Не е . Никой не е злосторник, ако ние хората, не го припознаем като такъв, така е и с природата на съответната планета. Какви са ни най-вече очакванията , например от една банка- да ни "даде " пари(те), дали като превод, дали като заем и т.н. и ако това не се случи сме крайно разочаровани, нали ?!? Но преди да ползваме услугите на банка първо трябва да разберем как действа същата, на какъв принцип работи, кога работи, за кой/кои и защо така работи, така ще успеем адекватно да си прогнозираме очакванията по ...Юпитер, като най-голямата "банка" в картата ни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #703 -: Август 21, 2015, 06:15:44 pm »
Останала си жива и здрава- това малко ли е?
Не съм го разглеждала от този ъгъл.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #704 -: Август 21, 2015, 07:03:03 pm »
Не съм го разглеждала от този ъгъл.
А реално е така- Юпитер е бенефик и омекотява транзитите на зловредни планети- това, което ти се е случило е било от тях, а не от Юпитер, който през 1991 пак е бил в дева, 79г. също- тогава минавалили ли са ти мисли за смърт?