Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65821 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #105 -: Август 09, 2018, 11:07:56 am »
А на мен вчера, непосредствено преди точния съвпад на Меркурий със Слънцето, ми одобриха двете направени рекламации. Получих две потвърждения на мейла, от два различни сайта за електронна търговия. За пръв път връщам стока. Но това не са български търговци, имат само сайтове и кол центрове с обслужване на български. Всичко мина културно и без нерви. Сетих се как миналото лято ме разиграваха в Технополис, много нагло отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Меркурий
« Отговор #106 -: Август 09, 2018, 11:19:07 am »
Другата седмица и аз трябва да се разправям за телефона, дано да не се правят на интересни.
От онлайн магазини за дрехи и обувки не съм имала проблеми при връщане, ама внимавам от къде пазарувам и повечето са отзивчиви, но за техника почти винаги е кошмар
Обувки поръчвам само от един сайт и винаги съм супер доволна от обслужването

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #107 -: Август 09, 2018, 11:26:07 am »
Да, с техниката у нас положението е трагично, със или без ретро Меркурий. И онлайн ако поръчаш, любезното обслужване само опира до там да приемат поръчката и да ти вземат парите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Меркурий
« Отговор #108 -: Август 09, 2018, 11:28:49 am »
Не се притеснявай, Сатинка. Д-р Хаус го казал вече - Everybody lies. :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #109 -: Август 09, 2018, 11:41:36 am »
И тези, които твърдят с голяма увереност, че никога не лъжат.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #110 -: Август 10, 2018, 08:58:34 pm »
Имам инсектофобия, това не знам по коя планета е. Дори от дребни змии не ме е толкова страх и гнус, колкото от едри насекоми – и пълзящи, и летящи. Има едни хилави клатещи се домашни паяци, само тях мога да ги толерирам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Меркурий
« Отговор #111 -: Август 10, 2018, 09:00:56 pm »
Мем ме е страх от многокраки, космати, с много очи и вече ако са летящи край с мен, сърдечен удар ще получа.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Меркурий
« Отговор #112 -: Август 10, 2018, 09:04:22 pm »
Има едни хилави клатещи се домашни паяци, само тях мога да ги толерирам.

Интересно, аз също и си ги оставях до дълбока старост на тавана. Те ми изглеждат безобидни и мъдри.
Има една порода гадни паяци "вълк паяк", които са отвратителни, изпадам в паника. По често се срещат в Италия и тук в бг.
« Последна редакция: Август 10, 2018, 09:08:25 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #113 -: Август 10, 2018, 09:06:00 pm »
Да, същата работа. Оня прилеп като влезе, по-скоро бях изненадана и се притесних за него, да не умре в затворено пространство или да не го хване някоя от котките. С триста зора го изгоних. Но много ми се искаше да го пипна и погаля, изглеждаше толкова крехко и беззащитно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Меркурий
« Отговор #114 -: Август 10, 2018, 09:17:11 pm »
Имам фобия само от хлебарки, изпитвам ужас от тях, дори не мога да го доближа, инстинктивно ми идва да пищя  ;D Всички други насекоми обикновено ги пренасям на безопасно място за тях. Онзи ден в опитите си да преместя един паяк без да искам го премазах, чувствах се , като убиец и имах угризения   :012: редовно храня с мед аварирали пчели на терасата, че да могат да отлетят обратно, всъщност това ми е любимото насекомо. Типично по рибешки смятам, че всяко живо същество е равно на всички останали, дори буболечките имат душичка и са важни за харамонията в света.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Меркурий
« Отговор #115 -: Август 10, 2018, 09:39:17 pm »
Паяците са мои домашни любимци, мога да убия паяк само по грешка в опита си да го спася .Те също ми помагат, само трябва някой да не разваля паяжините им. Улавят в тях негативната енергия насочена с/у мен и ми изграждат немидима защитата, разбира се, когато им поръчам  :012: Иначе не равни при мен всички вампири -малките мръсници комарите ги трепя с удоволствие и ненавист, като ги размажа искам да ги убия втори и трети път изродите !

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Меркурий
« Отговор #116 -: Август 10, 2018, 09:40:37 pm »
Иначе не равни при мен всички вампири -малките мръсници комарите ги трепя с удоволствие и ненавист, като ги размажа искам да ги убия втори и трети път изродите !

Кой неиска? И мухите също са много долни, преди дъжд хапят.
« Последна редакция: Август 10, 2018, 09:48:37 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #117 -: Август 10, 2018, 09:48:45 pm »
И мухите съшо са много долни, преди дъжд хапят.

Бълхите и въшките също  :012: :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #118 -: Август 13, 2018, 02:56:01 pm »
Още една рекламация по ретро Мерукрий.
Много красива гривна, но тясна и с неработеща закопчалка, която не се отключва и я прави невъзможна за носене. Те затова уж много скъпи артикули са ги пуснали с такова намаление, вече ще имам едно наум. Беше ми изпратено и без опция за преглед.

И накрая, като ти изпратят дефектна стока, поемаш си и обратната доставка. Само с бг търговци е така, със сайтове на български, но собственост на чуждестранни търговци, такива проблеми няма. Имаше една нагла, която ми поиска да й възстановя безплатната доставка /обратната също платих за своя сметка/, след като скъп продукт, който чаках около 2 месеца, се оказа смален размер.

Не спирам да им се изумявам. Ако е търговец – некоректен, ако е клиент – гледа все за без пари да мине или да получи няколко услуги на цената на една. Пълчища авантаджии, всеки само гледа как да мине гратис. И в приятелствата това е доминиращ тип нагласа, гледа се личната полза и интересите бързо се менят.

« Последна редакция: Август 13, 2018, 03:38:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Меркурий
« Отговор #119 -: Август 14, 2018, 12:52:08 am »
Подобно нещо установих и с гривните Пандора.

Купих си два хубави сребърни талисмана от китайския Али за по 7-8лв., а тук ги предлагат за над 60-70лв.