Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168615 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #360 -: Май 02, 2018, 09:51:08 am »
Забелязвам,че.. почти винаги,да не кажа - винаги,аз се възхищавам на успехите на хората,аз харесвам хората,никога не съм видял пък мен някой да ме харесва...
Много съм зле.. :)
При вас как е?
Аз затова преди време бях ви попитал,как е при вас - по-често вие се влюбвате,или във вас се влюбват?
Не се влюбвам често,да не каже въобще.Влюбих се ,когато бях на 17-18г.,(мъжа ми).След това преживях "нещо" на 42г.,при уранова опозиция.Имам 5дом в дева,то са едни разчети,отчети,претенции,чистки....трудно влюбване по дева :012:Слънцето като мунд.у5 във водолей.Не съм забелязала и в мен да се влюбват.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #361 -: Май 02, 2018, 12:06:21 pm »
Забелязвам,че.. почти винаги,да не кажа - винаги,аз се възхищавам на успехите на хората,аз харесвам хората,никога не съм видял пък мен някой да ме харесва...

Али, тук ще ти кажат, че може би нямаш нужните качества и ще те посъветват да ги развиваш.

Аз пък ще кажа, че децата от малки се възпитават в егоцентризъм и не се учат да признават чужди заслуги и таланти. Наистина рядко съм виждала някой на някого да се възхити, да признае нечии качества и способности. По-лесно е да отричаш, в пъти по-лесно. Така се чувстват по-значими.

Затова и няма чак толкова положителни примери, хората повече върху негативното се фокусират. Дори сред близки приятелки не съм видяла да умеят да признават чужди заслуги. Говорим за нещо искрено, а не поради временен конюнктурен интерес, при който палачинката много бързо се обръща.  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #362 -: Май 02, 2018, 12:14:28 pm »
Както казват в Германия: Man muss auch gönnen können.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #363 -: Май 02, 2018, 12:16:11 pm »
никога не съм видял пък мен някой да ме харесва...

ю

Гледай така че, да виждаш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #364 -: Май 02, 2018, 12:22:47 pm »
Гледай така че, да виждаш. :)

Всички харесват Али  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #365 -: Май 02, 2018, 12:25:31 pm »
Али, тук ще ти кажат, че може би нямаш нужните качества и ще те посъветват да ги развиваш.

Аз пък ще кажа, че децата от малки се възпитават в егоцентризъм и не се учат да признават чужди заслуги и таланти. Наистина рядко съм виждала някой на някого да се възхити, да признае нечии качества и способности. По-лесно е да отричаш, в пъти по-лесно. Така се чувстват по-значими.

Затова и няма чак толкова положителни примери, хората повече върху негативното се фокусират. Дори сред близки приятелки не съм видяла да умеят да признават чужди заслуги. Говорим за нещо искрено, а не поради временен конюнктурен интерес, при който палачинката много бързо се обръща.  ;)

Всъщност това е проблем на натоварена ос 2-8 дом. Аз имам такъв проблем, омаловажавам другите и рядко има хора, от които да се възхищавам. Четох, че трябва по-често да го правя и така и аз ще се чувствам по значима (слънцето ми е в 8ми, втори е празен освен това е в дева).

Али-то е със стелиум в скорпион, затова има такова изкривяване в ценностите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #366 -: Май 02, 2018, 12:39:10 pm »
Ама кво е тва болно желание все да ви възхвалят бе и видиш ли, ако не, значи другите са тъпи, прости и т.н., че не ви виждат потенциала, пък на вас ви е позволено да плюете и обиждате и да гледате от пиедестал.

Аз пък не се сърдя, като ми изброяват лошите черти, ми мои са си, барабар с хубавите, кво има да се сърдя.
Една приятелка ѝ правили хюмън дизайн, възхитена е, беше на десетото небе от щастие и то що, щото десет листа хвалби, колко е велика, незаменима и значима, една на милион. Щяла да ми подора и на мене. Е да де, ама нямам нужда да ме възхваляват, щото тва определено е лицемерно, знам си добрите и лошите черти. Доста по-полезно e да ми се каже, кое не е ок в поведението/отношението/реакциите, че може пък да не съм забелязала.
И това да кажеш обективно как стоят нещата, щото от страни се вижда по-добре, не е задължително да е вложена злоба и прочие, ама повечето така го приемат.


Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #367 -: Май 02, 2018, 12:39:44 pm »
Всъщност това е проблем на натоварена ос 2-8 дом. Аз имам такъв проблем, омаловажавам другите и рядко има хора, от които да се възхищавам. Четох, че трябва по-често да го правя и така и аз ще се чувствам по значима (слънцето ми е в 8ми, втори е празен освен това е в дева).

Али-то е със стелиум в скорпион, затова има такова изкривяване в ценностите.

Изкривяване на ценностите,тоест?
И - защо е поради стелиума в Скорпион,6-ти дом?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #368 -: Май 02, 2018, 12:42:55 pm »
ю

Гледай така че, да виждаш. :)

Сериозно,както и да гледам.. Нема,дори ако има,имало е всъщност(преди доста време,наскоро наиситна няма) - ама аз си казвам.. тази тъпа  ли е... аз не се харесвам и се лутам между куп въпроси.. тъй че тази не е наред..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #369 -: Май 02, 2018, 12:43:48 pm »
В интерес на истината все по-рядко се срещат хора, достойни за уважение. Или да му се възхищаваш за нещо. Но пък на фона на този недоимък би трябвало повече да изпъкват положителните герои.

Но когато някой има качества, талант, нещо е постигнал, следва да му се признае. А не на бялото да му се вика черно. Престорени хвалби съм виждала и чувала – обикновено там, където има интерес. И съм виждала как се върти палачинката.

Спомням си първия работен ден на предпоследната си официална работа, като наемен служител. Едната колежка просто седи и копира материали от нета, а моята работа беше всичко това да преведа. Огромни обеми, икономически и статистически доклади. Вече имах доста сериозен преводачески стаж за гърба си, но все още не бях превеждала дълги отчети от НСИ. И искрено го споделих с едната журналистка. Тогава почти им се възхищавах, шефът ги беше описал много представително... само по CV. И изведнъж ни в клин, ни в ръкав тая ми заявява надменно "А ти какво изобщо можеш да превеждаш?". Направо щях да падна от стола, останах със зяпнала уста. Можех много язвително да реагирам, но премълчах. Все още не познавах колегите, техните качества, умения, потенциал... Това ни беше първият работен ден заедно. Изводите ги направих и накрая всичко се потвърди и всичко изгърмя. Защото се събират хора от кол и въже, с на пръв поглед хубави сивита, които не виждат по-далеч от своя нос. Интересното е, че аз, хейтърът, не подложих на съмнение техните професионални качества още от първия работен ден. То впоследствие се разбра, лъснаха всичките им некомпетентности. А първоначално аз бях човекът, в чиито качества се усъмниха. И впоследствие го превърнаха в работно магаре, да тегли той каруцата с калпазани.  ;)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #370 -: Май 02, 2018, 12:43:54 pm »
Както казват в Германия: Man muss auch gönnen können.

??

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #371 -: Май 02, 2018, 12:44:18 pm »
Всички харесват Али  :012:

Дали?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #372 -: Май 02, 2018, 12:48:48 pm »
Но аз си знам защо.. Прави са хората,като няма какво да се харесва - какво пък да ти харесат.. :) :) Мрачната физиономия ли? :)
Всички Лъвове - да мрат... Играчи... Където и да идат - все са центърт,то и Скорпионът е Център..,ама мрачен.. център. :)
И после като насъбре Изригва,това ли да ми харесват.. хайде.. да се скрие в тинята. :) :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #373 -: Май 02, 2018, 12:52:02 pm »
Дали?

Ирония.
А ти сам не виждаш ли?

За мен има значение Кой ме харесва. Симпатиите и антипатиите на хора, които не са заслужили моето внимание/уважение, не ме интересуват особено. Обикновено човек търси признание в професионалната си среда, сред близките, сред приятели. Всичко останало е плява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #374 -: Май 02, 2018, 12:57:33 pm »
Ирония.
А ти сам не виждаш ли?

За мен има значение Кой ме харесва. Симпатиите и антипатиите на хора, които не са заслужили моето внимание/уважение, не ме интересуват особено. Обикновено човек търси признание в професионалната си среда, сред близките, сред приятели. Всичко останало е плява.

Хм. :)
А,ако човек(аз) поставя всички хора над себе си? И после му е криво,че не го оценяват и харесват и накрая им тегли едни майни на всички и си каже,че е над всички? :) Това какво е?